Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Motogp
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
Pagini: 1, 2, 3, 4
mutulica
Ce ziceti? Va bagati?


Azi de ex a fost cursa de la Barcelona pe ploaie. Il Dottore a luat-o la fundul gol. Cu toate astea ramine favorit
Jazz
Mutulica,
Baga si tu mai multe detalii ca eu nu am de unde sa urmaresc Campionatul... pls.gif
Antont
N-am vazut cursa ca am fost la plimbare....Cine a cistigat? Si cum de a luat-o Rossi yikes.gif ?
Alex Damian
1 Sete Gibernau (ESP) Telefonica Movistar Honda 52:01.293
2 Max Biaggi (ITA) Camel Honda Team 52:06.745
3 Alex Barros (BRA) Repsol Honda 52:53.863
4 Valentino Rossi (ITA) Gauloises Fortuna Yamaha 52:59.849
5 Nicky Hayden (USA) Repsol Honda 53:00.576
6 Carlos Checa (ESP) Gauloises Fortuna Yamaha 53:08.477
7 Colin Edwards (USA) Telefonica Movistar Honda 53:20.832
8 Kenny Roberts (USA) Suzuki Grand Prix 53:46.350
9 Shinya Nakano (JPN) Kawasaki Racing 52:07.307
10 Michel Fabrizio (ITA) WCM 52:16.335
11 Norick Abe (JPN) Fortuna Gauloises Tech 3 Yamaha 52:19.549
12 Loris Capirossi (ITA) Marlboro Ducati 52:22.550
13 Alex Hofmann (GER) Kawasaki Racing 52:26.929
14 Nobuatsu Aoki (JPN) Proton Team KR 52:39.533
15 John Hopkins (USA) Suzuki Grand Prix 52:59.546

Pentru cei care nu stiu cum s-a terminat...

In locul lui Rossi si eu mi-as fi vazut de treaba pe vremea aia.... E bine ca a luat puncte... thumb_yello.gif
mutulica
Sete, a condus fara drept de apel, s-a distanta zdravan pentru o cursa de MotoGP. Mad Max s-a tinut mult timp dupa el, si la un moment dat parea ca are sanse sa atace, dar asta doar la infuriat pe Sete si ala s-a dus in fata.
Dottore a bagat boblaje la greu, era clar ca nu se tine bine pe motor, au trecut prea usor astia pe linga el. Daca nu mai cadeau citiva nici loul 4 nu prindea, dar Checa s-a cam dat la o parte si mai unul (am uitat cum il cheama) s-a facut sanie.

Incepe sa fie interesant cind ploua....
Aramis
1 Sete Gibernau (ESP) Telefonica Movistar Honda 44:22.750
2 Carlos Checa (ESP) Gauloises Fortuna Yamaha 44:24.421
3 Max Biaggi (ITA) Camel Honda Team 44:24.658
4 Valentino Rossi (ITA) Gauloises Fortuna Yamaha 44:27.022
5 Colin Edwards (USA) Telefonica Movistar Honda 44:38.505
6 Marco Melandri (ITA) Fortuna Gauloises Tech 3 Yamaha 44:40.975
7 Alex Barros (BRA) Repsol Honda 44:50.406
8 Troy Bayliss (AUS) Marlboro Ducati 44:54.280
9 Makoto Tamada (JPN) Camel Honda Team 44:55.914
10 Loris Capirossi (ITA) Marlboro Ducati 45:02.262
11 Nicky Hayden (USA) Repsol Honda 45.10.375
12 Kenny Roberts (USA) Suzuki Grand Prix 45.34.890
13 Jeremy McWilliams (GBR) Aprilia Grand Prix 45:34.890
14 Ruben Xaus (ESP) Ducati D'Antin 46:23.773
15 Kurtis Roberts (USA) Proton Team KR 46.24.563

Cam asta s-a intamplat ieri... Am vazut cursa, a fost destul de interesant (oricum, e altceva fata de F1) Mi-a parut rau de Rossi, care se cam chinuia sa se mentina pe 3 si a fost depasit de Biaggi cu vreo 4 tururi inainte de final... Daca mai dura cursa inca 5 minute Biaggi ajungea pe 2...
Jazz
Ce ma 'nerveaza Biaggi! Cand pe doi, cand pe trei.
Haide, omule, lupta si tu pentru unu! rolleyes.gif
Alex Damian
Biaggi trebuie sa se scuze, nu are timp sa lupte...
In schimb Rossi, cu toate problemele, e in top...
Nu avea nevoie de schimbare decat de amorul artei si a facut-o...
Asta zice ceva, nu?
Jazz
rofl.gif Cum adica nu are timp sa lupte? Eu cred ca e cu capul in nori si se grabeste ca fata mare la maritat. Si atunci pica dupa obiectul muncii sau ... mai stiu eu ce se intampla. E un cascat! smile.gif
Ahriman
Incep sa-mi schimb parerea despre Rosssi; in fond, Checa are acelasi material de concurs; ce scuza mai are acum Rossi? OK, sa zicem ca Checa cunoaste mai de mult motocicleta, poate Rossi a prins o zi proasta...
Biaggi? E o gluma! Numai gura-i de el! Poate va castiga o cursa-doua sezonul asta, insa campionatul?Niciodata! E ca Montoya: gura mare, performante mai putin!
Alex Damian
QUOTE (Ahriman @ 18 May 2004, 10:11 AM)
Incep sa-mi schimb parerea despre Rosssi; in fond, Checa are acelasi material de concurs; ce scuza mai are acum Rossi? OK, sa zicem ca Checa cunoaste mai de mult motocicleta, poate Rossi a prins o zi proasta...
Biaggi? E o gluma! Numai gura-i de el! Poate va castiga o cursa-doua sezonul asta, insa campionatul?Niciodata! E ca Montoya: gura mare, performante mai putin!

