Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ziua Nationala A Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania.
calfa
Acum, ca tot am fost admisi in NATO, si avem 2 Aprilie pe post de Ziua NATO, ce parerea aveti, nu ar fi bine sa se stabileasca 1 Aprilie ca Zi Nationala, iar zilele de 1-2 Aprilie ca zile nelucratoare ?
Avantajele ar fi multiple:
1. Ne-ar reprezenta ca simbol.
2. Ar crea o pereche de zile libere, ca 1-2 Mai, 23-24 August, etc.
3. Ar arata, mai mult decat simpla stabilire a zilei de 2 Aprilie ca zi nelucratoare, cat de angajati suntem noi.

calfa, 1 Aprilie, 2004 smile.gif
nefertiti-old
Cred ca e cea mai reusita gluma pe ziua de ieri. biggrin.gif
Vornicum
Subscriu. spoton.gif
jkd
sau 1-2 ianuare, , 25-26 de cembre sau 24 decembrei 6 ianuare...
ca tot ne place munca....
ypsilonalpha
Sau sa aiba fiecare judetz cite o zi nationala, da' sa se sarbatoreasca prin nemunca in toata tzara ... un fel de 41 de zile nationale locale da' globale biggrin.gif
nefertiti-old
Mai in gluma, mai in serios, poate data asta chiar s-ar potrivi ca zi nationala pt Romania. La cate pacaleli ne sunt servite zilnic pe post de adevaruri...
anda_milea
am auzit shi eu ca e zi libera in 2 aprilie...shi chiar nu credeam
acum vad ca e adevarat shi ma (va) intreb daca e proclamata zi libera anual, sau numai anul asta?
ah, shi a dat bine chestia, ca nuca-n perete spoton.gif m-ash gandi ca intrarea in NATO vine ca un fel de incurajare la munca shi efort, iar noi o luam ca pe un motiv de betziveala generala, natzionala! shi globala!!! yay.gif
woot_jump.gif i just love aceshti zambaretzi!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.