Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Subtitrari Pentru Vcd Si Svcd
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
Jee
Stie cineva daca se poate pune subtitrarea unui film pe un Vcd sau SVcd?
Cum nimik nu-i imposibil pe lumea asta (mai ales in informatica) cred ca acest lucru e posibil. Problema e ca n-am avut timp sa experimentez. Poate e unul dintrenoi care stie mai multe.
O alta intrebare ar fi cum se poate pune un film mai mare de 80 minute pe un cd, in aceleasi formate.
FaiLuRe
Io n-am inteles o chestie: Tu vrei sa iti scrii pe cd un film cu subtitrare cu tot, si vrei sa stii daca dvd playerul o sa ia subtitrarea automat, chiar daca are de-a face cu un SVCD si nu cu un DVD, sau la altceva te referi?
La problema a doua, cred ca ai vrut sa zici daca se poate pune un film mai mare de 700 MB pe un cd de 700. Daca are doar cu pana la 4-5 MB in plus, atunci da, cu overburn. Eu am auzit ca se poate si mai mult , da n-am riscat. Mai bine cumperi un cd de 800MB.

Acum am si eu o intrebare care ma roade : Cum naiba au facut astia subtitrari la filmele trase in cinema.De obicei subtitrarea vine cu DVD-ul, dupa care lumea o ia si o traduce in toate limbile. Dar daca filmul abia s-a lansat, si exista doar varianta naspa din cinema, cum naiba fac subtitrarea?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.