Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mi-e Pofta De...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Serenity
Eu sunt o pofticioasa, si sunt sigura ca si pe voi va "pocneste" cate o pofta din cand in cand. Sa fie pepene, savarina, peste, bere sau inghetata? Tu la ce "ravnesti" acum?

P.S: Mi-e pofta de Keanu.. Se pune? blink.gif wink.gif
LigiaB
Se pune, se pune, si mie imi place grozav Keanu... rolleyes.gif smile.gif

On topic now... mi-e pofta de thai food (mincare thailandeza) drool.gif drool.gif
halcyon_lll
cum sa fie Keanu? cu sau fara mustar? rofl.gif

edit: la pachet sau la mana? rofl.gif
FaiLuRe
Eu as manca .... niste popcorn. Si mie pofta de Aria Giovanni . drool.gif
DeeDee
eu de abia ce am mancat pop corn tongue.gif Mi-e pofta de ceva picant si de ceva dulce.... ahh si niste nestea
Tyra
Mi se face meru pofta de pizza noaptea.
Si acum as bea si un whiskey cu Red Bull.
kristina
Mi-e pofta de piersici, prune si struguri si de ciorba de varza......
rossi
Whisky&Redbull vs discoteca devil.gif devil.gif devil.gif
Serenity
halcyon - Eu l-as servi cu frisca si niste cirese de-asupra.. si niste sirop de ciocolata..si.. "Look, no hands!" rofl.gif

Daca stau sa ma gandesc bine, niste lasagna nu mi-ar pica rau deloc.. drool.gif
Aramis
Imi este pofta de ceva dulce... o felie uriasa de tort, dar nu stiu cu care sa ma multumesc... frisca, fructe, ciocolata sau krantz? hh.gif
loredaria
Mi-e pofta de strudel cu mere ... si cu mult zahar pudra... miaaaammm
Tyra
Pachetele de primavara cu sos dulce acrisor.
Fausta
de zambetul pe care il aveam ieri cand mancam gogoasa cu ciocolata...

Aramis
inghetata de vanilie cu mult sirop de caramel hh.gif
Diana-Maria
O savarina bine insiropata cu frisca adevarata!
Miam...
Blakut
Wahaha!! Cum de nu am vazut EU acest topic mai devreme?

Mi-e pofta de... mi-e pofta de... AA!!

Mi-e pofta de plov, cu multa carne! (plov e orez din uzbekistan).

Acum insa ma doare gatul si nu pot vorbi, asa ca ma multumesc cu un sirop dulce de tuse cu o concentratie mare de alcool! tongue.gif
Zed
Sarmale cry.gif
Dark Angel
...salata de boueuff... drool.gif
gabitza ^
aaaa, eu sunt o pofticioasa din fire, dar din pacate la ora asta nu as manca nimic.
azi am fost la "Pui d urs" si am mancat o tochitura asa de buna...
si in plus ar merge niste ardei copti cu salata de vinete, niste aripioare iuti, niste struguri, inghetata de vanilie cu caramel, saramlutze in foi d vita, ardei umpluti cu smantana alaturi, cartofi prajiti....eternii cartofi, dar totusi atat de buni, cu cascaval ras pe ei, si un ou ochi...si ar mai fi mai multe dar deja.... drool.gif drool.gif

G.
Serenity
Uf, gabitza.. ma omori! sad.gif Eu mi-am adus aminte de laptele de pasare pe care nu l-am mai mancat de ani de zile.. drool.gif Trebuie sa-i fac o vizita bunicii cat mai curand..
Blakut
As manca niste carne!!! In sange si cu sos!...

Carnea de vita e mai buna decat aia de porc... si ar merge cu orice fel de vin (dar si bere)
gabitza ^
@serenity...ca bine zici...uitasem de existenta acelui mirific preparat culinar. trebuie sa o pun si eu pe mama sa imi faca lapte de pasare...
..si ar mai merge niste bezele cu inghetata, capsuni cu frisca si pricomigdale.si prajitura cu vanilie, frisca si fructe...si inghetata, de orice fel numai ciocolata nu 6.gif si cum as putea sa uitam de niste papanasi cu multa dulceata de afine si smantana?
si daca tot vorbim d mancare...ar fi bune niste ciuperci pe plita, din alea cu unt sare si piper pe ele, si o supa crema de legume, cu crutoane in ea...
cand imi aduc aminte ce as mai manca, promit sa revin. smile.gif
G.
Mistinguett
Azi am avut 2 pofte, prima adusa de o cunostinta: mamaliga cu branza si smantana (am pus si un pic de unt, asa, sa fie) si un ou ochi - asta dupa ce toata dupa-amiaza am fost obsedata de "ceva" cu multa frisca. Mi-am luat un tiramisu care ma asteapta... Nu-i cu frisca, dar sunt veri. jamie.gif
Cla
N-am mai mancat de mult o spuma de capsuni, sau visine, mmh... dar ieri am fost la turcu si mi-a facut o halva cu ochiul... wink.gif am si inhatat-o rolleyes.gif
Serenity
Topicul asta-mi provoaca multa suferinta.. drool.gif laugh.gif Acum as manca o placinta cu cirese cu frisca si de dimineata m-am trezit cu o pofta nebuna de ou fiert..
Vi s-a intamplat vreodata sa va fie ata de pofta de ceva incat sa-i simtiti gustul, sau mirosul? Or is it just me?! tongue.gif
gabitza ^
...cand imi e cu adevarat pofta de ceva, nu pot sa stau pana nu gasesc produsul respectiv. si nu trebuie sa fie neaparat ceva "extraordinar"...
in ultima vreme simt nevoia sa mananc cat mai iute, picant. drept pentru care am dat iama in KFC. Nimic altceva decat aripioare picante.
As manca niste cheesecake…si o budinca de clatite, un cremsnit….
Se duce cura mea de slabire pea pa sambetei smile.gif)
G.
Cucu Mucu
Mi-e pofta... de pestilicii aia mititei pe care ii luam la suta de grame pe litoral si ii topeam cu bere,iar si iar si iar, pana se facea seara si ma duceam si eu pe plaja... eh, ce vremuri, dom'le. Da' mai am o luna si repet experienta. Vreti si voi?

