Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce-mi Place Mie La Han?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
YoyoMan
Spre deosebire de alte topicuri pe care le-am deschis pana acum o sa incep prin a spune "Ce-mi Place Mie La Han?". Cel mai mult imi place sa imi confrunt parerile si opiniile personale cu ale celorlalti. Nu consider ca sunt atat de nemaipomenit incat toata lumea e innebunita sa citeasca ce am eu de spus. Sun constient ca nu am inventat eu roata si nici gaura la macaroana. Imi place sa vad in primul rand ce spun altii si apoi sa incerc sa-mi dau cu parerea la randul meu. Hanul este pentru mine o ancorare in realitate. Hanul Ancutei este locul unde "am fost scuturat" si unde nu m-am suparat cand s-a intamplat asta.

Nu o sa ma leg de aspectele banale si nu o sa spun chestii evidente - ca la Han iti faci prieteni si ca afli lucruri noi blablabla. Sper ca si voi asta veti posta pe acest topic. Vreau sa spui de ce ai contactat "virusul Hanului" si ce e "acel ceva" care te mana sa scrii si sa intri si sa vezi ce mai e nou si cine ce mai spune. Spune de ce e important pentru tine sa iti spuneti parerea si de ce crezi ca ai ceva important de spus?!

Ai o parere buna despre tine? Crezi ca parerea ta conteaza?
E Hanul pentru tine un loc unde poti spune tot ce gandesti fara sa-ti fie teama?
E Hanul pentru tine un loc unde lasi garda jos?
E Hanul pentru tine un loc unde uiti de masca?
Vornicum
QUOTE
Hanul este pentru mine o ancorare in realitate. Hanul Ancutei este locul unde "am fost scuturat" si unde nu m-am suparat cand s-a intamplat asta.


HOHW sailor raise the ancor ! Let's get sailin' !
Si cine te-a scuturat Yoyo? Arata-mi-l si-l spulber!
Si eu am fost scuturat stai relaxat. Dar orice sut in dos e un pas inainte.
SAIL AWAY , you Wolf you!
Diana-Maria
Imi place ca oricit as fi de obosita si lehamisita,la Han voi gasi intotdeauna un loc linistit unde sa ma ,,descarc'' alaturi de alti musterii...
smile.gif
LigiaB
QUOTE (YoyoMan @ 29 May 2004, 01:52 AM)
Ai o parere buna despre tine? Crezi ca parerea ta conteaza?
E Hanul pentru tine un loc unde poti spune tot ce gandesti fara sa-ti fie teama?
E Hanul pentru tine un loc unde lasi garda jos?
E Hanul pentru tine un loc unde uiti de masca?

Buna Yoyo, : )

Chiar zilele trecute intrebam un amic de pe han acelasi lucru. rolleyes.gif

Mie imi place:
- ca ma relaxeaza (motivul nr 1)
- ca am prieteni aici (buni)
- varietatea topicurilor, si faptul ca aflu si invat chestii noi...

si acum sa raspund intrebarilor tale:

1. Daca am o parere buna despre mine... laugh.gif aici parca imi vine sa ma abtin si sa las pe altii sa spuna... tongue.gif
Nu, nu cred ca parerea mea conteaza, dar o dau anyway.... rofl.gif exercitind mult bun simt totusi : )

2. Da. Chiar spun tot ce gindesc, deschis. (se aplica la topicurile unde ma bag [duh!]) : )

3. Hmmm, sa zicem ca am scutul si ca nu folosesc sabia, deloc.... smile.gif

4. Da, ptr ca asa dupa cum am mai mentionat la topicul "Carapacea", nu am nici o masca in dulap, sint transparenta... tongue.gif

Yoyo, ce zici de un alt topic..."Ce nu va place la han?" laugh.gif Cred ca Mihai or l-ar inchide (daca e in denial) (Mihai hug.gif smile.gif )or l-ar citi tot timpul... rofl.gif (Yoyo, observa cit de deschisa sint : )))))
Mihai
QUOTE
Yoyo, ce zici de un alt topic..."Ce nu va place la han?"

