Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Va Place Abba?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
cameron
Agnetha Faltskog (blonda de la Abba) a scos un nou album "My colouring book". Albumul va fi disponibil in Romania din luna iunie.
Si cand te gandesti ca au trecut mai mult de 20 de ani de la destramarea grupului..
LigiaB
Wow, nu am stiut, o sa il caut...smile.gif mersi de info...

Si da, imi place Abba, mi-am luat un cd cu ei, Gold Edition...il ascult, ma arunca in copilarie... rolleyes.gif
Serenity
Am aflat si eu zilele trecute. Oare si-a schimbat stilul? tongue.gif
^Anne^
Da, imi place ABBA. Am si o melodie preferata. Se numeste The Winner Takes It All.
DeeDee
Da si-mi place melodia The dancing queen
cameron
Am reusit deja sa ascult cateva melodii de pe acest album..
Superbe..
Fool I Am, My colouring book, I stand alone, Sometime when I'm dreaming,Let it shine...toate merita ascultate..
Diana-Maria
Imi place... ,,Super trooper''... De fapt,imi plac toate melodiile lor: ma baga intr- stare de dulce melancolie...
Aramis
Si mie imi plac grozav, insa nu am o melodie preferata, toate sunt foarte frumoase, sunt melodii pe care le ascult seara, cand dormitez pe canapeaua din balcon si admir cerul...
denise
Imi place ABBA, dar cel mai mult melodia "Andante, Andante"
ypsilonalpha
Mie imi plac tare-tare Waterloo si Take a chance on me (la asta din urma nush' daca chiar asta-i titlul melodiei rolleyes.gif ) Dar si celelalte cintece ale lor is de nota zece => bune de cintata, de fredonat, de lalait, fiecare dupa voce si puteri ... smile.gif

P.S. Am fost curios si am intrat pe site-ul www.abba.com, crezind in prostia mea ca o sa dau de ceva materiale despre ei, ca sa-mi reimprospatez memoria ... ei bine, nu, ABBA inseamna acolo American Bed & Breakfast Association ... ca sa vezi ... rofl.gif
halcyon_lll
wub.gif Lay all your love on me - that's my favourite...
loredaria
Da, imi place. Si sunt curioasa sa ascult albumul.
47462
Da...sunt fan Abba de cand ma stiu, si asta datorita parintilor mei care asculta genul asta de muzica. Abia astept sa aud ce a iesit pe albumul ala...
genicon
Tin minte ca in urma cu cativa ani descopeream si eu ABBA si m-am dus la mamicutza mea sa-i povestesc despre ce trupa tare am descoperit. Mi-a zis ca intr-adevar sunt buni,i-au placut, dar s-a saturat caci "pe vremea ei" numai asta asculta.

In alta ordine de idei, ascult cu placere piesele lor intre un "Minte-ma" de-al lui Ombladon cu Cheloo si un "Drips" d-al lui eminem cu Obie. laugh.gif
Moira
Imi placea ABBA mult de tot cand erm mica, pt ca ascultam casetele vechi. Cel mai mult imi plcea "I Have A Dream".
Acum, imi place "The Day Before You Came". Daca o are cineva, pleease, o vreau si eu...si n-o gasesc. sad.gif Thanx! spoton.gif
Zed
De la Abba ascult Happy New Year , in rest sa nu-i aud .
hh.gif

Vornicum
Nu imi place Abba. rolleyes.gif
Cla
De la ABBA imi place numai pasta de peste in tub... tongue.gif
colectionara
QUOTE (Moira @ 2 Jun 2004, 12:34 AM)
Acum, imi place "The Day Before You Came". Daca o are cineva, pleease, o vreau si eu...si n-o gasesc. sad.gif Thanx! spoton.gif

Imi place si am melodia "The Day Before You Came" in format mp3.
"One of us" zice cumva "Gimme! Gimme! Gimme!" smile.gif?
Serenity
"Fernando".. inceputul imi place mult de tot...
Abba imi place, dar trebuie sa am o anumita stare de spirit pentru a-i asculta...
AIWA
Cine vrea ABBA si are si loc in posta sa spuna!

Si pentru cine nu stie a folosi netul si se opreste la www.abba.com ceva linkuri folositoare!!!

http://www.abbasite.com/start/
http://www.abbafiles.com/
sorin666
Mi-a placut cand erau tineri, acum, dupa circa 20 de ani cand "coming back"-ul lor are un iz comercial evident, nu prea mai imi plac, mi se par in decalaj cu epoca...
Daca ar fi continuat sa cante poate ca ar fi fost altfel, caci numai talentul nu le lipsea si ar fi evoluat "natural" dar cum s-au destramat, parca prea sunt din "conserva" rolleyes.gif
mutulica
ma deprima... dar ii mai ascult din cind in cind
AIWA
Ehei si ce bine merg in anumite momente...
cel putin aia cu Happy new year! thumb_yello.gif
Tear
In afara de "Happy New Year", "Thank you for the music" imi place, dar nu numai !
Contessina
Imi placea f mult Abba in adolescenta.
sbal
QUOTE (colectionara @ 5 Jun 2004, 08:14 PM)

"One of us" zice cumva "Gimme! Gimme! Gimme!" smile.gif?

Imi place melodia "One Of Us" interpretata insa de Flowing Tears si "Gimme!Gimme!Gimme!" in varianta Beseech ( mult mai reusita decat cea a lui Malmsteen ).
Plus "Summer Night City" pe care am asteptat-o in zadar sa o cante in concert Therion si care are si un clip demential.
Felina
Imi plac toate melodiile lor, imi merg la suflet, cu toate ca multe din ele sunt destul de triste. Au o muzaca ce nu va muri niciodata. wub.gif
March
Ola Brunkert, bateristul trupei ABBA a fost gasit mort sad.gif

Thank You For The Music , Ola !
yronick
nu.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.