PESE: Am editat ca am facut greseala sa citesc toate mesajele de pe topic, si asa mi-e de foame ca am inceput masa cu niste firimituri de HTML. Scuze!
Zed
Salata de vinete si ma duc sa fac licklips.gif
kristina
.........de gogosi mi-e pofta.
Serenity
@mariusc2 - eu vreau.. (sa repet experienta) apa..
halcyon_lll
Mi-e pofta de o placinta cum numai bunica stie face! Mi-e asa de dor! Cand ma gandesc deja si salivez drool.gif . Cu branza & marar, cartofi, gem ... cate sortimente!
Blakut
Mi-e pofta de... ceva iute! Chiar si placinta, dar vreau cativa ardei iuti langa mine!
Eclectic
shaorma din dristor
Serenity
De branza dom`le! Da` branza de-aia de-mi place mie.. licklips.gif Ce bune ar fi niste macaroane cu branza in momentul asta.. n-am mai mancat de-un secol asa ceva sad.gif
Elena Z
Am citit pe han de ceva iepurasii si acu' imi e o pofta de mor de o tocanita de iepuras & mamaliga drool.gif + ceva salata, ahhh naspa ca is in Austria unde la ora asta nici un magazin nu mai e deschis. In Ro sigur as fi mers la magazin sa imi cumpar un iepuras rofl.gif
Tyra
Pizza Rodeo... ca de obicei cred. A! Si de niste paine alba feliata cu unt si putin praf de usturoi.
Cla
Am chef de un struuudel !! drool.gif

user posted image
Fausta
tocmai am papat unul... wink.gif
mi-e pofta de iubitul meu... se pune? wub.gif
Serenity
Se pune Fausta, cum sa nu se puna.. Si mie mi-e pofta de el ohyeah.gif
gabitza ^
wooo, cineva a mentionat aici...uitasem, va rog sa mi se ierte: cea mai buna shaorma din bucuresti e la dristor. miam miam...as manca si eu una din aia imensa. drool.gif drool.gif
G.
Fausta
QUOTE (Serenity @ 18 Jun 2004, 01:12 AM)
Se pune Fausta, cum sa nu se puna.. Si mie mi-e pofta de el ohyeah.gif

sper ca nu de al meu! 50.gif rofl.gif
Dark Angel
Pai...de sex, first of all sorry.gif
clarence, te-as impusca pentru fotografia cu strudel pe care ai postat-o...eu mananc de o saptamana ciorba de varza... sad.gif
Cla
flower, facem schimb? Apropos ciorba... azi mi-ar fi o pofta de una de perisoare. Si dup-aia un muschiulet gratar cu salata de ardei copti. Si capacul s-ar pune cu un tiramisu sau lapte de pasare... sau iarasi o spuma de visine, mmmh... rolleyes.gif Impusca-ma acuma, cred ca merit biggrin.gif
Dark Angel
Pai ce schimb e asta mai Clarence, sau eu par asa proasta?
Adicatelea eu sa schimb ciorba mea de varza( care exista, iti jur, da' o mananc abia pe la 5, cand plec de la birou, asa mult imi place) cu "poftele" tale care desi ai sa-mi spui ca si ele exista...as dori ceva palpabil, ca sa zic...

PS: de ce-mi scrisesi bre nick-ul boldat?
Cla
Na, cu ce te-am suparat acuma? huh.gif
Schimbul se referea la strudel - ciorba. Ma gandeam sa-mi pui si tu o poza cu ciorba ta, nu de alta, dar imi place si mie. Pofta buna! thumb_yello.gif
rossi
Salata SportSpirit...mi-e dor drool.gif
Serenity
Pizza, am nevoie de pizza.. cry.gif cry.gif cry.gif
kristina
Frisca....inghetata cu bucati de fructe.....
Serenity
Inghe.. cry.gif
kristina
Cirese si sandvisuri la toaster.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.