In general este bine sa ne orientam asupra aspectelor pozitive, nu asupra celor negative.
Iar un topic de genul celui sugerat de tine nu ar fi decat un loc pentru refulari; si nu este cazul.
Insa ii incurajez pe forumisti ca in cazul in care au ceva de criticat la Han sa ma contacteze, pentru a dezbate problemele respective.
LigiaB
Mihai, iti spun sincer ca am intrat cu inima strinsa aici cind am vazut ca ai raspuns. laugh.gif

Mihai eu am glumit! smile.gif Crede-ma...normal ca am glumit!... spun asta ca doar sint atitea topicuri de sugestii si propuneri unde forumistii isi pot spune anumite neclaritati si ofuri.
Mie imi place la han, stii preaaa bine, si pe deasupra iti fac si reclama...lasa-ma te rog in pace rofl.gif
Mihai
Raspunsul a fost unul general, nu ma adresam tie in special. smile.gif Dar poate sunt unele persoane care s-au gandit la eventualitatea lansarii unui topic de acest gen...
Vornicum
Oricum intr-un mod sau altul in orice topic ( fie el serios sau nu ) forumistul de rand isi exprima opinia personala despre Han. Modul de expunere a parerilor tradeaza afinitatile fata de userii forumului.
Desi ar trebui atacata persoana si nu ideea , care este (cand este).
Nici eu nu sunt pentru un asemenea tip de topic.
Imi plac insa disputele distractive si spirituale, si cei carora se supara sa li se taie nasucurile!
Crisse
QUOTE (Diana-Maria @ 29 May 2004, 12:22 PM)
Imi place ca oricit as fi de obosita si lehamisita,la Han voi gasi intotdeauna un loc linistit unde sa ma ,,descarc'' alaturi de alti musterii...
smile.gif

Diana a spus totul wink.gif Asta e hanul. Pe deasupra mai sunt si topicuri in care gasesti multe informatii utile si ma refer aici in special la cele legate de carti, computere, muzica. Splendita treaba fac unii baieti mwah1.gif
genicon
E primul forum pe care am fost itntr-adevar activ. biggrin.gif Hmmm... stau acum si ma gandesc... sunt mult prea multe lucruri care trebuie spuse si sunt sigur ca le-am mai zis. Poate o sa mai dea din cand in cand Mihai paste la chestia aia pe care tre' s-o completezi cand te inscri tongue.gif spoton.gif
Serenity
Un forum de calitate (din toate punctele de vedere). Cam asta am apreciat in primele mele vizite la han. Ce ma face sa revin? La inceput a fost ambitia. Apoi, pe langa oamenii interesanti, discutiile inteligente si atmosfera de aici, mi-a placut faptul ca:
Nu esti tras de urechi pentru greselile facute, iar atunci cand e cazul acest lucru e facut cu mult tact si diplomatie.
Se pastreaza o atmosfera calma, prietenoasa.
Sugestiile sunt luate in considerare, si de multe ori puse in aplicare.
Atunci cand iti spui parerea, preferintele, etc. (chiar daca uneori se intampla sa nu fie citite) simti ca pe cineva chiar intereseaza.
Afli aici aproape tot ce te intereseaza, iar in caz contrar se gaseste intotdeauna cineva care sa te ajute si sa te lamureasca (nu degeaba google-ul te trimite de fiecare data la han wink.gif)
Si ar mai fi multe, dar sunt sigura ca toate astea au fost deja spuse

P.S: La intrebarea "Ce nu-ti place la han?" eu una nu as avea ce sa raspund thumb_yello.gif
YoyoMan
QUOTE (Vornicum @ 29 May 2004, 11:57 AM)
Si cine te-a scuturat Yoyo? Arata-mi-l si-l spulber!

