Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce Aceasta Semnatura
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Marcus
Am observat ca multi dintre voi au semnaturi cel putin interesante wink.gif. Aveti prilejul de a explica ce v-a determinat sa le folositi.
Pt ca multi forumisti isi schimba periodic semnatura, va rog ca inainte de a da explicatii sa va citati si semnatura curenta.

Incep eu:
"Prietenia adevarata face mai mult decat toate comorile universului".

Pt ca imi place sa ma imprietenesc. Un prieten adevarat aduce un zambet pe buze. Sper ca imprietenandu-ne, lumea sa fie mai buna. rolleyes.gif
DeeDee
Me, myself and I is all i got... e un cantec si am ales-o pentru ca de foarte curand am avut piciorul rupt si mi-am dat seama cat de singura sunt in realitate si cat de falsa era parerea mea despre prietenii care credeam ca-i am. Si intr-un final mi-am dat seama ca cel mai bun prieten al meu sunt eu insumi
Antont
Pentru ca exprima cel mai bine sentimentul de a merge pe o moto supersport, acea senzatie de zbor la "altitudine zero" spoton.gif .....Faza cu "Green Team" e pentru marca mea de suflet, Kawasaki...Culorile lor sunt verde-alb smile.gif ...
E.B.E.
De mult am vrut sa dau drumu la topicul acesta, si uite ca cineva mi-a luat-o inainte smile.gif

Semnatura mea este ultima replica dintr-un episod din Millennium [fraza este usurel modificata insa smile.gif], nu mai stiu cum se cheama, nu mai stiu exact ce se intampla, tin minte doar imaginea si ce inseamna... pe care poate o voi povesti altadata tongue.gif

Oricum, ideea semnaturii reiese din textul insusi, asa ca... ce sa mai explic... smile.gif
Serenity
Pentru ca m-au tampit astia cu simbolismul... Si pentru ca-mi doresc sa-mi pot lua zborul odata si-odata... ( vezi simbolism rolleyes.gif )

Jazz
Hi, hi! Io am doua...
Una cu "Save an animal. Eat a vegetable." pentru ca sunt vegetariana si incerc sa promovez aceasta idee si printre persoane pentru care conceptul asta de ierbivor uman e aproape, daca nu egal, cu conceptul de ... anormalitate... sau altceva nu imi vine in minte acum.
Una cu "Speak your mind even if your voice trembles" pentru ca desi multe ori as vrea sa spun ceea ce simt nu ma tin vocalele si sfarsesc prin.... a nu spune ceea ce simt...

Crisse
Astazi este cea mai importanta zi. Tine de prezent, de clipa cand il citesti, e mereu azi, e mereu important. E pozitiv si te face sa reflectezi rapid si sa treci la treaba: daca azi e important, hai sa facem ceva ptr noi si cei din jur mwah1.gif
Ares
This is no time for ease and comfort. It is the time to dare and endure. (Winston Churchill)

Pentru ca se potriveste foarte bine cu starea in care ma aflu... Pentru ca-l admir pe Churchill... Pentru ca trebuie sa scap cu viata din razboiul asta in care m-am trezit... sad.gif
E.B.E.
As propune ceva... De acum incolo fiecare sa dea quote la propria semnatura. De ce? Oamenii se mai schimba, si atunci s-ar putea sa isi mai schimbe si semnaturile... Si cineva care citeste topicul atunci nu se prinde care-i treaba cu mesajele astea smile.gif

Ultimul mesaj mi-a dat ideea... smile.gif

Incep eu, desi nu cred ca-mi voi schimba prea repede (sau vreodata, daca tot veni vorba) semnatura:

QUOTE (E.B.E.'s signature)
I spend my time thinking of Angel... praying she ain't thinking of me...



Edit: De cand am inceput sa scriu s-a schimbat situatia. S-a prins lumea inainte sa spun eu smile.gif Oricum las mesajul, sa vada si restul care vin...
Ahriman
QUOTE
Oi fi eu prost dar, cand ma uit in jur, am sperante!


Pentru ca imi place expresia!
Pentru ca exprima un anume adevar ( nu ma consider cu adevarat prost laugh.gif , dar cand unii oameni te catalogheaza asa din diverse motive care nu au absolut nici o legatura cu inteligenta, imi place sa le servesc aceasta replica).
Pentru ca ii intriga pe oameni...
Soapta
QUOTE (Soapta's signature)
There is no spoon !

cum i-am raspuns deja lui Paco: semnatura ? copyright matrix ! semnul exclamarii insa ...
mai explicit: pentru ca personal cred ca totul e relativ, ca intotdeauna mai exista si alte puncte de vedere, ca nimeni nu detine adevarul absolut, ...
flu
QUOTE
Omul: un milimetru peste maimuta, cand nu este cu un centimetru sub porc. - Pio Baroja


... pentru ca omul nu e decit un animal aflat sub influenta simturilor si a organicului oricat de elevat s-ar dori (prea putine exceptii!) si mai rau decit atit: un animal social smile.gif

... ici-colo cativa indivizi urca milimetru cu milimetru spre divinitate
... in rest omenirea se scalda in animalitatea instinctuala

astept contra-argumente...
Diana-Maria
Pentru ca sintem tributari timpurilor pe care le traim.
Si,implicit,moravurilor...
wink.gif
mutulica
pt ca ahriman mi-a luat-o inainte

si pentru ca orice ar spune, la un moment dat ma reprezinta
E.B.E.
quote, people, quote... smile.gif
Marcus
QUOTE
"There were three pieces of cake in the cupboard, Marcus, and now there are only two."
"It was so dark there, Mamma, that i didn't see the others."


Era de fapt o anecdota dintr-o carte de limba engleza, si m-a uimit asemanarea respectivului personaj cu mine. In multe situatii, semnatura asta ma reprezinta.
punctt
QUOTE
Mihaela. smile.gif

QUOTE
Totul sau nimic?

QUOTE
Sunt OMUL, care nu vrea sa faca umbra pamantului degeaba.


*asa ma striga lumea... smile.gif
*de "mica" m-au obsedat si inca ma mai obsedeaza aceste cuvinte... Incerc sa le dau un inteles... In tot ce fac imi revin aceste cuvinte in minte... Ori fac ceva cum cred eu ca e bine, ori nu mai fac nimic!
*eu sunt in "zece cuvinte"... mi-a dat mult de gandit! Cam asta sunt. Asa ma vad eu. Acesta este rostul meu, sa nu fac umbra pamantului degeaba, sa fiu utila cumva.

As putea sa mai adaug:
* Tot raul, spre bine.
* Ce poti face azi, nu lasa pe maine... mai bine, pe poimaine... smile.gif
* Toate la timpul lor.
* Timpul le rezolva pe toate.
* CE TI-E NU-TI PLACE, ALTUIA NU-I FACE!
Kyklos
Pentru ca aceste versuri mi-au captat atentia , am fost vrajit de aceste versuri .
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.