Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Propuneri Pentru Jocul Anului 2003
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
Mihai
Va invitam sa propuneti jocul anului 2003 (desi este cam devreme...)
Raspunsul poate fi sustinut si de motivul pentru care ati ales jocul anume.
dr.agy
Impossible Creatures,ca deocamdata candidat la sectiunea RTS.
Deasemenea Etherlords 2 la sectiunea TBS.
Antont
La sectiunea RPG eu aleg Sea Dogs 2. Ma rog, este o chestie subiectiva, motivata doar de faptul ca prima parte a acestui joc mi-a placut foarte mult. Primul a fost facut de baietii de la Akella, si a fost distribuit de Bethesda. Al doilea trebuie sa apara in martie sau aprilie.
ypsilonalpha
Propun Splinter Cell la sectiunea de Action, pentru modul cum stie sa imbine partea de actiune cu partea de stealth, totul pus pe o grafica avind calificativul de la "foarte bine" in sus, si fara sa necesite un supercomputer NASA pentru a rula fluent.
mihaimont
Mie mi-a placut enorm de mult Hitman 2.
Ulysses.Odyossus
Sea Dogs II (desi am vazut numai screen-shot'uri). Dar daca este cel putin la fel de bun ca I (si sunt convins ca va fi) ...
sage
DOOM III la sectiunea FPS.
Am jucat doar un demo, dar m-am speriat ingrozitor, oricat as fi eu de balaur laugh.gif
Antont
QUOTE (sage @ Mar 9 2003, 09:12 PM)
DOOM III la sectiunea FPS.
Am jucat doar un demo, dar m-am speriat ingrozitor, oricat as fi eu de balaur laugh.gif

A iesit pe piata versiunea full?
Te rog pune un link de unde pot sa iau demo-ul.
dr.agy
Sage? te stiu de undeva? tongue.gif
Edi
Este mult prea devreme pentru a alege jocul anului 2003. Se anunta cateva titluri foarte interesante. Dar e preferabil sa alegem cate un titlu pentru fiecare categorie.
dr.agy
OK atentie. Inchid acest Topic pana cam prin MAI-IUNIE. Este inutil sa propunem acum titluri dupa care sa ne razgandim. Macar jumate de an sa treaca!
Mihai
Jumatate de an a trecut. biggrin.gif
Asadar va invit sa nominalizati in continuare 'Jocul Anului 2003'. smile.gif
ypsilonalpha
1. Chaser
2. Jedi Academy
3. Red Faction 2

(Ei bine, da, pentru mine Splinter Cell a ajuns in afara podiumului ohmy.gif M-am razgindit. tongue.gif )
Az_
Nu sunt sigur daca a aparut in 2003, dar vara asta mam apucat sa'l joc
E vorba de GTA3 Vice City.
Iar al 2-lea joc:
devil.gif STARCRAFT devil.gif

E cel mai bun joc aparut vreodata, depaseste cu mult tot ce s-a realizat vreodata in materie de jocuri, nu ma intereseaza cand a aparut, 99% din jocuri expira la cateva luni dupa aparitie dar Comunitatea Starcraft e vie si nu da semne sa se dea la fund.
Copernic
Comunitatea cu pricina se cam invecheste, iar, in curand, daca tot se va mai depune praf pe ea va trebui sa ii cumpar si lumanari. Aceasta informatie o am de la un war arranger din pgl Romania.

Am observat nominalizari interesante, atat action cat si rpg. Fireste Himan 2 -Silent assasin este un joc de referinta pentru cei ce doresc sa imprumute cate ceva din viata lui Carlos. urmeaza Splinter Cell care ne trimite cu gandul catre operatiunlr tactico-militare in genul SEAL. In ultimul rand, dar nu ca ultima optiune, Red Faction se pare ca a constituit o noua viziune in materie de jocuri interactive, in afara de un AI rezonabil, arme de foc prezentabile cat si nivele cu un grad de dificultate ridicat, chiar si la lvl normal.

Eu am sa aleg, totusi, Warcraft III.

-----
AVE!
-----
.'.
menthoru'
Warcraft III este de departe cel mai tare joc pe 2003.
Ares
Dupa parerea mea cel mai bun pana acum a fost GTA3 Vice City...
Il urmeaza indeaproape Warcraft III si astept cu nerabdare FIFA2004, NFS Underground, etc.
Mai poate fi nominalizat (din partea mea) si Max Payne 2...
Oricum, cred ca ar fi ok sa facem chestia asta prin ianuarie si cu categorii bine definite smile.gif
ypsilonalpha
ohmy.gif Warcraft 3 a aparut totusi anul trecut, poate e vorba de add-on-ul Frozen Throne, despre care si eu am auzit numai cuvinte de lauda.
Ares
Dupa ce am jucat pot sa spun ca in clasamentul meu personal GTA Vice City sta acum alaturi de NFS Underground smile.gif
Iar FIFA 2004 nu merita nici macar amintit...
Copernic
Titulatura topicului indica clar prezentarea unui singur joc asadar mentiunea si a altora, cel putin mie, mi se pare o incarcare inutila a serverului.
Fireste, in lumina jocurilor aparute pe piata, cat si fata de cele in stadiu de test, Max Payne, ca serie, este, fara doar si poate, cel mai bun joc al anului 2003 si, tinand cont de posibila continuare la Mp2, se pare ca si anul 2004 va fi sub amprenta inconfundabila a detectivului Payne.

-----------
Heiliege!
-----------
F.'.
miha
Civ III
funkyscan
Neverwinter Nights. Atat tongue.gif
black ice
Intrucat anul a trecut sa vedem care sunt jocurile anului, in opinia unor siteuri "grele" din domeniul jocurilor.

Game Spy

10. Tycoon 3
9. Tron 2.0
8. Max Payne 2
7. Rise of Nations
6. Halo: Combat Evolved
5. Deus Ex 2
4. Tiger Woods PGA Tour 2004
3. Star Wars: Knights of the Old Republic
2. Grand Theft Auto: Vice City
1. Call of Duty

Pentru GameSpot dati clik pe link.

Sa vedem discutii acum. Eu unul n-am nici cea mai mica idee de ce Tron 2.0, Deus Ex 2 sau Tiger Woods 2004 sunt pe locurile pe care sunt.
Ce ma intreb e de ce NFS: Underground sau Gothic 2 n-au prins nici un loc....
under_net
Si castigatorul este........Need For Speed Underground spoton.gif
MIA
QUOTE (miha @ 22 Dec 2003, 12:00 PM)
Civ III

Subscriu !! thumb_yello.gif
Tossmaster
Problema e ca fiecare site sau revista de specialitate au avut topuri cu rezultate mult prea diferit pentru a a putea fi considerate venite de la gameri. Gamespot, spre exemplu, se orienteaza in notarile lor numai dupa publicitate si reclama..
Anyway, in romania, Jocul anului 2003 a fost votat SW Kotor
In lipsa de alte titluri de exceptie, ma bucur ca a iesit un RPG pe primul loc thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.