Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Electronica
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
PerpetuousDreamer
am vazut ca sunt deschise doua thread-uri destinate muzicii rock si respectiv hip-hop, am zis sa deschid si eu unul pentru electronica spoton.gif . deci...ce gen de muzici electronice va gadila urechile intr-un mod placut?

sa incep eu: imi place tot ce se numeste trance, predominant progressive, putin ambience & chill-out. ca dj favoriti....hmmm....cam greu....dar totusi...Armin van Buuren, Tiesto, Svenson & Gielen...ar mai fi vreo 2 dar ma opresc aici deocamdata.
PIT-a-PAT
Da, chiar era nevoie de un topic pe electro (pus chiar sus la important) in care lumea sa scrie de tot felul de formatii caci muzica electronica e foarte raspandita.

Nu prea ma dau in vant dupa DJei, dar imi place muzica clubbin' foarte mult si nu inteleg o petrecere fara clubbin (mai ales tribalia). In rest nu cred ca voi inceta vreodata sa ascult Prodigy (albumele de studio) si Fat Boy Slim (albumul you're not far away from Brighton, chiar si live on Brighton beach). In rest...o groaza si mai ales combinatii cu alte stiluri cum ar fi acid jazz trip-hop sau mai stiu eu ce...:
Red Snapper (o formatie care am descoperit-o tarziu si canta foarte foarte bine), Amon Tobin, Massive Attack, Morcheeba, Gotan Project, Lamb, Monkey Mafia, nightmares on wax, Propeller Heads, Groove Armanda, Buddha Bar (eram sa uit de ei! au niste melodii cu accent oriental extraordinare) etc.
Bineinteles am lasat Portishead la urma (poate unii sunt mai perfectionisti si nu ii pun la electro....) si Bjork (si aici..canta multe).
Oricum nu am epuizat...si mai sunt o multime de nume de referinta care le-am uitat sau omis biggrin.gif. Astept sa mai scrie lumea tot felul de formatii care sa le "incerc" si eu.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.