Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Donator De Sange
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Probleme Sociale > Campanii Umanitare
Mihai
Primit pe Yahoo! Messenger

QUOTE
Va rugam frumos sa ne ajutati cu gasirea urgenta a unui donator de sange cu grupa de sange AB NEGATIV.
Persoana trebuie sa intre in operatie si nu e disponibila aceasta grupa la Banca de Sange.
Situatia este critica, va rugam sa forwardati acest mail tuturor cunoscutilor. Daca poate cineva sa ajute il rugam sa sune la 0741.222.506 (ANCA).
Multumiri din suflet!
FaiLuRe
Incredibil. L-am primit si eu de vreo 3 ori in ultima juma de ora. Circula in toata lumea. Eu zic ca e spam si sfatuiesc sa nu trimiteti mai departe, ca e enervant.
secunda
eu il stiam de acum 3-4 zile ocazie cu care am aflat ca unii nu isi stiu grupa de sange huh.gif
DeeDee
eu ma simt ciudat pt ca am AB negativ si nu stiu ce sa fac....
Mrs. Rogers
E ironic fiindca eu am AB negativ , dar locuiesc in Ca.
E cea mai rara grupa de sange . 15% din populatie e seronegativ ( Rh negativ). Dintre cei pozitivi si negativi luati impreuna numai 7% au AB. Deci combinatia de Rh negativ cu AB e mult mai mica decat 7%, probabil chiar mai putin de 1%.
De aceea ,oricine are combinatia asta si locuieste in Ro, ar face un mare bine daca ar dona ceva sange.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.