Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Latino
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
secunda
Ehei,

chiar nu va incanta muzica latino? inca nu am vazut un topic despre muzica aceasta.

mie imi place. chiar daca nu stiu sa dansez "profi" imi place ca se poate dansa si de una singura biggrin.gif

hai spuneti si voi ceva...de muzica asta rolleyes.gif

mwah1.gif
FreeStyle
Chiar daca nu pot afirma cu certitudine 100% ca muzica latino este "de mi alma", se afla cu siguranta in top 10 al genurilor preferate mai ales pentru partea dansului, iar cine a vazut o data "Dance With Me", cred ca nu l-ar refuza pe Chayenne ca partener de dans biggrin.gif ...eu am urmarit recent si campionatele de dans latino-american si cu siguranta Latin Dancing rulez thumb_yello.gif ... rumba si jive-ul are my passion... chiar ar trebui sa se instituie ca terapie (nu numai meloterapie), pentru ca mie cel putin mie imi instaleaza instantaneu buna dispozitie, chiar dupa multe ore de nesomn.
O alta dezamagire de a mea este ca nu sunt mai multe cluburi gen Salsa unde sa poti merge in Bucuresti, exista unul in Vama Veche, dar eu una as prefera un loc mai exotic, cu palmieri adevarati, hamace, nisip fara gunoaie si coktailuri for free, si daca se poate si dansatori cubanezi ohyeah.gif
Imi place si muzica spaniola mai lenta gen Maria Dolores, chitara spaniola clasica...si fore sure fado-ul... (Cesaria Evora)chiar dc trecem spre muzica portugheza.
Ovidius
Latino...mmm drool.gif drool.gif drool.gif
Imi place la nebunie. Desi imi plac mai multe genuri de muzica, atunci cand aud ceva latino nu ma pot abtine sa nu dau din aripi si picioare, care in viziunea mea cica as dansa roflmao.gif
De la noi imi place cum canta Pepe si Mandinga, altii nici nu cunosc.... Ah, mai trebuie sa recunosc ca imi place si muzica de la telenovele... rolleyes.gif
secunda
mp3 si versuri Enrique

pacat de el ca face playback biggrin.gif altfel, baiat bun, mai ales cand sufera in cantecele sale tongue.gif
cameron
rolleyes.gif Stiu ca e o toana dar imi place la nebunie la ora asta Nino D'Angelo - Sensa Cravata.
Daca e italiana se pune la latino?
O ascult non stop..
secunda
pai nu limba conteaza in muzica ci ritmul, nu? rolleyes.gif

so, care mai stiti site-uri cu muzica latino? pls.gif -ma rog, e cam exagerat please-ul asta 43.gif
cameron
Cred ca cea mai relaxanta este Cesaria Evora..
Dar daca iti place ceva mai tonic poti incerca..Carols Baute smile.gif
allexa
Tot la melodii de moment am auzit la radio21 Aventura cu Obsesion care mi-a placut. In schimb nu va sfatuiesc sa ascultati varianta in engleza. Decat daca aveti chef de un ris sanatos. rofl.gif
FreeStyle
Ca ritm, unul dintre cele mai rapide (te face instantaneu sa tzopai thumb_yello.gif ) mi se pare cumbia. Pentru amatori, inca mai sunt cei care canta prin diverse orase (bolivieni sau perueni, nush exact) si au si CD-uri cu acest gen de muzica.
Eu una insa astept concertul Cesariei Evora (speaks a fado and spanish guitar fan rolleyes.gif )
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.