Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Privind Televizorul...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Eclectic
Va rog sa dati un motiv pentru care e bine sa te uiti la televizor si unul pentru care nu e bine.
Apoi, sa spuneti cat de des va uitati la televizor.
Ares
Motiv bun - aproape de fiecare data cand deschid televizorul aflu ceva nou si interesant... Si asta inseamna ca in general il deschid pe Discovery (cele 4 canale) sau National Geographic.
La documentare imi vine sa stau mai tot timpul... In rest stau foarte putin la televizor... Uneori stau doar ca sa-mi pun sangele in miscare (de nervi) pe la jurnalele TV si ca sa ma mai destind (cu un Divertis / Carcotash) si sa ma bucur de un meci bun (o bataie pe care o ia Real Madrid, un joc frumos cu Arsenal, etc biggrin.gif)
milimetru
1. a. ca să mai afli ce se īntīmplă īn lume
b. poate că nimereşti un documentar sau un film bun
2. sīnt f multe emisiuni proaste şi există riscul de a pierde vremea.
nefertiti-old
E bine: ca sa fii cat de cat informat, ca sa mai vezi ce documentare reiau aia de la Discovery et. comp, sa il mai auzi pe Mutu aberand, sa prinzi cate un meci din Divizia A, ca sa fii la curent cu ultimele injuraturi de pe stadion, sa nu uiti ca tot PSD e la guvernare si ca nu ai motive sa ti se urce la cap, sa dai pe Atomic, ca sa ai motive sa il inchizi. Si cred ca ar mai fi.
Nu e bine: iti strici ochii. rofl.gif
dead-cat
daca n-ar fi sport, n-as avea televizor.

pt. stiri am ziare.
la filme nu prea ma uit.

in afara de sport nu-mi vine vreo idee de ce ar fi bine sa te uiti la televizor.
iar de ce sa nu te uiti...well, pentru ca majoritatea programelor sunt plictisitoare yawn.gif
Ovidius
E bine pentru a fi informat la zi.
Nu e bine din cauza inactivitatii.
Eu ma uit cam jumate de ora pe zi. Preferatele mele sunt documentarele si sportul.
contraste
E bine :Cand pot ma uit si la altceva decat la stiri si emisiuni de stiinta.
Nu e bine : Maaaare mancator de timp ! Ma fura din emisiune in emisiune si din canal in canal !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.