Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Broadband De Forum
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Aminda
S-ar putea sa nu fiu eu singura forumista care se ocupa de muzica intr-un fel sau altul, asa ca m-am gandit sa fac un topic pe care sa ne expunem "creatiile" pentru pareri, critici, batai pe umar sau suturi in dorsolombar. blink.gif biggrin.gif

Incep eu cu doua piese pe care l-am inregistrat la o prosteala in studio cu niste amici care canta aici in Munchen de vreo 25 de ani. E vorba de prima mea experienta de studio facuta candva intre 1 si 3 dimineata dupa o zi destul de obositoare si o bere-doua de relaxare. sorry.gif

Melodiile le gasiti aici, la categoria "Aminda". Prima piesa, cea mascata intr-un desen cu un ochi care plange, e un cover dupa Diana Krall (si altii care au mai cantat-o inainte): Cry Me A River. Dpdv. vocal e cea mai reusita dintre cele doua. Norisorii de apus ascund o compozitie a subsemnatei, o piesa destul de lunga (18 minute). Primele patru minute jumatate sunt piesa in sine, asa cum am compus-o acum 6 ani, iar restul piesei e improvizatie. N-am mai vrut sa ne oprim din cantat...
biggrin.gif


Se accepta critici de toate felurile, chiar si foarte negative, atata timp cat sunt exprimate cu bun simt. spoton.gif

Auditie placuta! wink.gif
Moira
Andrea, ai o voce realmente superba. Am descarcat si ascultat "Cry Me a River" si-am adaugat-o instantaneu in playlistul de la Winamp...
Critica: de ce doar 5:42? biggrin.gif De ce nu mai mult? Melodia merita si mi se pare ca te pune in valoare. Plus ca are un feeling deosebit.
Sa stii ca eu niciodata nu laud fara motiv.

Succes! spoton.gif

Oameni buni, mergeti si descarcati si voi cantarile astea, ca merita! jamie.gif
OMU'BUN
Aminda, trebuie sa recunosc ca m-ai impresionat cu vocea si stilul tau de muzica. Sincer, nu ma asteptam sa avem un asa talent pe forumul nostru. Si acum cand scriu, inca mai ascult muzica ta, si-mi place mult... Cred ca mi-ar place sa fac orice pe aceasta muzica: sa visez, sa conduc, sa numar bani, dar mai ales sa fac dragoste... Canti superb, Aminda. Te felicit din toata inima! flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif flowers.gif
Aminda
Va multumesc amandurora din suflet! Mi-ati facut o bucurie mare cu parerile voastre.

Mi-ar placea sa ascult ceva si de la alti forumisti, niciodata nu se stie cine ne "vede"...smile.gif
Blakut
Mie nu-mi merge nici un link. As pune si eu o melodie facuta cu un tovaras : el chitara eu voce. Din pacate nu stiu cum sa fac asta, asa ca o s-o las pe mai tarziu. Pana una alta cum fac sa ascult si eu? Sunt curios si explorer-ul nu face nimic.
halcyon_lll
ohmy.gif Oau ce melodii faine, adica chiar daca nu-s fanul genului, vocea ta ar trebui exploatata. Nu neaparat in acest stil lent ... ai putea incerca si altceva. Deja imi si vin niste remixuri house in minte rofl.gif . Ce super ar suna!

secret.gif Cica Benny Benassi cauta noi voci. Eu zic sa-ti incerci norocul, poate ajungi faimoasa. wink.gif
Aminda
Blakut, incearca sa dai copy+paste la urmatoarea adresa in browser: www.dieserban.net . Poate merge asa...

Halcyon, multumesc pentru pont, dar houseul nu prea e stilul meu. De ascultat mai ascult din cand in cand si o fac cu placere, dar nu stiu cat de bine as putea canta asa ceva. Thanks for passing by!:)
Blakut
Nu merge nici asa, browserul deschide dar nu se aude nimic. Cred ca e de la codecuri. Ce stil canti tu?
Aminda
Aham. biggrin.gif

Apasa pe butonul Aminda, apoi pe unul dintre imagini. Iti va descarca una dintre piese. Tot asa si cealalta imagine. smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.