Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Control Senzori
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
KRAFT
Cum pot fi controlati senzorii prin soft? M-ar interesa o explicatie pragmatic prezentata! Legaturi fizice, porturi, interpretare semnale electrice! Genul asta de subiect nu prea este dezvoltat iar cei care si-au dat cu parerea pana acum au facut-o la modul supergeneral!
sever
spoton.gif Ha Ha Tocmai din asta imi fac doctoratu ohyeah.gif deci iti dai seamna cit se poate vorbi sespre asta. Daca te intereseaza ceva anume oricind.
In principiu ca sa poti prelucta soft semnalul de la un senzor ai neaparata nevoie de un circuit programabil "de preferat unul cu CNA incorporat" gen microcontrollere, PLC, FPGA... si far domnului ca sint pe piata si relativ ieftine. Si am incalegat pe o saa si cam atit. SPOR! biggrin.gif
Olaf
Pot sa intreb si eu ce fel de senzori? Unde sunt montati, cum se primeste informatia de la ei, etc? Altfel, cam prea generala intrebarea...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.