Cum să compunem un CV ...
-------------------------------------------

Mă numesc XXXXXXXXX, am 34 ani, trebuia să am 39, dar nevastă-mea mi-a mâncat 5 ani din viată. Intelectual de rasă, am liceul început si facultatea terminată si un fizic deosebit de atrăgător; Obiecte ca: farfurii, linguri, cărti efectiv se lipesc de mine. Este adevărat, asta si pentru că mă spal destul de rar.

Nu-mi este frică de muncă, dorm lângă ea si sunt o persoană foarte comunicativă, când vorbesc de la telefonul firmei. Am o experientă semnificativă în vânzări. De mic copil obisnuiam să vând lucrurile părintilor din casa. Sunt o fire foarte dinamică, dar după orele de program; Până acum nu am avut antecedente penale si sper că până mă voi angaja la firma d-vs nici să nu am.

Autodidact în marketing, sunt un fin observator al oricărei investitii, eliminând din start orice fel de cheltuieli colaterale sau fără rezultate. Spre exemplu, eu am mai trimis o scrisoare de intentie + CV si firmei XYZ din Constanta. Dacă răspunsul dvs este pozitiv si mă angajati, înseamnă că, automat, banii pe care i-am investit pentru a trimite faxul la Constanta i-am pierdut si asta se întampla acum doi ani, când leul era mai puternic. Nu mai vorbesc de faptul că iată, eu am terminat scrisoarea, iar dvs. nu m-ati chemat pentru interviu. Mie aceste lucruri imi dau de gândit si nu pot să nu sesizez anumite tertipuri la care dvs. apelati; Vă folositi de massmedia (dati anunturi prin ziare), este clar un atac la adresa mea.

In primul rând, nici nu mă cunoasteti si în al doilea rând, nici nu sunt obligat să mă angajez la firma dvs., în speranta că v-am făcut să zambiti putin (lucru care, în procesul de vânzare, reprezintă un atu important), dacă vreti să vă las fără clienti, n-aveti decât să mă angajati!

Mă puteti suna la ...

PS. M-ar interesa, dacă se poate, să îmi dati concediul de odihnă la inceput.