Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Motogp
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
Pagini: 1, 2, 3, 4
mutulica
Nu spun decit ca la Rossi i s-a aprobat cererea ...
Jazz
"Sau mai stii?" Trebuia sa ii dau mai mult credit lu' dulcelu' ala de Biaggi. flowers.gif A facut o treaba buna, mi-a placut toata cursa.
Ma bucur tare mult si pentru Barros.

Tu ce zici, Ghostule? harhar.gif
Antont
Ce sa zic harhar.gif ?
Cu o floare nu se face primavara rofl.gif . Anyway, a fost o cursa frumoasa, felicitari celor ce au prins podiumul. Oricum Rossi iese campion spoton.gif ...
Pese:
Sincer, m-a surprins Biaggi. A mers ca in zilele lui bune spoton.gif .
Ahriman
Sa nu i se urce la cap lui Biaggi si sa iasa campion!
Sper ca Rossi si Yamaha sa-si revina si sa se detaseze in fruntea clasamentului!
Oricum, se vede talentul lui Rossi!!!!!!
Go Rossi!
Antont
Care stiti ce s-a intimplat duminica la GP ca io n-am vazut cursa?
Jazz
Pai nu e duminica asta care vine, pe 1 August? blink.gif Duminica trecuta a fost Formula 1.
Antont
A fost duminica asta, in 25 iulie, la Donington Park, marele premiu al Marii Britanii. Cica clasamentul a aratat cam asa:

1. Valentino Rossi ITA Gauloises Fortuna Yamaha 45min 30.473 secs
2. Colin Edwards USA Telefonica Movistar Honda 45min 33.418 secs
3. Sete Gibernau SPA Telefonica Movistar Honda 45min 34.899 secs
4. Nicky Hayden USA Repsol Honda 45min 36.569 secs
5. Troy Bayliss AUS Ducati Marlboro 45min 45.184 secs
6. Carlos Checa SPA Gauloises Fortuna Yamaha 45min 47.583 secs
7. Loris Capirossi ITA Ducati Marlboro 45min 53.786 secs
8. John Hopkins USA Team Suzuki 45min 58.594 secs
9. Alex Barros BRA Repsol Honda 46min 5.853 secs
10. Neil Hodgson GBR d'Antin Ducati 46min 14.941 secs
11. Ruben Xaus SPA d'Antin Ducati 46min 17.963 secs
12. Max Biaggi ITA Camel Honda 46min 24.477 secs
13. Shane Byrne GBR MS Aprilia 46min 27.851 secs
14. Makoto Tamada JPN Camel Honda 46min 37.631 secs
15. Shinya Nakano JPN Fuchs Kawasaki 46min 46.268 secs
16. Jeremy McWilliams GBR MS Aprilia 46min 56.958 secs
17. Kenny Roberts USA Team Suzuki 45min 39.07 secs
18. Nobuatsu Aoki JPN Proton Team KR 45min 51.868 secs
19. Alex Hofmann GER Fuchs Kawasaki 45min 55.289 secs
20. Michel Fabrizio ITA Harris WCM 45min 56.509 secs

Treaba e ca eu n-am vazut cursa si eram curios sa aflu amanunte tongue.gif .

Pese:
Rossi rulz biggrin.gif
Jazz
@Ghost
tongue.gif
Hai ma Ghost, de ce ai dezvaluit clasamentul? Nu e GP-ul o data la doua saptamani? blink.gif
Antont
pai de ce sa nu-l dezvalui, ca doar a avut loc cursa tongue.gif rofl.gif
Pese:
Urmatorea e peste 4 saptamini sad.gif
mutulica
@Ghost - bine ai facut ca si eu eram curios
Jazz
Maine e GP din Cehia (parca!) cum credeti ca va arata clasamentul?
Ghost? Mutulica?
tongue.gif tongue.gif
Antont
Acum Rossi e pe primul loc in clasament spoton.gif ...Miine mai mult ca sigur ca va cistiga tot el ohyeah.gif ..
Jazz
@Ghost

Si ce daca e pe primul loc? Cineva trebuie sa il mai trezeasca din cand in cand sa ii arate ca e un muritor ca noi. tongue.gif


mutulica
Jazz - o sa apara si pentru el competitie, dar pina una alta el e cel mai aprig...
Antont
@Jazz, deocamdata in MotoGp Rossi e zeul, si nu exista nici un pilot sa-i demontreze contrariul.

