Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Tai Pan - Primarul Hanopolisului!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Arhiva Hanului > [Politica] [Arhiva] Hanopolis TE Asteapta!
Mihai
In urma turului doi al alegerilor, Tai Pan a fost votat Primarul Hanopolisului, la doar un vot diferenta fata de contracandidatul sau, Elijah Bailey. thumb_yello.gif

Felicitari (noului) primar! Felicitari tuturor participantilor (Expertul, Revelionfaraion,
Catindatu', Volosenkov, Girneata Flatulentius, Tai Pan, Elijah Bailey)! thumb_yello.gif

Rezultatele primului tur le gasiti la adresa http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?showtopic=3830 , iar rezultatele celui de-al doilea tur la adresa http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?showtopic=3886

Va multumesc pentru participarea in cadrul acestui exercitiu de imagine, pentru mesajele interesante trimise in cadrul acestei competitii, unele foarte serioase, altele amuzante.

Candidatii ce doresc sa-si dezvaluie identitatea o pot face in cadrul acestui topic; tot aici va invit sa va exprimati opiniile referitoare la campania electorala, la candidati si primarul ales. Ori poate aveti intrebari pe care sa i le adresati... jamie.gif

Ca premiu, fiecare participant isi poate seta un nou titlu de forumist pentru nickul real (in loc de haiduc, dregator, etc.). Conditia este ca titlul ales sa nu fie in contradictie cu Hanul si motto-ul ce il promoveaza.


Felicitari tuturor si... ne recitim la o viitoare campanie electorala, pentru o pozitie mai importanta. wink.gif clapping.gif
Ahriman
Felicitari domnului Tai Pan pentru succesul obtinut! La fel va ureaza si domnul Elijah Bailey care, intre altele, a fost pseudonimul cu care am participat eu la aceasta campanie. Sper ca acum sa nu regrete cei care m-au votat... biggrin.gif
Ahriman
As propune ca noului primar sa i se acorde si un drept de moderator, daca nu il are deja, astfel incat sa-si poata exercita intr-un fel functia pe care a obtinut-o, daca alte privilegii nu ii sunt acordate.
Intrebare: va putea cel ales primar sa-si exercite intr-un fel functia? Desi dupa mesajul titlu nu prea cred...
A doua intrebare: cum ne alegem noul titlu de forumist? Cum il setam?
Si... ne vedem sigur si la urmatoarele alegeri!
Marcus
QUOTE (Ahriman @ 17 Jun 2004, 07:47 PM)
La fel va ureaza si domnul Elijah Bailey care, intre altele, a fost pseudonimul cu care am participat eu la aceasta campanie.

Adica tu discutai la campania electorala cu tine insuti? rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Pe mine m-ai pacalit.
Felicitari noului primar si il felicit si pe Ahriman, care, in comparatie cu ceilalti, a aratat cel mai mare interes pentru aceasta campanie.
clapping.gif

Ahriman, de unde ai inventat pseudonimul Elijah Bailey? Suna destul de ciudat.


Ahriman
Da, am personalitate multipla... biggrin.gif Acum, serios, discutam ca sa deviez atentia unora care ar fi putu banui ca sunt eu sub acel pseudonim; in plus, unele intrebari pe care le puneam erau ca sa-mi aduc aminte ce vreau sa mai spun in cadrul campaniei, neavand timp sau dispozitie pe moment.
Pseudonimul este luat de la unul din personajele lui Isaac Asimov, foarte celebru, de altfel, care se numea chiar asa:Elijah Bailey.
Tai Pan
QUOTE (Ahriman)
Felicitari domnului Tai Pan pentru succesul obtinut!

Multumesc...

QUOTE (Ahriman)
Intrebare: va putea cel ales primar sa-si exercite intr-un fel functia?

Avand in vedere ca pe perioada sezonului estival populatia Hanopolisului este de aproximativ 20 de persoane(ceea ce s-a reflectat si in participarea "masiva" la vot) , nu cred ca va fi nevoie sa continuam "exercitiul de imagine" mai mult decat ar dicta-o bunul simt...

QUOTE (Mihai)
Va multumesc pentru participarea in cadrul acestui exercitiu de imagine, pentru mesajele interesante trimise in cadrul acestei competitii, unele foarte serioase, altele amuzante.

The pleasure was all mine...

QUOTE (Mihai)
Candidatii ce doresc sa-si dezvaluie identitatea o pot face in cadrul acestui topic

Pentru curiosii care inca nu m-au identificat, puteti sa ma intrebati pe privat...

QUOTE (Ahriman)
As propune ca noului primar sa i se acorde si un drept de moderator, daca nu il are deja, astfel incat sa-si poata exercita intr-un fel functia pe care a obtinut-o, daca alte privilegii nu ii sunt acordate.

Asta e o functie cu mai multe responsabilitati decat drepturi... Noul primar de-abia are timp sa citeasca forumul prin partile esentiale... Deja ar fi mai mult decat imi permite timpul.

