Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pastele-unde Il Petreceti?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
mogaldeatza

Peste cateva zile este Pastele, prilej de sarbatoare, dat fiind faptul
ca vom intra intr-o minivacanta.
Ce faceti de Paste? Unde veti ciocni oua rosii si veti rosti "Hristos a-nviat!"?
BLANCA
in noaptea de inviere voi fi cu prietenii (nu conteaza unde) iar in ziua de Paste la parinti...
trustbyte
in noaptea de inviere cu familia, in orasul natal. apoi cu prietenii prin zona...


smile.gif


skysurfer
Plec la bunicii prietenei mele aproape de Campulung Muscel. Sper sa gasesc acolo o bisericuta frumoasa. E prima oara cand plec asa departe de casa de Pasti. De obicei faceam tot posibilul sa-l petrec in familie. Dar acum am decis sa petrec si in familia prietenei mele. Indiferent unde va aflati va urez tuturor un Paste Fericit si odata cu Hristos sa invie si speranta si bunatatea in sufletele voastre!
mogaldeatza
Stiu ca la Dragoslavele este o bisericuta faina de lemn, langa manastire.
Diana-Maria
Acasa, cu mama,tata si Boni,catelusa mea...
Mi-e tare dor de ei!
smile.gif sorry.gif
denise
As fi vrut sa plec din Bucuresti dar duminica trebuie sa merg la rude si sa trec pe la niste prieteni... asa ca voi ramane acasa.
Deobicei mergeam la Mitropolie, dar cred ca anul acesta voi merge probabil la o biserica din cartier.
rossi
In Bucuresti...singur...ori departe...cu maicamea...frumos nu?
Mara
In Constanta cu parintii, sora mea si viitorul nepotel/nepotica smile.gif. Iar in noaptea de inviere la biserica sufletului meu, acolo unde s-au petrecut cele mai importante momente in familia mea - Adormirea Maicii Domnului.
mogaldeatza


E imbucurator faptul ca majoritatea va petreceti Pastele in familie.
In defintiv, unde e mai bine ca acasa? Chiar daca uneori ne mai certam cu parintii, fratii si surorile, ei ne sunt cei mai apropiati.
Elena Z
Am sa fiu acasa cu familia iar in noapte de Inviere sper sa fiu undeva la slujba... inca nu stiu unde se tine slujba ca la mine in oras nu se tine iar ideea sa ma duc la slujba in germana nu ma prea incanta, nu stiu de ce hh.gif
DeeDee
habar nu am... tare as vrea sa stiu dar spre deosebire de alte dati nici nu imi fac probleme
kristina
De obicei de Pasti suntem cu familia, vizitam rudele din colturile indepartate ale tarii. Anul acesta as fi vrut sa ne cazam la manastire dar cum nu ne-am gandit din timp vom ramane acasa. As fi vrut sa mergem la manastire macar la slujba de inviere dar datorita situatie "delicate" smile.gif in care ma aflu nu pot rezista atmosferei asa ca va trebui sa stam cuminti in pat.
genicon
Noaptea de Inviere - o sa colind barurile cu prietenii, si cu apa plata in bot, normal. Pe la 12, probabil ca o sa luam lumina, dupa care revenim la plimbari.

Prima zi de Paste voi sta acasa cu familia, iar a doua zi... plec la Timisoara! wink.gif
jkd
Noaptea de Inviere la munca
ziua urmatoare, la munca...
so what?
i don't care
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.