Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Zi E Ziua De Azi Pentru Tine?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
secunda
Fiecare din noi traieste intr-un anume fel, special desi poate, cumva se intampla sa facem aceleasi lucruri.
Fiecare zi este pentru noi speciala, este mai mult decat o data in calendar.

Deschid acest topic pentru ca vreau sa veniti aici, dimineata, la pranz sau seara si sa spuneti ce zi este ziua de azi pentru voi. Nu ma refer la azi, 09 iunie, ci azi, ziua in care postati aici.

Poate fi ziua cand v-ati platit factura, sau ati mancat inghetata, sau ati dansat, sau ati avut o intalnire, etc.
As vrea sa spuneti si sa argumenti in acelasi timp. Sa dati cumva o eticheta zilei.

Se da asadar un singur raspuns pe zi si o singura varianta.
De exemplu:
Raspuns valabil:
Este ziua cand mi-am pus o plomba, caci am asteptat demult lucru acesta.
Raspuns nevalabil:
Este ziua cand mi-am pus o plomba si mi-am cumparat ciocolata.

Sper ca am fost destul de explicita.

Va astept. Va multumesc.
mwah1.gif

ps: am lansat subiectul aici, iar nu in Poiana, tocmai pentru ca doresc sa luati in serios ideea si nu sa scrieti "la misto".
halcyon_lll
Azi e ziua cand am dat examen la SDA si vineri voi afla daca m-am descurcat sau nu, caci, sincer sa fiu, nu prea am stat cu burta pe carte si nu am invatat cat as fi vrut. Mda, daca stau sa ma gandesc, intotdeauna eu cer mai mult. Sa fiu un perfectionist? Poate. Azi a fost ziua cand am dat examen la SDA si bine ca a trecut.
Dark Angel
Azi e ziua cand am semnat pt. marirea de salariu, desi intra in vigoare cu 01.06.04...sunt fericita jamie.gif
nu-i mare...marirea...1.5 mil.net, da' nu-i rau.

punctt
Ziua de azi pentru mine ...
Am avut o stare de nervi, pe care mi-o explic doar prin faptul ca am foarte multe de facut si nu reusesc sa le fac pe toate intr-o singura zi!!. Am tipat la cei dragi si-mi pare rau!! Sper sa fie ultima zi cand mai ridic vocea.
Nico
Azi mi-am vazut bunica si m-a coplesit nostalgia, era mult schimbata fata de cum o stiam eu in copilarie.
gabitza ^
azi e inca una din zilele cand ma simt cu un bolovan pe suflet. si probabil ca asa va fi in continuare pana nu ma voi vedea linistita, si cu problemele rezolvate. astazi am aflat ca am luat un examen de care imi era frica, ceea ce e un lucru bun, dar tot astazi am aflat ca mai am inca mult de munca pana la final...recte licenta. smile.gif
sper doar ca ziua de maine sa fie mai buna.
G.
47462
Azi e ziua in care am vazut filmul "Troia", caci m-am chinuit mult sa-mi fac timp sa-l vad
secunda
azi e ziua cand am ascultat ca o nebuna cantecul "doua maini" a lui bosquito caci mi-a dat o stare de a imbratisa pe toata lumea; m-a facut sa simt un dor ciudat de a iubi...

###
o mare rugaminte: A R G U M E N T A T I

deci: de ce e ziua cand nu ai facut nimic? de ce e ziua cand e mare plictiseala?
nu ma intereseaza sa imi spuneti ce ati facut azi, ce fel de zi este azi (adica e o zi plicticoasa ) ci sa spuneti acel lucru care v-a facut ziua speciala.
exemplu: nu in fiecare zi dai un examen anume, semnezi o marire de salariu, etc.

Blakut
azi e ziua in care nu am facut nimic.
DeeDee
plictiseala mare azi
Blakut
Azi e ziua in care am descoperit ca oamenii ma enerveaza? De ce? Pentru ca oricat de mult te-ai stradui, vine un destept si iti zice ca nu e bine, si ca se pricepe el mai bine, chiar daca adevarul poate sta altfel. De aia stau acasa azi...
punctt
Cine se trezeste de dimineata departe ajunge? Nu prea cred. Simt ca este una din zilele pesimiste. sad.gif
milimetru
Azi e ziua în care l-am văzut pe forum pe Sorin666 despre care auzisem numai lucruri frumoase de la veteranii forumului. I am glad to see him smile.gif
loredaria
Azi a fost ziua certurilor. De fapt ieri ca e trecut de 12 deja. Se pune? De ce a fost ziua certurilor? Pentru ca m-am certat cu 2 oameni... unul care mi-a intarziat cu o zi livrarea unui pachet si din cauza lui am pierdut niste bani (si mai are tupeul sa ma si intrebe de ce ma cert cu el - chiar asa oare de ce?); a doua persoana cu care m-am certat m-a scos din pepeni rau de tot, e genul de om care nu vede gunoiul de la usa lui, in fine, chiar trebuie sa detaliez mai mult? Eu zic ca ajunge ca parca iara ma enervez cand imi amintesc.
punctt
A murit Coffe, motanul nostru. L-a ucis cainele vecinului. E o zi trista...
genicon
QUOTE (caa @ 11 Jun 2004, 10:46 AM)
Azi e ziua în care l-am văzut pe forum pe Sorin666 despre care auzisem numai lucruri frumoase de la veteranii forumului. I am glad to see him smile.gif

