Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Prietenia Intre Barbati Si Femei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Selinna
spoton.gif Buna ziua tuturor. Sunt si eu un fel de boboc pe-aici. Nu stiu daca am ajuns unde trebuie, dar mi-a venit in minte subiectul asta pentru ca aseara mi s-a intamplat sa vad un film care dezbatea problema. Intalnesti pe cineva de sex opus, la inceput nu exista atractie, cateodata chiar antipatie, apoi incet-incet deveniti amici. Aceleasi gusturi, timp petrecut impreuna, mai mult si mai mult, o senzatie de bine, incepe sa-ti lipseasca compania atunci cand nu e in preajma desi nu v-ati vazut de cateva ore... si tot asa. Intr-o zi te trezesti ca gandul iti zboara aiurea, ca, pe nesimtite, a devenit pentru tine mai mult decat amic(a) wub.gif . Ca vrei mai mult. Dar oare "partea opusa" gandeste la fel? Semnele iti spun ca da. Numai ca aici stai si te intrebi: daca faci pasul, risti sa pierzi o prietenie pe cinste rofl.gif . Daca nu, risti sa-l ratezi pe omul vietzii tale (scepticii sa se abtzina). Si ramai intr-o dulce-amara dilema... dar pana cand?
Daca vi se pare interesant sau daca ati trecut prin asta... hai sa vorbim! biggrin.gif
Vornicum
Esti f. simpatica dar nu aici e locul topicului
Eu unul iubesc femeia cand imi face de mancare.
Selinna
laugh.gif M-ai fermekat cu raspunsul asta. Dar ramai forever in my heart pt k esti primul care mi-a raspuns. Nu konteaza ce. spoton.gif
valentinu
sunt curios cine si-a spus ca e mai bine sa pastreze prietenia biggrin.gif

cand a dat semne ca ar vrea sa fie mai mult decat o prietenie nici nu am stat pe ganduri... m-am agatat de sansa asta
pentru ca eu cred intr-un om al vietii mele...

hmm.. parerea mea e ca exista prietenie intre barbati si femei dar ea se destrama dupa schimbul asta de "semnale"
rossi
@valentinu acum depinde si de cum interpretezi "semnalele"...
Selinna
valentinu, vezi tu...tokmai asta e. De ce sa se destrame? Nu-ntzeleg mekanismul. Poate sa se dezvolte in ceva mai mult, nu trebuie sa se schimbe prietenia pe ...altceva.
Zed
QUOTE
sunt curios cine si-a spus ca e mai bine sa pastreze prietenia

@valentinu
Eu si asta de f multi ani , ne cunostem din copilarie thumb_yello.gif
@Selinna poftim?! huh.gif
Selinna
QUOTE (Zed @ 28 May 2004, 03:53 PM)
Eu si asta de f multi ani , ne cunostem din copilarie thumb_yello.gif

asta...adika valentinu? 6.gif
Zed
@Selinna

Daca scriu .... Eu ... si asta de f multi ani se intelege mai bine ?! blink.gif ( eu stiam ca nu se pune virgula ininte de "si" ! )
Nu vorbesc si nici nu tastez cu " asta" si "ba" si altele thumb_yello.gif
rossi
Am avut si eu o data o "cea mai buna prietena" ...
Mara
Eu as zice ca situatia difera in functie de oameni. O sa ma marit in curand cu cel mai bun prieten al meu si, asa cum ai zis Selinna, prietenia s-a transformat in dragoste. Si am ramas la fel de buni prieteni ca si inainte. Poate relatia mea este atipica, dar eu spun ca se poate.
Selinna
Zed...am inteles acum. Sa-mi fie cu iertaciune sorry.gif

RoSS|46 Ce-ai zice de niste detalii? wink.gif
Zed
@Selinna , ma bucur welcome.gif

@Mara , la tine a fost altceva si nu este atipica , din contra , procentajul de a ramane numai prieten cu cineva , este foarte mic . thumb_yello.gif
Selinna
Mara, cam de asta aveam nevoie cand m-am gandit la subiectul de fata. Sa aflu daca sunt numai filmele sau undeva exista un sambure adevar. Intr-adevar, tu esti o norocoasa, dar asta mai inseamna si ca inca mai sunt sanse pentru ...restul optimistilor.

Week-end placut tuturor!
MiRcIoX
pai poate sa existe prietenie intre doua pers de sex opus..asta pana cand nu se inampla ceva (daca se intampla).eu am si prietene de sex feminin cu care ma inteleg de minune si nu am incercat niciodata nimic...nici nu ma intere.Pe de alta parte ama vut o aventura cu fosta ema colega de banca din liceu si de atunci nu mai suntem asa apropiati...depinde...dar se poate
Selinna
mda...complicata viata asta rolleyes.gif
punctt
Eu am un prieten de sex opus. Cand discut cu el uit de toate, uit cat este ceasul. Cu nimeni nu mi se mai intampla acest lucru. Gasim fel si fel de subiecte. Niciodata nu am ramas in pana. Mi-am dorit sa am un prienten adevarat. Am crezut dintotdeauna ca poate exista o prietenie adevarata intre un barbat si o femeie. Insa nu prea am crezut in sansa de a-l avea. Un lucru este sigur: nu mi-am dorit niciodata sa fim impreuna ceas de ceas. Eu sunt casatorita, el este casatorit. Totusi, cand ne intalnim, ceva este unic, in glas, in priviri ... (nu prea pot exprima in cuvinte). E frumos ceea ce avem, adica o prietenie, este vorba despre dragostea pentru un prieten si atat.
Cand exista acele semne, acele goluri in stomac, roseata din obraji, atunci sigur nu mai poate fi vorba, doar de prietenie. Este ceva mai mult, este acea dorinta de neexplicat. Cine a zis, bine a zis ca dragostea e orba ... Esti ca un somnambul, nu mai vezi nimic, si nu te mai intereseaza nimic, decat persoana de care esti indragostit.
Mrs. Rogers
QUOTE
Cand discut cu el uit de toate, uit cat este ceasul


mami, ai grija ca-i de belea jamie.gif

Absolut
... si eu am avut odata cea mai buna prietena . eram nedezlipiti , pana m`am trezit eu dupa doi ani sa`i spun ca o iubesc (cum stiam eu ca e iubirea atunci) si sa primesc un raspuns de genul : "eu te`am considerat ca un frate" . semnalele pe care le emitea cred ca le facea pt a se simti ea bine si dorita oricand . am suferit ca un caine dar mi`a trecut . mi`a trecut in tabara cealalta biggrin.gif
punctt
@toxic, nu-i belea. Te asigur. Ne cunoastem foarte bine amandoi. Sunt doar vorbe, nimic altceva. Recunosc insa, sunt vorbe care merg la suflet, insa intr-un loc anume, permis doar prieteniei. hug.gif
Cla
mami, a cam trecut un pic de timp, inca mai tine? Merge asa ceva? rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.