Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mancati La Pranz?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Marcus
Ce mancati in pauza de pranz? Postati aici. spoton.gif
Serenity
Tinand cont de faptul ca nu exista decat un singur chiosc pe o raza >= 500 de metrii.. in pauza de pranz imi intoxic organismul cu chips-uri, ciocolata si coca cola ohmy.gif
^Anne^
Atunci eu ar trebui sa ma consider norocoasa ca am terminat mai devreme si o sa iau pranzul acasa. Am sunat-o pe mama si am "comandat" mamaliguta cu branza.
BLANCA
guma de mestecat
Vegas2002
Un orez f.f. bun,cu fructe de mare thumb_yello.gif
Vegas2002
Maine la prinz v-a fii "lasagna"..... drool.gif
Deja a pregatit sosul cumnatul meu(...il sugo),si maine o prepara,iar eu am s-o pozez wink.gif laugh.gif
Tyra
Acelasi lucru ca si la micul dejun. Nu sunt prea inventiva. smile.gif
Tyra
Azi : tochitura dar nu cu mamaliguta ci cu cartofi prajiti si salata de ardei copti. M am umflat. Prea mult.
chatonel
maninc ce prind pe la cantina sad.gif bleah!
Diana-Maria
Sucuri,prajiturele pline de ,,e-uri'' , cafea.
Aramis
pai am mancat acasa si spre norocul meu a venit si mama mai repede asa ca nu s-a lasat cu dezastru in bucatarie: cartofi (noi) prajiti, o rosie si un ou ochi
Blakut
eu nu mananc la pranz? Ma mir ca aveti timp de asa ceva...
^Anne^
eu sunt inca la scoala. A trecut deja ora pranzului si nu am avut ocazia sa mananc inca. De abia astept sa plec si eu acasa peste o jumatate de ora sa mananc ceva, orice gasesc prin frigider.
Diana-Maria
Blakut,la mine ,,mincarea'' de prinz se traduce prin un ..ceva'' luat din graba si inghitit cu ghionturi in timp ce fac teren.
,,Prinzul'' se consuma in general pe la ora 4 dupa-amiaza.
Altminteri, e pe la 8-9 seara,cind ajunsa acasa maninc pe jumatate adormita...
sad.gif
gabitza ^
intr 12:30 si 13:30 avem pauza de masa...
ne-am si nimerit,mai multe colege, toate pofticioase si mancacioase...
inca de pe la 11 incepem sa ne intrebam peste birou: "azi ai mancare la tine?" sau "unde mancam azi bun?" smile.gif)
pentru ca suntem langa regie, se intampla de multe ori sa aungem in carrefour, la clasicul KFC sau McDonalds. sau ne aducem de acasa, si stam in sala de mese si ne uitam la "Pensacola" pentru ca prima tv este singurul post pe care il prindem laugh.gif
si facem un fel de masa la care toata lumea, mananca de la toata lumea. asa este meniul mai variat smile.gif)
cand e soare si frumos afara mergem la pui de urs, sau la terasa la MAxx sa bem doar un suc si sa ne relaxam....
daca as fi acasa nu as manca masa e pranz, pentru ca asa m-am obisnuit. pana sa lucrez, masa mea principala era aia de seara. acum dk pap la pranz, parca seara nu mai mananc asa de mult. am auzit k nici nu e prea bine...
G.
Elena Z
Tigarii rofl.gif Asa sunt de bune drool.gif
morfeus
masa de prinz :ceva mai aproape de traditie !
friptura de purcel si jumarute si in grasime am aruncat 2 oua
brinza de putina si rosii ! Mai trebuia mamaliga calda
da a mers si asa !:dunno:
smile.gif
pofta buna ! drunk.gif
Olaf
Tocanita de vaca, cu orez si o mancare de ciuperci cu usturoi.
(nu le-am facut eu smile.gif)
Rikita
depinde... deseori nimic pt ca sunt la uni si n-am timp... sau doar chips sau niste paine care am pregatit dimineata... dar astazi o sa merg la casa mamei si stau acolo peste noapte si cred ca o sa raman pana dupa masa de pranz... sper ca ea o sa pregateasca ceva bun...
Olaf
Azi a fost friptura de miel drool.gif , cu aceeasi mancare de ciuperci de ieri si cu o chestie... greu identificabila... ca un gris prajit in ulei, dar foarte buna. Si o prajitura, un guguloi de coca cu crema la mijloc. smile.gif
Rikita
astazi, nimic sad.gif
dead-cat
la noi a fost cangur blink.gif
cam bizar ca gust dar incep sa ma obisnuiesc...
sorin666
QUOTE (dead-cat @ 26 Aug 2004, 10:51 PM)
la noi a fost cangur  blink.gif
cam bizar ca gust dar incep sa ma obisnuiesc...

Mda, inca o "victima colaterala" a globalizarii... rofl.gif
Olaf
Cordon bleu cu bile de cartofi si sos. Si muuulta maioneza (pe cartofi).
dead-cat
peste rece si mort. pe meniu scria sushi. 6.gif
prefer cangurul.
traiasca globalizarea smile.gif
LINICA
snitele de pui
YOo
Nu stiu daca la pranz (era vreo 4 PM ceasu') da' stiu ca am mancat 4 felii de paine cu salata de vinete drool.gif
actionmedia
Salata de TON. A fost foarte hranitoare.
user posted image

Asta din poza arată mai bie decât ce am mâncat eu laugh.gif
Rikita
mananc un müsli-riegel acum... asta conteaza ca pranz?
YOo
Sunt la servici ... deci ... doua dobrogene si-o inghetata huh.gif
Serenity
Cartofi copti cu unt si branza.. blink.gif
bdl
Bere....
janine
o sa ti se aplece o data si o data bdl... jamie.gif mwah1.gif drunk.gif hug.gif
bdl
S-a aplecat demult, da nu din motive de bere.... wink.gif
Femeile stiu de ce.... tongue.gif
Aramis
pizaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa biggrin.gif
actionmedia
Peşte! Nu refuz niciodată peştele la prânz. Azi am mâncat peşte pane (nu ştiu ce soi) cu grnitură de orez.
bogi
oua prajite cu branza si rosii, plus putina paine graham
Olaf
Bucatele de carne de ceva pasare nedefinita (probabil vreo galinacee) si macaroane. Si ciocolata. Si un iaurt cu fructe. Mi-e foame. Iar.
kelly
2 oua si o felie de sunca
bogi
tocanita de legume cu pui
Rikita
poate o sa-mi cumpar un döner pt pranz.
Olaf
Un fel de chiftelute din carne tocata, cu mirodenii, bagate in rosii taiate jumate si totul dat la cuptor. licklips.gif
bogi
ciorba de perisoare cu un ardei iute
Rikita
nimic sad.gif
LigiaB
mexican food licklips.gif
Rikita
din nou nimic... nu-mi dadeam seama cat de rareori mananc ceva pt pranz pana acum...
Olaf
Antreu: File de somon, afumat, cu lamaie si paine cu unt.

Fel principal: File de somon cu un sos pe baza de smantana (?) si cu orez.

Desert: niste bile din nuca de cocos.

Morala: si acum imi mai miroase mana a peste laugh.gif
bogi
ciorba de vita
Rikita
din nou, nimic...
Marcus
Doua felii de pepene rosu cu un colt de paine calda. drool.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.