So, acu incepe clasa 250 cc. Peste o ora, MotoGp spoton.gif ...
Go Rossi !!!!
Jazz
La noi e abia la ora 5pm, ora 0 in Romania. sad.gif Va rog eu mult nu postati rezultatele, da? mwah1.gif
Marcus
Wow, tocmai s-a incheiat cursa si marturisesc ca asta e prima cursa de MotoGP pe care am urmarit-o in viata mea!
E super fain si imi pare rau ca pana acum nu am urmarit cursele astea.
Cel mai mult mi-a placut de Valentino Rossi asta de care ziceti voi ( tongue.gif ), si de azi inainte il sustin! spoton.gif
Nu spun cine a castigat ca sa nu se supere Jazz. cool.gif

As fi recunoscator daca ma pune si pe mine cineva la curent cu cateva statistici: cine a castigat sezonul trecut, cine a castigat celelalte 9 curse din sezonul asta, etc...
Si am o singura nelamurire: cati concurenti poate trimite in cursa o echipa? Eu am vazut 4 la Honda! blink.gif Sunt atat de multi sau n-am vazut eu bine?! hh.gif

mutulica
Marcus - o echipa are 2 concurenti, in schimb mai multe echipe pot folosi aceeasi marca...
de aia poti vedea o stiva de Honda...
Antont
@Marcus:
Dupa cum ti-a spus si Mutulica, o echipa are doi concurenti. Tu ai vazut mai multe Honde pt ca pe linga echipa de uzina(in cazul nostru Repsol Honda), mai exista si echipe de clienti(in cazul nostru Telefonica Movistar Honda si Camel Honda). Referitor la celelalte intrebari puse de tine, campionul mondial pe 2003 este, evident, Rossi, majoritatea curselor din acest sezon sint cistigate tot de el, acu' nu mai retin fiecare etapa, da' poti sa cauti pe net....

Altceva nu mai zic deocamdata ca Jazz inca n-a vazut cursa smile.gif
Jazz
Uuuu! Super cursa asta! Spectaculoasa rau de tot! Imi pare rau de bietul Alex Barros...
Altceva ce sa mai zic?... Ca in clasament Gibernau a redus distanta dintre el si Rossi? tongue.gif No, as mai zice ca sigur a fost ceva cu motocicleta lui Biaggi si ca Rossi a meritat ca intotdeauna clapping.gif

@Marcus
Chestia asta cu MotoGP se ia repede... biggrin.gif

@Ghost, Mutulica
Voi ce ziceti, bre?
mutulica
Eu zic ca poTcii de la Yamaha, ar tebui sa mai surubareasca un pic la jucaria lu Rossi. Nici sa il vad handicapat nu e ok, desi prefer asa decit porcaria din formula 1
Antont
Mda, duelul dintre Rossi si Gibernau a fost superb spoton.gif , pe de alta parte am impresia ca "Il Dottore" n-a prea avut chef sa riste, oarecum explicabil avind in vedere ca e cocotat bine mersi in virful clasamentului thumb_yello.gif
mutulica
QUOTE (Ghost @ 23 Aug 2004, 12:40 PM)
am impresia ca "Il Dottore" n-a prea avut chef sa riste