De unde stii ca are acelasi material de concurs? Faci parte din staff cumva? laugh.gif
Alex Damian
Eu unul nu caut scuze pentru Rossi...
Nu are nevoie! 6.gif
Ce e al lui e al lui! Fara el de unde spectacol? laugh.gif
Ahriman
Nu fac parte din staff, insa cei doi sunt la aceeasi echipa, de uzina, si mi s-ar parea normal sa aiba acelasi material de concurs. Mi-ar veni greu sa cred ca lui Rossi i s-a dat o motocicleta cu mai multe probleme...
Aramis
Ahriman, eu cred ca e la fel ca la echipa Ferrari, Schumi... e Schumi, iar Barrichello, cu aceeasi masina e undeva in spate...
Ahriman
Adica Rossi e mai slab decat Checa? Ca dupa ultima cursa, asta ar rezulta...
Aramis
Nu asta am vrut sa spun, nu comentez valoarea pilotilor, ci faptul ca, in ambele cazuri, desi au acelasi material de concurs, cei doi nu au rezultate egale.
rossi
Niciodata 2 motociclete n`o sa fie la fel...Materialul e acelasi, "setarile" sunt diferite si sunt facute in functie de cerintele pilotilor bla bla. In orice caz, schimbarea Honda -> Yamaha nu i`a prins prea bine lui Rossi... mai are de lucrat la motocicleta...
Antont
QUOTE (RoSS|46 @ 18 May 2004, 05:49 PM)
Niciodata 2 motociclete n`o sa fie la fel...Materialul e acelasi, "setarile" sunt diferite si sunt facute in functie de cerintele pilotilor bla bla.

Sa stiti ca are dreptate wink.gif

Eu totusi cred ca Rossi va cistiga. Mai e mult din campionat cool.gif thumb_yello.gif
mdA!
QUOTE (Ghost @ 20 May 2004, 07:40 PM)

Eu totusi cred ca Rossi va cistiga. Mai e mult din campionat cool.gif thumb_yello.gif

Recunosc - Rossi e genial. Sper insa ca Sete sa-i dea clasa .. o merita. sau cel putin, asa simt yo. smile.gif
mutulica
incepe sa fie fain. Sete i-a cam tras-o deja la Dottore de 2 ori.
Antont
Orice, da' sa nu cistige Biaggi (nu ca ar avea sanse rofl.gif ) jamie.gif rofl.gif . Sete e pilot bun, ar putea sa i-o traga lui Rossi la final, desi....nu stiu....
Alex Damian
Chiar asa, oricare, numai Biaggi nu... thumb_yello.gif
rossi
Nu stiu de ce, da` si eu am ceva cu Biaggi...nu mi se pare facut ptr MotoGP...pare rigid, si ca personalitate si ca motociclist...
Nu l`am vazut sa faca vreodata spectacol...cat despre mersul pe motor, parca e prea calculat si poate ca din cauza asta nu`i iese nimic pana la urma...
Raman fanul riscului ph34r.gif
Jazz
Ce-aveti mai cu Biaggi? Railor! rolleyes.gif
Ahriman
S-ar putea ca anul asta Gibernau sa ia campionatul;Rossi s-ar putea sa termine pe doi,desi daca isi face motocicleta cum trebuie pana la jumatatea sezonului, va deveni mai interesanta treaba...
Aramis
Eu tin cu Sete. De ce? Habar nu am... tongue.gif
Antont
Ieri a cistigat Rossi la Mugello spoton.gif , dupa o cursa absolut superba, un spectacol de zile mari wub.gif ohyeah.gif .
Jazz
Ghost
Pe ce loc a iesit favoritul meu? Asta e Biaggi... wub.gif
Antont
Din cite retin pe 3. N-am fost atent, spectacolul l-au facut Rossi, Gibernau si Tamada (btw, he rulz spoton.gif )
Antont
Azi...Catalunya GP...Winner: THE DOCTOR evil.gif
E fenomenal Rossi spoton.gif , cu toate ca Yamaha are niste lipsuri la capitolul cai-putere, Rossi a cistigat din nou pe un circuit de viteza spoton.gif
Alex Damian
Revin doar pentru a sublinia, daca mai e nevoie, ROSSI E CEL MAI BUN... biggrin.gif spoton.gif
Ahriman
E tare Rossi asta,dom'le! Jos palaria! A scos din motocicleta aia ce nu se astepta nimeni, nici chiar fabricantii! Sete a cam sfeclit-o! Imi place tot mai mult Rossi! Sper sa castige si anul asta! Dupa ce ii ridica pe cei de la Yamaha, poate se muta la Kawasaki!:)
Antont
QUOTE (Ahriman @ 15 Jun 2004, 03:26 PM)
Dupa ce ii ridica pe cei de la Yamaha, poate se muta la Kawasaki!:)

