Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Vi Se Pare Ca Va Lipseste?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
DeeDee
In primul rand vreau sa fiu foarte clara ca nu ma refer la nimic material ci la lucrurile spirituale chiar si fizice...
Ca sa sparg gheata eu, spre exemplu, cred ca uneori nu sunt destul de interesanta...iar gandul asta ma chinuie pentru ca simt ca nimeni nu vrea sa ma cunoasca cu adevarat sau ca pe nimeni nu intereseaza ce zic sau cred.
genicon
@delia - sunt convins ca hanul te va face sa iti schimbi parerea asta. Garantat! wink.gif

In ceea ce priveste raspunsul meu.. (damn! Acum am vazut ca nu e voie cu materialisme, care este... biggrin.gif ) Pai... ce sa imi lipseasca mie? Mintea. Sunt cam tampitel, asa... Da si cei ca mine au farmecul lor... rofl.gif
Marcus
Foarte buna ideea topicului. Poate ca daca vedem scris ceea ce ne lipseste, ceea ce e de fapt o confirmare a ceea ce stiam deja, poate asa ne vom ambitiona sa depasim aceste neajunsuri si vom sti un pic mai bine ce vrem.
Si asa, dupa inceputul unui discurs filosofic care nu-si are nici un loc in Poiana Hanului, voi continua cu ceea ce imi lipseste mie... hmm.gif
Imi lipseste increderea in mine! Mai sunt si altele, dar increderea e piesa principala care lipseste...
faith
Mie,cel mai mult imi lipseste increderea in mine. Nu am deloc incredere in fortele proprii. unsure.gif
Marcus
Bine-ai venit la Han faith han.gif

Vornicum
Imi lipseste mireasma de toamna.
Imi lipseste pisica mea . Come home Gepetto!
Imi lipsesc chefurile din faculta. Vreau o bere!
Imi lipseste dusmanul meu de moarte, Alin, pe care eram obisnuit sa-l tot batucesc.
Si o sa ma mai gandesc eu ce-mi lipseste...
valentinu
e o replica in 'Lost in Translation'.. cu cat trece timpul cica incep sa te supere tot mai putine lucruri
a trecut vreme si prin viata mea pana acum, dar uneori imi lipseste credinta in Dumnezeu; daca as avea credinta nu mi-ar lipsi nimic.. voi stiti? asa cred eu in momentul asta; uneori uiti de Dumnezeu si esti singur si fara credinta si gol si trist; si foarte singur...
Acum zambesc smile.gif doar mi s-a parut ca mi-ar lipsi ceva thumb_yello.gif
calfa
QUOTE (deliaalex @ 17 Apr 2004, 04:27 PM)
In primul rand vreau sa fiu foarte clara ca nu ma refer la nimic material ci la lucrurile spirituale chiar si fizice...
Ca sa sparg gheata eu, spre exemplu, cred ca uneori nu sunt destul de interesanta...iar gandul asta ma chinuie pentru ca simt ca nimeni nu vrea sa ma cunoasca cu adevarat sau ca pe nimeni nu intereseaza ce zic sau cred.

Bun venit la Han, deliaalex ! smile.gif

Randuri asemanatoare am citit la Han in paginile scrise de o alta Forumista a Hanului, iar ea a ajuns dupa cateva luni sa castige un "titlu" al anului 2003. Si banuiesc ca a gasit oameni dispusi sa o gaseasca interesanta. Asadar, un inceput promitator pentru tine ! smile.gif

De fapt, daca m-ai intreba pe mine, ti-as raspunde ca "a fi interesant pentru ceilalti" e o problema care dispare de obicei cu varsta. Una din cai e de a o schimba pe "a-i gasi interesanti pe ceilalti". wink.gif

Ce imi lipseste mie, spiritual vorbind ? Nu voi spune ca "nimic", pentru ca suna cam arogant. Dar, cred ca am ... ceea ce imi trebuie. smile.gif
DeeDee
Problema mea majora nu e ca mi-ar lipsi ceva... ci probabil ca nu am suficienta incredere in mine. Acum imi dau seama ca ce am scris la inceput poate semana cu o criza adolescentina... dar nu despre asta e vorba...
Serenity
mai multa incredere in mine cred.. bun simt am prea mult asa ca mai mult tupeu.. tongue.gif
calfa
deliaalex, Serenity, lume (inca) tanara ... a-ti pune problema lipsei de incredere in sine, poate fi un prim pas catre increderea in sine. "Poate" poate disparea daca macar crezi ca aceasta incredere poate sa creasca. Victimizarea produce victime, asta am mai spus-o. In general increderea in sine creste cu varsta, daca nu apar "sincope". Si poate fi "crescuta" fie diminuand sursele interne, fie sursele externe de lipsa a increderii. Luand de exemplu lipsa increderii in "atractivitatea" exercitata asupra sexului opus (de asta ... multi nu scapa biggrin.gif ), ai de ales intre a creste atractivitatea externa (aspectul), pe cea interna (calitatile umane), ori a "umbla" la amandoua. Si asta se aplica la multe aspecte ale neincrederii. De fapt, toti ne-am nascut neajutorati, e evident ca increderea e ceva ce trebuie sa creasca odata cu noi ... smile.gif
Serenity
Calfa.. n-o sa incep sa ma scuz spunand ca "nu ma victimizez! doar constientizez lucrul asta!" Ai mare dreptate si e adevarat ca unii se complac in starea asta si nu fac altceva decat a-si plange de mila. Eu una fac toate eforturile si am rezolvat multe din aspectele "problemei" dar de-obicei lucrurile astea se rezolva in timp.. sau niciodata, dupa cum spuneai smile.gif
faith
Merci, Paco! tnx.gif
mutulica
o doaga....
sau mai multe?
DeeDee
mi-mi mai lipseste si o rotita.... bine, bine recunosc mai multe
mutulica
chiar in momentul asta imi lipsesc fisele de 5000 pt automatul de cafea, si nu gasesc pe nici unde... ramin fara cafea
cactus
Oare ce nu-mi lipseste ? rofl.gif
Data'q
Imi lipseste stapanirea de sine, acel calm misterios.Se spune ca un om cu bune maniere nu spune niciodata nimic despre sine daca nu este intrebat.
cactus
Long live good manners spoton.gif
simonsays
imi lipseste o naveta de bere, si o roscata tzatzoasa pe genunchi ... innocent.gif evil.gif
cactus
Is faine roscatele ?
simonsays
uuuh .... drool.gif evil.gif
cactus
QUOTE (simonsays @ 6 Oct 2004, 01:30 PM)
uuuh .... drool.gif evil.gif

vreau si io... drool.gif ohyeah.gif
simonsays
cauta, fa rost ! dor nu vrei sa iti dau eu ... le tin pentru mine, ce naiba ohyeah.gif

imi lipseste o plaja insorita.. pustie...
Carmi
Vad ca te reprofilezi
simonsays
ehh... ce sa fac ... tongue.gif

imi lipseste Carmi ... wub.gif
mutulica
mie imi lipseste pirtia de ski...
Carmi
Imi lipseste un prieten...se cunoaste el care unsure.gif
cactus
O doaga; sau mai multe rofl.gif
Turcoaz
crestele muntilor, dar duminica acolo voi fi
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.