Si mie mi s-a parut la fel ... in plus, a bagat la boblaje, ca asteptam tot timpul sa il vad gramada
Antont
Ce e drept era sa o fure de citeva ori....Cred ca a fost si mobra setata destul de aiurea
mutulica
Un amic de-al meu sugera ca s-a speriat de ploaie si si-a luat gume de ud, de aia a ramas fara aderenta
Marcus
Aha, deci 2 concurenti pentru fiecare echipa. spoton.gif
Stai sa ghicesc: "Il Dottore" este porecla lui Rossi! biggrin.gif
Multam fain de informatii. Mai spuneti-mi doar cate curse au mai ramas de disputat sezonul asta.
A, si cate puncte castiga fiecare loc? Am constatat ca aici se noteaza altfel decat in Formula 1.
Jazz
Din cate am inteles eu se asteptau la ploaie si fiecare si-a pus cauciuce dupa cum a crezut ca e mai bine... Credeti ca asta influenzeaza rezultatele chiar asa de mult?
Antont
Inseamna ca Mutulica a avut dreptate. Daca Rossi a alergat cu pneuri de ploaie se cam explica de ce a pierdut. Voblajele alea l-au costat ceva secunde, oricum.
@Jazz, da! Acolo se merge la limita aderentei, pneurile potrivite conteaza enorm.
Jazz
Ghost, Mutulica
Avem MotoGP duminica asta?
Antont
Avem ohyeah.gif !
Marele Premiu al Portugaliei, etapa de la Estoril spoton.gif!
Go Rossi!!!!
Jazz
Avem? Fain...
Go Rossi! Simt eu la maduva ca Biaggi o sa-l incurce nitel... spoton.gif spoton.gif

Ups! Nu stiu cum am facut dar am postat de doua ori... sorry.gif Rog frumos sa mi sa stearga al doilea mesaj. blink.gif
Jazz
Avem? Fain...
Go Rossi! Da' simt eu la maduva ca Biaggi o sa-l incurce nitel... spoton.gif spoton.gif
Marcus
Cursa a inceput de vreo 35 de minute si acum e in toi. ohyeah.gif

QUOTE
Go Rossi! Da' simt eu la maduva ca Biaggi o sa-l incurce nitel...


Da, Jazz! laugh.gif Sa vezi numai!
Parerea mea, ca "nou-venit" in cursele de MotoGP, e ca Max Biaggi asta de care ziceti nu e cu nimic mai mult decat un nume. Cel putin, asta a cam demonstrat. sad.gif Dar daca ziceti voi ca e bun... va cred. wink.gif

Apropo, am facut rost de un joculet pe computer, cu cursele de MotoGP. Da' e o versiune cam veche, din 2001, si mi se pare ca singurul care mai exista in MotoGP-ul actual e Collin Edwards. Si era chiar bun in 2001! Cel putin, dupa 9 curse de MotoGP jucate pe computer, Edwards este pe primul loc, iar eu in spatele lui la doar 3 puncte. ohyeah.gif



mutulica
Am cam adormit azi la cursa, dar tot mi s-a parut fain. Rossi incepe sa se maturizeze...
Antont
Sincer, pe mine m-a cam plictisit cursa de azi. S-a dat startul, una doua a trecut Rossi in frunte, si acolo a ramas biggrin.gif tongue.gif . Unde mai pui greseala stupida pe care a facut-o Biaggi...a cazut ca prostul...Ma rog, a fost destul de ok oricum, dar cam putin spectacol. Mi-a placut incercarea disperata de la final a lui Gibernau sa-l depaseasca pe Barros, cind a iesit citiva metri pe praf, si Rossi, iesit din ultimul viraj inaintea liniei de sosire, cum se uita in spate sa vada unde sint restul spoton.gif rofl.gif
Jazz
Si eu am intrat exact la topicul asta fara sa fi urmarit cursa... sad.gif Ce insensibili sunteti si voi... Ma duc sa o vad ca am inregistrat-o. Sper sa se fi inregistrat! huh.gif

Later Edit:
Am vazut si eu cursa. cry.gif Ce-o fi cautat Biaggi in roata lui Capirossi? Nu stiu... Si mie mi-a placut duelul dintre Barros si Gibernau. Aia a fost cea mai faina parte. smile.gif
mutulica
Rossi dixit Estoril e muy facil

cred si eu, ca prea s-a dus in fata....
Jazz, m-am abtinut sa comentez mai mult de ieri doar pt ca stiu ca tu vezi cursa cu intirziere, ca altfel...
Antont
QUOTE (Jazz @ 6 Sep 2004, 03:02 AM)
Ce-o fi cautat Biaggi in roata lui Capirossi?