Cred ca era vorba despre alt Sorin - fara 666 sau alte "elemente ajutatoare".... rolleyes.gif
secunda
pentru mine azi e ziua noutatilor, am cunoscut oameni noi, yahoo mail are fata noua...

Serenity
Azi e ziua cand eu, care intotdeauna am sustinut ca imi lipseste ambitia, mi-am demonstrat ca o am si ca pot face lucruri de care nu ma credeam in stare.

an_dra
Azi e ziua..in care am prima intalnire..de dupa divort.. wink.gif
morfeus
ar trebui sa am vointa sa ma schimb !
sa ma apuc sa invat serios !

am lasat sentimentele sa ma conduca de o vreme dar ratiunea a amortit
oare ce e cu mine ?
trebuie sa fac o lista de prioritati !
sa fiu realist !
parca totul trece pe linga mine !
simt ca ma pierd
ups suntpierdut deja trebuie acum sa ies , cum sa omor cu ratiunea sinturile !
parca sunt nebun am dormit 4 ore in mai mult de 24 !
cum ma pot obliga singur ? e asa de cald ! parca totul se dilata ,respir greu ,am sufoc
azinoapte cu geamul deschis nu ma puteam racori parca stau pe jar !

end of feeling start of reason !
Keep real !
stresiune -parca nici nu a inceput -
vine restresiune vai ce feeling parca sunt la pescuit !
O.....I'm gone !
halcyon_lll
Azi e ziua mea rolleyes.gif ... si schimb prefixul... cry.gif
secunda
azi e ziua cand sora mea a inceput examenele pentru bac rolleyes.gif
si asta pentru ca am emotii alaturi de ea, cumva alaturi de ea am mai trait inca 4 ani de liceu.
Fausta
azi e ziua cea mai calduroasa din an cred... nu mai pot!!!
Rikita
pentru mine azi e miercuri.
Arlequine
mda...azi e solstitiu...de eram pagani pe la stonhenge dadeam un chef ceva...in rest e ziua de dinaintea zilei in care mai pot sa invat ceva, incat in ziua de dupa cea de dupa azi am examen... biggrin.gif
Blakut
azi e ziua cand am dat bacu la engleza... yupee... 6.gif
Diana-Maria
Azi... e o alta zi de luni...
Nici n-am simtit ca ieri a fost Duminica...
icarus
Azi e... dimineata in care am redescoperit muzica. Nu e nici prima si nu va fi nici ultima redescoperire. E de fapt o regasire a unei vechi prietene de care ma indepartasem pentru o perioada...
Scarlett
azi e ultima zi de munca ... de miine concediuuuuuuuuuu laugh.gif
morfeus
simt ca renasc !
simt ca s-a deschis o noua pista in viata !
mai am o sansa ,am trecut o piedica mare ,mai sunt dar asta era inorogul meu
ceva deosebit de greu pt mine !

---===viata===----
secunda
ce anume morfeus? blink.gif

morfeus
o restanta
Minerval
Am sa reformulez: astazi e ziua cand am infruntat puerilitatea unui topic, inutil prin excelenta.

F.'.
black ice
Eu n-am sa reformulez. Azi a fost ziua in care mi s-a aratat prostia in cea mai crunta ipostaza a sa spoton.gif
Minerval
Orizontul unui artist este precum pasarea cerului, iar ideea de a da frau liber gandurilor tale reprezinta cea mai puternica arma si, totodata, cel mai sincer simtamant al unui spirit, ce depaseste spatiul si calca pe timp. Sa urci tot mai sus purtand in inima speranta libertatii si un gand bun pentru ziua cand vei redeveni lumina, intr-un ultim ramasag cu sortii.

