Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Hai Cu Morcovul!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Bancuri
colectionara
Un morcov a fost aruncat de pe strada Filosofiei pe strada Bancurilor.

Un ardei frustrat zice: povestea asta putea fi despre mine!

Pana una alta, ghinion pentru ardei, noi am vorbit doar despre morcov urmatoarele:
Pesimistul vede ca e subtire.
Optimistul vede ca e lung.
Omul practic il mananca.
Realistul il ocoleste pentru ca nu il intereseaza.
Omul smecher il ridica de jos si il vinde.
Teroristul suna la politie si spune ca a pus o bomba degizata in forma de morcov in mijlocul drumului.
Orbul se impiedica de morcov si da cu capul de ciment.
Morcovofobul fuge cat il tin picioarele.
Batman ia morcovul, sare pe un tren, intra pe geam si il inapoiaza posesorului, care il pierduse.
Paranoicul crede ca cineva a pus morcovul acolo special ca sa il testeze daca nu cmva face parte din primele categorii; va spiona morcovul cateva zile, apoi il va urmari pana acasa pe cel ce ridica morcovul de pe jos, sau va lesina asteptand.
Un copil il leaga cu sfoara ascunzandu-se in tufisuri si se amuza tragand de sfoara cand trece lumea pe langa morcov.
Forumisti fara somn discuta aprins despre morcovul de pe drum.
Puiul care traverseaza drumul se uita la morcov: "Oare acesta este morcovul pe langa care trec eu, sau eu sunt morcovul pe langa care trece EL?"
Isus ii spune:"Ridica-te si mergi!"
Grupul de somalezi se opreste sa sarbatoreasca evenimentul, impartind cu darnicie morcovul in 500 de bucati, acesta fiind numarul minim al somalezilor care se pot afla pe drum,intr-un grup,pe o zi cu mult vant.
Extraterestrii rapesc morcovul, creand astfel o rasa hibrida cu care vor cuceri planeta.
Calugaritele se bucura ca nu e feliat.
Morpheus:"nu exista nici un morcov"
Eu il iau si mi=l scot de undeva ca am bacul in curand.
Scarlett O'Hara trece pe langa morcov pentru ca mai e si maine o zi...
Arnold Schwartzengger will be back!
Bill Clinton a avut o relatie nepotrivita cu morcovul asa ca il lasa acolo!
Betivul vrea sa fie realist si sa il manance... dar nimereste pe langa.
Am uitat sa spun ca obezul ar vrea sa il manance, dar nu poate sa se aplece.
Pensionarii dau vina pe tineretul din ziua de azi, asta dupa ce aluneca pe morcov.
Morcovul: "Nu-mi mai simt picioarele!!!"

Nu fiti morcoviti de cenzura din Filosofie, e normal, haideti aici tongue.gif!
FaiLuRe
Morcovul, enervat de sutul luat in fund, se ridica prafuit de pe jos, si-si continua drumul, cot la cot cu o ceapa degerata, pe care o intalnise de-a lungul calatoriei sale pe strada Filosofiei.
colectionara
Mai, dupa ce nu si-a mai simtit picioarele, ar trebui sa fie multumit ca a simtit sutul in fund biggrin.gif.
FaiLuRe
Multumit, nemultumit, nu stiu, insa parea nervos, ca parca l-am auzit scrasnind printre frunze, ca-si baga partea mai grosa a tulpinii. Acuma unde? in cine? cum?, asta n-am mai auzit, ca a inceput sa o bata pe ceapa, acuzand-o ca ea e de vina ca-l confunda lumea cu subiect de discutie filosofica. rofl.gif
colectionara
Forumistul intors de la intalnirea forumistilor vede morcovul si ii zice: "Bai, ce cauti aici? Nu trebuia sa fii in Piranha la 6???".
icarus
Eu am auzit altceva secret.gif , se spune ca...
Morcovul, ajuns subiect de discutie filosofica, se cufunda intr-o adanca admiratie de sine si se deda unei vieti de huzur. Astfel deveni obez, lucru care a provocat sinuciderea in masa a pesimistilor. ohyeah.gif
Mistinguett
Interesanta teorie, dar gaina batrana se intreaba: oare e tanar morcovul? rofl.gif
icarus
Ultimele stiri de la agentia de presa VocRom:
Un grup de cercetatori din insula Madagascar a descoperit ca morcovii au un efect afrodisiac nebanuit pana acum. Introducerea morcovilor in meniul zilnic a imbunatatit simtitor viata sexuala a subiectilor testati. Cercetatorii au declarat ca experimentul a fost un succes total, demonstrandu-se fara dubiu ca bine cunoscutul succes al iepurilor in domeniu se datoreaza numai si numai consumului regulat de morcovi.
Cercetarile continua. Ultima ipoteza avansata de cercetatori este ca morcovul a fost prima forma de viata aparuta pe Pamant. O pereche de morcovi a fost se pare uitata pe Pamant de catre un extraterestru neglijent, acum 200.000.000 de ani.

icarus
De ce o pereche? Dupa cum se stie extraterestrii foloseau morcovii drept dopuri pentru urechi (la vremea aceea OZN-urile erau mult mai zgomotoase, intre timp s-au introdus reguli stricte asupra zgomotului in spatiul cosmic) ignorand adevaratele lor calitati.

P.S. Descoperirea a fost facuta bineinteles de cercetatorii americani din insula Madagascar ohyeah.gif rolleyes.gif
Dark Angel
Morcovul e putin preocupat de un gand in ultimul timp: sa faca sau nu operatia "aia" estetica?!?...la cerintele din ziua de azi, atributele lui native nu numai ca nu sunt aproape de perfectiune, nici macar nu mai poate iesi in lume cu dimensiunile actuale, de rusine... huh.gif
bufnitza
Morcovu' , morcovit rau de tot dupa atita si atita tevatura a intrat in greva ! Ca el nu mai vrea sa fie subiect de discutie , nici de masuratori , nici aliment !
Vrea sa fie freelancer !

rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.