Mda, mare pacat...Si Capirossi avusese un start super, pacat ca Biaggi i-a f***t cursa 50.gif . Ar fi fost interesant de tot sa lupte si el pt podium...
Pese:
De unde sa stiu ca tu nu ai vazut cursa pina noaptea ? tongue.gif ...altadata anunta si tu tongue.gif
Antont
Duminica asta, anume 19 septembrie 2004, are loc "Camel Grand Prix of Japan", pe circuitul de la Motegi. Rossi declara ca asta poate fi cea mai dificila cursa a sezonului, avind in vedere ca Motegi este "circuitul de casa" al Honda, iar anul trecut primele 5 locuri au fost ocupate de catre motocicletele Honda. Motegi e un circuit unde "cheia succesului" o constituie acceleratia, capitol la care Yamaha sta destul de prost fata de Honda.
http://www.crash.net/uk/en/news_view.asp?cid=6&nid=99309
In alta ordine de idei, a'nebunit lupul...pardon, adica Tamada. Makoto Tamada, coechipierul lui Max Biaggi, declara ca spera sa-l invinga pe Rossi la mare distanta rofl.gif
http://motogp.tiscali.com/en/motogp/news_i...1.htm?menu=home
Sincer, eu nu cred, desi Tamada e de mare viitor(parerea mea, evident tongue.gif ), dar inca nici nu se apropie de nivelul lui Rossi. Daca e cineva sa-i puna probleme "Doctorului", ala e Gibernau. Poate Biaggi, daca nu face vreo timpenie din nou. Abia astept sa vad cursa ohyeah.gif spoton.gif ...

Pese:
Jazz, spune-ne si noua din timp(sa zicem cel tirziu duminica dimineata),la ce ora(ora Romaniei) o sa vezi cursa, sa nu o comentam inainte sa o vezi si tu tongue.gif, sa-ti stricam placerea(de a-l vedea pe Rossi pe locul 1 din nou tongue.gif ) smile.gif ...
Jazz
Cum sa nu intru eu pe topicul asta? tongue.gif Mai ales cand a postat Ghost... mwah1.gif Bine ai facut ca ai postat info asta. Inca un mwah1.gif
Nu stiu inca la ce ora o sa fie, cred ca am sa aflu pe vineri. De obicei e cam dupa ora 11-12 noaptea la voi.
Hmm, si ziceai ca Yamaha sta mai prost la viteza, nu? laugh.gif

PS: Si eu abia astept sa vad cursa! clapping.gif Daca ati stii voi cat ma bucur ca o dau si la noi... clapping.gif
Jazz
Am aflat la ce ora incepe. smile.gif La ora 11 pm, ora Romaniei. " I'm so excited and I just can't hide it... Na, na, na, na..."
Antont
La calificari Tamada a luat pole-position. Grila de start va arata in felul urmator:
Makoto Tamada, John Hopkins, Valentino Rossi, Max Biaggi, Colin Edwards, Marco Melandri, Loris Capirossi, Kenny Roberts, Nicky Hayden, Alex Barros, Carlos Checa, Shinya Nakano, Sete Gibernau, Tohru Ukawa, Norick Abe, Troy Bayliss, Neil Hodgson, Ruben Xaus, Alex Hoffman, Jeremy McWilliams, Olivier Jaque, Nobuatso Aoki, Shane Byrne.
Pt cei ce sint in Romania si doresc sa vada cursele de miine la clasele 125 cc, 25o cc si Motogp, le pot urmari pe Eurosport la aceste ore (ora Romaniei) :