QUOTE (Mihai)
tot aici va invit sa va exprimati opiniile referitoare la campania electorala

A fost o chestie interesanta, dar din pacate clientii hanului sunt mult prea previzibili. Forumul asta are nevoie de o revolutie, nu de o campanie electorala. Una peste alta, spionez forumul asta de aproape un an de zile si daca tot a trebuit sa incalc atributiile postului de lurker, macar am facut-o cu folos, deci pot spune ca nu imi pare rau de iesirea din underground.
Au revoir, citoyens!
Ahriman
Am eu o banuiala, insa va voi ruga sa va dezvaluiti identitatea aici, in cadrul acestui topic, deoarece se pare ca nu puteti primi PM, avnd aceasta posibilitate dezactivata(asa primesc mesajul).
Deci, cine sunteti?
Tai Pan
Ok, in cazul asta astept intrebarile aici, raspunsurile vor veni pe privat tongue.gif
Catalin
Si eu sunt curios...
Ahriman
Ddespre schimbarea titulaturii:sper sa nu se supere nimeni si daca cineva cu puterede decizie mai citeste pe aici as dori sa mi se schimbe titulatura din "Domnitor" in "Serafim Al Viselor".
Multumesc!
cociuba
Sunt curios care era modul de repartizare a bunurilor in societatea imaginata de dumneavoastra, si care criteriu ar fi fost luat in considerare.......
Marcus
QUOTE (Ahriman @ 17 Jun 2004, 09:01 PM)
Acum, serios, discutam ca sa deviez atentia unora care ar fi putu banui ca sunt eu sub acel pseudonim;

Nu, eu banuiam ca eu esti TaiPan, dar asta nu inseamna ca votul meu ti l-am dat tie, ci lui TaiPan pt ideile lui.
Marcus
QUOTE (Tai Pan @ 17 Jun 2004, 10:29 PM)
Ok, in cazul asta astept intrebarile aici, raspunsurile vor veni pe privat tongue.gif

Spune-mi si mie ca doar te-am votat. spoton.gif
Ahriman
@cociuba: la mine va referiti?
@Marcus:Tai Pan a fost altcineva,nu eu.
cociuba
DA , in ultima discutie avuta:
[QUOTE] biggrin.gif parte din treaba cu statul si primitul mancarii se va adeveri dar, atentie, doar o parte... Care? Pastrez surpriza pentru momentul oportun); da, se va masura totul raportat la ceva, dar acel ceva poate fi si fericirea locuitrilor si multumirea lor ca au tot ce le trebuie... Mai lucram inca la aceasta schema... ohyeah.gif



vreau sa aflu care este modul de raportare, raportat la ce , vreau sa stiu......
apropo acum am terminat de citit STAR WARS, 1 VOLUM, e slabut , nu vine cu nimic in plus fata de film...... drool.gif
Ahriman
Cartea este facuta dupa film si nu filmul dupa carte asa ca era de asteptat sa fie slaba.
Intrebarea isi are un prim raspuns in citat;o alta parte a raspunsului ar fi ca raportarea s-ar fi facut la echivalente utile locuitorilor orasului si comunitatii in general.
cociuba
Nu e prea clar, iti place zona crepusculara unde nimic nu e clar sau ce.... laugh.gif , explica mai bine poate cu exemple devil.gif ........
Clopotel
Vreau sa-i multumesc celui sau celei care mi-a acordat singurul vot pe care l-am avut.

Si daca tot putem sa ne schimbam titulatura, eu as vrea sa fiu "Umil servitor la Han", sperand astfel ca vorbele mele sa nu fie luate in serios de cei ce n-ar fi de acord cu ele...
Ahriman
QUOTE (cociuba @ 18 Jun 2004, 01:53 PM)
Nu e prea clar, iti place zona crepusculara unde nimic nu e clar sau ce.... laugh.gif , explica mai bine poate cu exemple devil.gif ........

La cedarea unor drepturi ma refeream, de exemplu, la utilizarea unei resurse naturale de catre o companie pentru producerea de energie electrica la schimb cu furnizarea energiei electrice catre locuitorii Hanopolisului la tarif minim sau chiar gratis; tot asa, la construirea si operarea centralei sa fie angajati oameni din oras, creand astefel locuri de munca... Cam ceva in genul asta...
cociuba
Nu e momentul sa discut aceasta propunere dar spune-mi totusi ce se intampla daca nu ai nici in fel de resursa....., nici un fel de bun exploatabil biggrin.gif
Ahriman
Niciodata sa nu ne pierdem speranta; se va gasi ceva care sa ofere avantaje locuitorilor Hanopolisului; daca nu exista nici un fel de resursa, nu cred sa existe oras! Oamenii nu si-ar intemeia o asezare intr-o zona unde sa nu fie ceva de exploatat, ceva de utilizat...
Dark Angel
In ce anume consta presupusa activitate a primarului ales? N-am observat nici o miscare de trupe in acest sens. rolleyes.gif
nefertiti-old
O fi pesedist si treaba lui e sa nu faca nimic. rofl.gif
Dark Angel
Esti plina de umor azi, Maria Ta!( m-am luat si eu dupa popor si ma adresez cum se cuvine biggrin.gif rolleyes.gif )...intrebarea cred ca era putin retorica, da' numai putin...ma intrebam daca nu cumva s-o fi intamplat ceva in acest sens si mi-a scapat mie.
Marcus
Am intrebat si eu acelasi lucru mai demult, dar nu am primit nici un raspuns. Inclin sa cred ca totul a fost doar o chestiune de imagine.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.