Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Obsesie...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Alex Damian
Scenariul e cat se poate de veridic, mai mult, trait pe pielea mea... laugh.gif

Te duci la banca...vrei sa-ti faci o descoperire de card...completezi un formular...SURPRIZA: esti depunctat la greu pentru ca nu ai telefon fix (nu conteaza faptul ca toti din casa au mobil...)

Vrei sa comanzi o pizza...pui mana pe telefon, comanzi, vreme de cateva minute, la final iti cere numarul de fix pentru verificare, ii spui ca nu ai...ai 99% sanse sa nu iti onoreze comanda...

Si multe alte exemple...

CUM, NU AI TELEFON FIX?!

Sunt curios care e parerea voastra! spoton.gif
Valheru
ei bine si daca nu am telefon fix ce?
nu ca ar fi cazu da ma rog ...
am internet
am mobil ...
cand nu aveam mobil sunam de pe fix pe mobil ...
e bine sa il ai ... dar nu cred ca mor fara el
dead-cat
eu, stind la Timisoara, am facut cerere de tel. fix pentru apartamentul meu in 1994. l-am primit in 2000 mad.gif
Alex Damian
QUOTE (Valheru @ 20 Apr 2004, 09:33 PM)
ei bine si daca nu am telefon fix ce?
nu ca ar fi cazu da ma rog ...
am internet
am mobil ...
cand nu aveam mobil sunam de pe fix pe mobil ...
e bine sa il ai ... dar nu cred ca mor fara el


Chiar asa...

De ce unii nu inteleg ca nu e neaparata nevoie de fix... Mai ales daca te si conditioneaza... Parca ai fii lepros daca nu ai ...
Antont
Mie mi se pare dubios sa nu aiba cineva telefon fix huh.gif
Alex Damian
QUOTE (Ghost @ 22 Apr 2004, 12:11 PM)
Mie mi se pare dubios sa nu aiba cineva telefon fix  huh.gif

In ce an esti nascut?
Si din ce zona geografica?
ohmy.gif
rossi
Cu fix sau fara e tot aia...O perioada n-am avut fix si acum nici nu mai simt nevoia sa-l folsesc ... un mobil e mult mai avantajos.
Alex Damian
Cu fix sau fara e tot aia...

Nu e chiar asa...cu fix platesti mai mult de pomana...
laugh.gif
dead-cat
QUOTE

Cu fix sau fara e tot aia...O perioada n-am avut fix si acum nici nu mai simt nevoia sa-l folsesc ... un mobil e mult mai avantajos.

depinde cum ai internet. daca-i cable nu prea mi-ar pasa de fix. dar call-by-call totusi e o binefacere.
bdl
QUOTE (Ghost @ 22 Apr 2004, 12:11 PM)
Mie mi se pare dubios sa nu aiba cineva telefon fix huh.gif

Si mie cineva fara hemoroizi..... tongue.gif
Antont
Este? rofl.gif

E ca si cum ai avea incredere in cineva care nu bea rofl.gif rofl.gif ......
bdl
Sau intr-o femeie fara ciclu......
punctt
biker.gif
Am ajuns si pe aici... rofl.gif

La ce imi trebuie fix?
Buna intrebare.

Dar ce faci, cand vrei sa iei legatura cu cineva, iar acea persoana, nu are nici fix, nici mobil?
Eu am intalnit si astfel de oameni... rofl.gif

Nu stiam cum sa dau de acea persoana!!!
Ma apucau nervii 50.gif...macar un fix, daca avea, ca sa nu bat drumul degeaba pana
la usa respectivei persoane...bop.gif

E bun si un fix, uneori...din *n motive...
Pot spune, chiar si asa:"Nu e bun un fix, (ori, mobil) uneori... din *n motive..." rofl.gif

Ori pot sa le am pe amandoua, dar sa le tin inchise, cand nu vreau sa fiu deranjat... tongue.gif

Depinde, cat de util consideram fix-ul.

Ramane la alegerea fiecaruia....
Cu fix sau fara fix, suntem aceiasi, important este sa fim OAMENI...

smile.gif

EvonAlien
Nu conteaza daca ai fix sau nu!!! Eu am colegi care nu au fix si nici mobil, dar nu duc lipsa de ai suna, si nici ei de a suna pe careva!!!

Eu am si fix si mobil dar nu prea folosesc fix-ul ( o data la 10 ani biggrin.gif )
MonicaV
Daca n-are omul telefon, trimite-i un email. Telefonul e deja depasit. Exista deja telefonia Internet si niste aparate portabile care te avertizeaza daca ai emailuri sau pe care le poti folosi ca sa vezi tu daca ai. Ma si mir ca telefonul inca nu a disparut. O fi pentru ca unele celulare pot fi folosite ca sa ai acces la Net.
loredaria
Fix??? Sa n-aud! L-am desfiintat acum un an. Ma saturasem sa platesc netul la dublu. Gata! Cine are treaba cu mine ma suna pe mobil si gata.
mitzike
N-am fix, asa am luat apartamentul fara telefon, si nici nu imi pun. Netul merge si de pe mobil (mult mai bine decat dial-up-ul de pe fix).

La ai mei parinti, insa, fixul e telefonul de baza, nu vor mobil, ca nu le place......hmm.gif yawn.gif yeahrite.gif mai poti sa le zici ceva...?
AIWA
Sincer...FIXul la ora asta nu doresc sa-mi tulbure gindurile...asa ca nu am si nici nu imi doresc...nu e de ajuns ca uneori car si 3 telefoane mobile dupa mine?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.