Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Motogp
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
Pagini: 1, 2, 3, 4
mutulica
stiu cum e devil.gif l-am vazut pe Biaggi... el tot de la urma ride
hai ca sunt rau
Jazz
Esti! tongue.gif
Care urma, ma Mutulica? Am vazut ca a iesit al treilea. Not bad, ha?
M-am bucurat mult pentru Barros cand am vazut clasamentul, mi-e tare drag de el ( drool.gif )....
mutulica
sigur.. pe trei... adica in urma la rossi, deci in urma rivalului... putea sa fie si pe 25 dar daca era inaintea lui rossi... chiar era sarbatoare
Antont
A fost o cursa interesanta....Ma bucur ca Rossi s-a abtinut, in loc sa forteze si sa pateasca precum Sete...
Antont
Ati vazut Marele Premiu al Chinei? Kawa a iesit pe locu' doi spoton.gif , cu Olivier Jacque in sa, iar Rossi a demonstrat ca stie sa mearga pe ploaie biggrin.gif ....Francezul a declarat ca daca nu ar fi avut probleme de vizibilitate cauzate de ploaie si vizorul castii sale ar fi fost posibil sa lupte cu Rossi pt primul loc .
http://www.motogp.com/en/motogp/news_info/...1.htm?menu=home
mutulica
mda... Rossi pare ca s-a straduit puternic in ultima vreme in ceea ce priveste mersul pe ploiae. cred ca de fapt doar s-a maturizat, si a invatat sa aibe mai multa rabdare cu ... un fenomen numit aderenta...
asta e partea buna, ca partea proasta e Sete ...
acuma... ce sa zic partea buna cealalta... e surpriza verde cu aroma de albinutza cool.gif
mutulica
si a fost le mans... vale rulez

jazz - sorry pt omuletul tau...
Jazz
sad.gif Ce s-a intamplat?
mutulica
nimic deosebit rolleyes.gif a fost el insusi.... s-a clasat in puncte, e ok traieste... atit ca ii trebe binoclu ca sa vada podiumul
Jazz
Ti-am dat ocazia sa zici ceva negativ de el. tongue.gif Fericit?
Lasa tu, eu sunt bucuroasa ca a terminat cursa pe locul 5. El de obicei cadea inainte de final... rolleyes.gif
mutulica
pai de ce spui ca am zis ceva negativ? ca nu l-am injurat sau altceva... dar sa conduca el o honda de uzina si sa lase pe Melandri sa il depaseasca...
Aramis
Se mai uita cineva la MotoGp? smile.gif
Valentino Rossi a castigat un nou titlu la clasa 500cc inca de cursa trecuta, iar week-rnd-ul trecut si'a trecut in palmares o noua victorie de etapa. Pe locurile 2 si 3, in clasamentul sezonului, sunt, la mica distanta unul de celalalt, Max Biaggi (159) si Marco Melandru (157).

La clasa 250cc Casey Stoner a castigat cursa din Quatar, dar cea mai interesanta cursa a fost cea de la 125cc, desi a fost in fruntea plutonului, Mika Kallio nu a castigat, el fiind depasit exact inaintea liniei de final de catre coechipierul sau de la KTM Team, Gabor Talmacsi. Il urma Quatar-ului, Kallio a trecut pe primul loc in clasament, cu un avand fragil de doar 2 puncte fata de principalul urmaritor - Thomas Luthi.
mutulica
interesant de aflat urmarile de dupa cursa in cadrul grupului ktm ... smile.gif
ungurul a fost chiar meserias

cit despre "clasa regina"... desi imi place rossi.. parca as fi vrut sa il lase pe Melandri sa cistige. Mai nou ma distrez de Gibernau, care se bate singur... hh.gif
Aramis
Ieri la 125cc eram foarte sigura ca ungurul o sa ii fure victoria lui Kallio... Nu stiu de ce, dar pur si simplu eram convinsa ca asa se va intampla biggrin.gif. Cea mai tare faza a fost imaginea celor de la KTM cand cei doi au trecut linia de final, toti erau atat de bucurosi, iar dupa cateva minute erau absolut socati cand au vazut ca Talmacsi a luat locul I rofl.gif . Sunt curioasa cum ii va afecta aceasta decizie pozitia viitoare in cadrul echipei... cu alte cuvinte, il mai pastreaza cei de la KTM sau il arunca elegant pe usa, afara?
mutulica
si eu sunt curios :-)
oricum tipul are big balls, desi.. nu cred ca cineva va aprecia faptul ca nu se supune disciplinei de echipa
mutulica
azi a luat-o rossi de la melandri. tare pustiul, sper sa ramina la fel
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.