05:00 Motociclism viteză
Campionatul Mondial - Marele Premiu al Japoniei - Cursa clasei 125 cmc - LIVE

06:15 Motociclism viteză
Campionatul Mondial - Marele Premiu al Japoniei - Cursa clasei 250 cmc - LIVE

07:30 Motociclism viteză
Campionatul Mondial - Marele Premiu al Japoniei - Cursa clasei Moto GP - LIVE

Reluarile:

09:00 Motociclism viteză (reluare)
Campionatul Mondial - Marele Premiu al Japoniei - Cursa clasei 125 cmc

11:00 Motociclism viteză (reluare)
Campionatul Mondial - Marele Premiu al Japoniei - Cursa clasei Moto GP

12:30 Motociclism viteză (reluare)
Campionatul Mondial - Marele Premiu al Japoniei - Cursa clasei 250 cmc

14:00 Motociclism viteză (reluare)
Campionatul Mondial - Marele Premiu al Japoniei - Cursa clasei Moto GP

Sa incercam sa ne abtinem de la comentarii pina duminica noaptea, ca sa aiba si Jazz posibilitatea de a vedea cursa fara a stii dinainte rezultatul tongue.gif....
So, vizionare placuta tuturor smile.gif....Si in incheiere ....Go Rossi !!!!

mutulica
nu stiu ce i-au facut la tamada, dar dottore nu prea a reusit nimic desi, s-a vazut clar ca s-a straduit
Jazz
Am inregistrat cursa ieri si azi m-am asezat frumusel sa o vad. M-am enervat la culme... mad.gif Nu ma vreau sa mai vad nimic! Voi ati vazut inceputul? mad.gif
Sper ca bietul Capirossi are toate oasele intregi... sad.gif
Carmi
hop si eu ca musqa in laptic...
www.scalextricmotogp.com

macar de sunet daca nu de altceva spoton.gif
Antont
Fir-ar sa fie tongue.gif ...Din motive subiective(am fost la plimbare cu prietenii spoton.gif ), n-am putut urmari cursa, si aud ca a fost spectacol misto. Se pare ca Tamada n-a vorbit timpenii tongue.gif ...O supriza foarte placuta pentru mine e ca pe locul 3 s-a situat Shinya Nakano (Kawasaki Racing Team), pe a sa Kawasaki ZX-RR. Sper sa vad in viitor echipa Kawasaki cit mai des pe podium ohyeah.gif spoton.gif
mutulica
Am vazut mare parte din cursa. Se pare ca de data asta cauciucurile au contat al naibii de mult. Chiar comentam cu un amic care se pricepe, ca Rosi s-a chinuit mult si tot nu reusea sa se apropie... Si cam 80% din viraje iesea pe o roata...
andre
de cand a intrat in motogp am pariat pe tamada ... in sezonul viitor va concura (destul de probabil) pe o honda rc211v de uzina. (asta datorita faptului ca hrc se va implica in sustinerea 100% a 2 ekipe private in speta fiind vorba de 'camel pramac honda pons' si 'telefonica movistar gresini'). imi place de el ca are un stil de pilotaj deosebit de spectaculos si de eficient in acelasi timp. sa vedem la anul ... thumb_yello.gif
mutulica
pe cit ca il arde Rossi si pe asta?
Jazz
Maine Doha-Qatar... ohyeah.gif
La noi incepe la 23:00 ora Romaniei, va rog frumos sa va abtineti de la comentarii rautacioase pe marginea cursei si pe seama lu' frumuselu' meu Biaggi. tongue.gif El va castiga cursa, oricum! rolleyes.gif (ce sa fac, sper si eu... )
Multumesc anticipat!

@Andre
Nu vreau sa ii dau dreptate lu' Mutulica, dar din ce am vazut trebuie: Rossi e bun!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.