Asta ar fi visul meu pe sezonul viitor spoton.gif , sa-i vad pe Rossi si Kawasaki number one thumb_yello.gif
Ahriman
Dupa ultima cursa de la MotoGP, o spun cu mana pe inima:Rossi este fenomenal! L-a facut pe Sete in foi de vita! Nici nu mai credeam ca o sa-l atace si a facut-o cand ma asteptam cel mai putin. Este incredibil! Merita sa castige titlul sezonul asta! spoton.gif
mutulica
Eu sper sa il vad pe Rossi in formula 1. Poate are sanse sa il trimita pe Schumi la plimbare
Jazz
Voi ati mai urmarit moto GP-ul? Puiutul meu Biaggi ce a mai facut? rolleyes.gif
Antont
A cam luat-o ca de obicei. Sorry...
Jazz
Pe ce loc a fost?
Mercic, Ghost! N-ar de ce sa iti fie sorry... La noi e amor neconditionat... wink.gif
Antont
QUOTE (Jasmine @ 3 Jul 2004, 09:47 PM)
Pe ce loc a fost?

Sincer sa fiu, nu mai retin exact blink.gif .

QUOTE (mutulica)
Eu sper sa il vad pe Rossi in formula 1. Poate are sanse sa il trimita pe Schumi la plimbare


Mai stii? rofl.gif

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/motorsport...one/3650899.stm


Azi la 19.30 (ora Romaniei) se transmite in direct pe EuroSport Marele Premiu al Braziliei. Eu mizez tot pe "Il Dottore" spoton.gif
Antont
Rossi si Gibernau au cazut cry.gif . In momentul de fata se lupta pt podium Biaggi (1) Tamada (2) si Hayden (3). Sint curios ce va fii pina la final tongue.gif
Antont
Super cursa. Incredibil....dar Biaggi a furat-o din nou, de la coechipierul sau. Locul 1 Tamada, locul 2 Biaggi, iar pe trei Hayden. Super cursa, pacat de Rossi. Se pare ca si geniile au momentele lor de slabiciune tongue.gif
Jazz
Am vazut si eu cursa!! spoton.gif Prima oara cand vad si eu ca Speed transmite cursa la o ora rezonabila.
cry.gif pentru Biaggi ca "a furat-o din nou de la coechipierul sau" dar a fost o placere sa il urmaresc. Ca in vremurile bune!
mutulica
Am prins doar finalul. cind am deschis tv dadeau in reluare cum s-a facut dottore pacient...
eram pe la vecinii din vest si nu am inteles comentariile...
Antont
Se pare ca a pierdut fata. Mai au si geniile momentele lor de neatentie.
mutulica
Tot la capitolul spectacol intra. Si pare ca asta e scopul principal al lui Dottore. Abia astept sa il vad iar cu stetoscopul biggrin.gif
Antont
Am turbat de ris cind l-am vazut pe motor imbracat in halat si cu stetoscopul ala fluturind spoton.gif
Antont
La 14.30 Marele Premiu al Germaniei, live pe Eurosport biggrin.gif . Pronosticuri, ceva evil.gif ?
Jazz
Pronosticuri, ha?
Hai ca de data asta blondutul ala de Rossi o sa iasa pe locul 1 tongue.gif iar Biaggi fie o sa cada din neatentie frusty.gif, fie o sa termine pe locul 2. Sau mai stii? wink.gif
mutulica
Cursa de 125 cistigata de vulpoiul de Locatelli, 250 destul de stearsa ca s-a dus Pedrosa in fata si n-a mai avut probleme, dar la "jmecheri" e circ, deja au cazut Sete, Capirosi si Bayliss...
Rossi, tre sa faca cerere sa nu cistige... sau sa mearga sa vada decorul
Jazz
Hai Mutulica, te rog eu, nu deconspira nimic. hh.gif La noi cursa e abia la ora 4...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.