F.'.
DeeDee
AZI E ZIUA CAND AM TERMINAT OFICIAL BACUL SI ORICE LEGATURA CU LICEUL! jamie.gif
Cool Air
Dumnezeule...a fost o zi absolut normala! si multe vor mai fi de acum incolo! da, stiu ce a cerut autoarea topicului, insa chestia e ca...mi-am dorit zilele acestea. imi doresc ca viata mea sa fie cam 90% zile normale. azi a fost duminica si am lenevit cu maxima voluptate si m-am uitat la 4 filme una dupa alta si mi-e ciuda ca nu am avut timp sa citesc. cele mai normale sunt cele mai misto zile pentru mine: cand am timp sa citesc si ma uit la filme si sa fac dusuri lungi. habar nu aveti ce misto este! chestia e ca atunci cand se intampla ceva deosebit , cu adevarat deosebit in viata, nu ai timp sau nu stai la computer si citesti forumuri si scrii prostioare care iti incanta mintea relaxata offtopic.gif
Aramis
Azi e ziua in care am aflat ce am facut la bac. De abia astept sa deschid o sticla de sampanie biggrin.gif
Zed
O super zi , am revazut pe cineva drag mie .
Din "pacate " si -a adus si fratele care cand m-a revazut a dus automat mana la nas ( gest pe care-l inteleg hh.gif cand am avut 9 ani l-am pocnit 1 data fiindca incercase sa ma pupe rofl.gif sorry.gif )
Parintii lor si-au intrerupt concediul o zi numai ca sa ma revada , m-a emotionat foarte mult acest gest .
axel
A fost ziua in care m-am simtit la marginea prapastiei. Nu-i nimic, si maine e o zi in care pot sa cad.
Jubi
Azi vine Elena ( o prietena buna din Bucuresti ) la mare. Sunt curioasa cat de bine o sa ma simt eu, pentru ca am obiceiul sa ma intimidez in fata persoanelor care nu le vad des. Maybe I`ll have fun!
Eclectic
Azi va urla unul la mine, ca nu i-am terminat la timp o traducere.
AIWA
Ce e ziua de azi? smile.gif Avind in vedere ora la care postez as putea spune ca e momentul in care am simtit cum sinceritatea in exces doare al dracului de tare...si ustura de numa numa! Oare de ce? Nu stiu...poate as trebuia sa fie!? Poate nu?1 Ce sa faci asta e viatza! sad.gif cry.gif sad.gif
sorin666
QUOTE (xcross @ 11 Jun 2004, 10:57 AM)
Azi e ziua în care l-am văzut pe forum pe Sorin666 despre care auzisem numai lucruri frumoase de la veteranii forumului. I am glad to see him smile.gif

Aha, faci misto rofl.gif Te spun eu lu' unchiu' devil.gif si se ocupa el de tine... smile.gif
Afrodita
Azi e ziua....In care nu stiu ce zi este...Ziua in care am gandurile imprastiate, mintea tulbure, sunt mai aiurita ca oricand (nici nu stiu de ce scriu aici, nu cred ca as vrea sa-mi amintesc totusi de ziua asta...)...E ziua cand stau cu inima stransa in asteptarea unui telefon, a unui raspuns, a unor cuvinte, a unor decizii...E o zi grea pt mine..E ziua in care nu pot dormi, nu pot manca (la fel ca si ultimele 2 zile de altfel)..E ziua in care am invatat, totusi, sa-mi tin gura (stiu, nu se vede, dar serios ca am invatat biggrin.gif ) ...E ziua in care as face atat de multe, dar trebuie sa nu fac nimic...Asa ca zac pe net biggrin.gif ...Azi e ziua in care mi-am dat seama de unele chestii....E intr-adevar o zi importanta pt mine...Mda, cred ca va trebui s-o tin minte....
Olaf
Azi este ziua in care, in sfarsit, voi merge la piscina, lucru pe care l-am asteptat de cand am ajuns in oraselul asta (acum 2 saptamani). Si este ziua de dupa prima noapte in care am reusit sa dorm (dupa doua saptamani) fara sa ma perpelesc toata noaptea sau sa am vreun cosmar.
Georgia
Astazi e o zi ca oricare alta si ma gindesc ca si celelalte zile si nu am facut mare lucru !
Iar astazi nu am chef de nimic nici de scris dar, scrisul e o preocupare
Afrodita
Ziua de azi e ziua in care mi-e atat de dor ca doare....
Ziua de azi e ziua in care va trebui sa am o discutie "interesanta" cu cineva....Discutie pe care as fi preferat sa nu o am, dar "trebe"...
Mda, e si asta o zi importanta....
aurasupacurasu
Astazi este ziua care imi place :-sa ma trezesc la ora 10 si sa ma simt foarte linistita si fara gindurile din cursul saptamini care ma streseaza astazi e duminica
Hamleet
Astazi e ziua in care m-am intors pe Han dupa o mare absenta cool.gif
DUMNEZEULE CAT AM DE CITIT cry.gif

It's good to be back!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.