Wooow Vornice! Chiar asa hotarat esti? smile.gif Multzam de oferta oricum. Sper sa nu ma lase vorba mestesugita cand am de luptat cu dusmanul laugh.gif

Mihai - cred ca si un forum despre lucrurile care nu ne plac la Han ar fi nimerit. De ca sa nu poata spune omul ce vrea chiar de vrea sa spuna de rau!? Sa nu le dea idei celorlalti? smile.gif E o varianta si cea de a-ti trimite PM.
punctt
*Hanul pentru mine este un refugiu. Nu stiu ce m-as face fara el. Uneori intru citesc cate ceva, chiar daca nu trimit nici un mesaj, nu ma trage nimeni de maneca.
*Daca am o parere buna despre mine? E loc si de mai bine ...
*M-as bucura sa conteze si parerea mea. Cei ce-mi citesc mesajele pot spune ...
*Spun ceea ce gandesc, insa uneori prefer sa tac ...
*Garda sa o las jos? Cand am ceva de spus, spun! Insa toate au o limita.
*Masti, masti, masti. Eu nu am putut niciodata juca teatru. De aceea mai tot timpul aud in jurul meu intrebarea: "Ce ai? Esti suparata?". Asta sunt. Nu stiu sa folosesc mastile, cu toate ca uneori este bine ...
genicon
QUOTE (Serenity @ 1 Jun 2004, 12:28 AM)
...
Atunci cand iti spui parerea, preferintele, etc. (chiar daca uneori se intampla sa nu fie citite) ...

Hehehe... asta nu cred ca s-a intamplat/se intampla/ se va intampla vreodata la han wink.gif
Serenity
The truth is out there... smile.gif
Vornicum
In legatura cu mesajele necitite, cred din tot sufletul ca nu postam degeaba. Cineva tot le citeste si dupa asta primim fiecare cate o avertizare. Creste adrenalina si noivelul de enervare al unora.
Aveti grija ce postati, e cineva care nu ati dori sa vi le citeasca.
OCHIUL CEL URIAS.
Mama, eu ori vreau sa ma bag in seama ori stiu eu ceva... rofl.gif
YoyoMan
Pai Serenity - aia ar fi una din "lancramatiile" tale rofl.gif "Ca nu citeste oamenii astiea ce scriem noi aci de rupem taztatura" rofl.gif Numai ca nu-i voi sa facem topic de-ala cu ce ne pute.... rofl.gif
Serenity
Stai ca tocmai m-am gandit la o reclamatie. Da` daca nu-i voi, nu-i voi..

P.S: Daca voi fi aleasa Miss Hanul Ancutei, promit sa lupt pentru libertatea forumistilor de pretutindeni! wacko.gif rofl.gif
Afrodita
Ce-mi place? Pai imi plac tare multe biggrin.gif
Imi place ca pot vorbi orice,oriunde fara sa ma trezesc blamata (prea curand tongue.gif )
Imi place ca sunt o gramada de posturi interesante, ca lumea se implica in discutii interesante si haioase (in general tongue.gif ) , ca iti poti face prieteni care te mai si urechesc cu drag uneori smile.gif
Parerea buna despre mine vine si pleaca, da' constanta e limbarnita, ce mi-o pot exercita cum poftesc aici la han tongue.gif Plus ca, desi nu intotdeauna ti se raspunde direct, toate mesajele sunt citite si, pana la urma, cineva va vorbi si cu tine daca simte nevoia biggrin.gif
Si-mi mai place ca pot fi sincera, cel putin in 99% din cazuri biggrin.gif Nu am nevoie de masti sau carapace....
Serenity
Ma bucur sa vad ca exista cineva care foloseste mai multi zambareti decat mine wink.gif
Vornicum
Eu cred ca ar trebui sa existe un poll aici
Iti place la Han?
1.Da
2.Nu
Ca sa fim siguri.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.