Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Mobil Folositi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Telefonie fixa si mobila - GSM
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
vlad_pat
Ce mobil aveti si care sunt calitatile sale care vi se par indispensabile?
bubu
Nokia 8310 parca-i spune?
Calitati: agenda mare 1500 de nr., meniu usor accesibil, si poti sa-l scapi fara probleme pe jos.
Sandman
Ericsson T65... foarte misto, foarte practic... la partea cu scapatu pe jos nu ma bag ca m-a costat ceva bani biggrin.gif .
vlad_pat
Eu am un Alcatel 512. Ce m-a atras la el cand l-am cumparat: dimensiunile sale acceptabile, greutatea redusa (75g) si faptul ca avusesem mai demult un 301 si eram obisnuit cu meniul, care de altfel este bine gandit dupa gustul meu.
Afrodita
Eu am un sinertek de la zapp, sunt alea mici cu antena cat toate zilele, ca-s bune de vibratoare daca le setezi modul de vibratii laugh.gif (vai, numa' postii am in cap la ora asta rolleyes.gif ).Au meniu usor accesibil, e si in limba romana, sunt micute, le poti scapa fara grija pe jos(eu stiu ca l-am dat de pamant de vreo 4 ori pana acum si n-are nimic), partea nasoala e ca nu tine bateria mai mult de 2 zile fara sa vorbesti la el...asta e, oricum vreau sa-mi iau altu'...de preferinta nokia 80 si ceva, nu m-am hotarat inca...
Antont
Eu am un Nokia 7110 si imi place la nebunie biggrin.gif .
petman
un t10 stravechi dar care a vazut multe la viata lui (cel mai mult a vazut cimentul 6.gif ) are vibratii si mie asta imi trebuie si nu are rost sa-mi iau altceva acum..
FM!
biggrin.gif SONY CMD J7. Usor, subtire, vibratii,agenda telefonica relativ mare (500 de nr. in memorie proprie), calendar, agenda, ceas,sunete de apel polifonice,wap,modem intern de 14 kbps, etc etc.
usercom
T29 acum mic, de fite sta bine langa un kent biggrin.gif, 200 numere in agenda, vibratii si apelare vocala cu clapa activa combinatie frumoasa !
zmugurel
Nokia 3210, nu stiu ce sa laud la el dacat ca nu mi-a facut nici o problema, fata de ce aud pe la altii.
Si totusi de unde aveti ma banii astia de mobile asa suparate? Cu ce se ocupa parintii vostri? Sau cu ce va ocupati voi? Sau mai bine nu intreb...
grx1us
Siemens A50. fara antena. mic, usor, vibratii etc. bateria teoretic 250h stand by. cel mai putin a tinut 3 zile, incarcata la max. din 30 dec. pina azi 5.30 h convorbire. In rest> antisoc, antiacvatic (intre anumite limite 43.gif )
necromanc
Nokia 3310 - nu mai imi place vreau sa il schimb ! smile.gif
DEEMY
Eu am un Panasonic GD93...
-are doar 80g
-vibratii
-ceas
-alarma
-7 culori la displei
-e un telefon superb, rezistent, de cate ori l-am scapat pe jos...
black ice
Nokia 3310. Pana acum n-am avut nici o problema cu el (il am de un an si ceva).
Pentru ce-mi trebuie mie de la un telefon e foarte bun asta.
Alte facilitati, pentru mine, ar fi in plus. Totusi, un calendar daca avea nu ma suparam smile.gif
Carmi
eu sunt fericita posesoare a unui 3510 cumparat din Austria
daca toata lumea se lauda cu mobilele va zic ce nu-mi place la el : polifonia aia se aude mai greu si nu prea stiu de unde sa-mi fac rost de melodii polifonice de penet (for free bineinteles), si nu prea gasesti fete de schimb(sunt femeie se vede smile.gif )nu e antisoc si-s cam neglijenta cu el. mi-ar lace un simens c45 winter edition sau un 6310 .lasati-ma sa visez rolleyes.gif
DeathQueen
Am si eu nevoie de un sfat....
Dintre mobilele Nokia ,nu cele f mici ci cele acceptabile care este f bun si cu care se pot scrie sms-uri f ushor???
Ash vrea sa imi cumpar un telefon si nush ce sa aleg unsure.gif
alex aka
in prezent folosesc un samsung A50! ce parere aveti despre el? eu unul il gasesc dragut, micut si destul de folositor, insa are si unele hibe...
1,618033
e-hei, eu am un antic (da' bun) Ericsson A2618.

si urmatorul meu telefon va fi un T 300. cand mi-l permit, va spun.
daca vreti sa stiti mai multe, vedeti www.sonyericsson.com
aveti orice telefon de la ei in antetul paginii (dupa ce selectati limba)
Gabriel
ce bogata e lumea pe la han. numai telefoane scumpe. tongue.gif

eu am un Motorola T192 emo de care sunt foarte multumit. bateria daca tinea un pic mai mult era perfect.
am si fete de schimb la el. o minunatie. rolleyes.gif

Diana-Maria
...un Nokia 3310parca... rezistent la socuri, ca asa imi trebuie mie , la cit sint de cascata...
Il am de un an si sint extrem de multumita, nu l-as schimba cu altul pentru nimic in lume.
cameron
Eu am un nokia 3510i,..si deocamdata imi place..ca suna ca greierasii!
De-abia astept sa se plictiseasac fratele meu de 7650..si sa mi-l lase mie dar cred ca mai am de asteptat cateva luni.. 40.gif
Hamleet
Eu am un Motorola T 190 ...ce imi place la el:
- e mic
- are ca screensaver asta: smile.gif
- are sonerii frumoase...in rest nu ma intereseaza nimic...conteaza sa sune si sa pot primi/trimite mesaje ca pentru asta e facut wink.gif
menthoru'
QUOTE (Hamleet @ Sep 18 2003, 05:44 PM)
Eu am un Motorola T 190 ...ce imi place la el:
- e mic
- are ca screensaver asta: smile.gif
- are sonerii frumoase...in rest nu ma intereseaza nimic...conteaza sa sune si sa pot primi/trimite mesaje ca pentru asta e facut wink.gif

te sustin. t190 cute ... me like it biggrin.gif

dar vreau altul laugh.gif
Ares
3510i blink.gif
Si imi place ca-i color si pot sa-mi pun poze cu fete frumoase ca background, ca are Java si pot sa ma joc ca nesimtzitu', ca suna de intoarce lumea capul dupa mine tongue.gif si... mi-e tare dor de vechiul meu telefon un Ericsson R320 sad.gif si l-as da intro bataie de inima pentru un 6100 sau 6610 (am si eu voie sa visez, nu? rolleyes.gif )
Aggelos
Un motorola T720i si plang dupa banii pe care i-am dat pe el ...
L-am luat pentru ca are camera... dar nu face nici o branza...si nu pare sa fie prea rezistent...
secunda
a... huh.gif eu a trebuit sa inchid telefonul si sa il deschid iar ca sa vad ce fel de motorola e; e 190 rolleyes.gif si imi place ca e primul telefon cu vibratii care il am; au trebuit sa ma scuze la inceput colegii si prietenii ca nu il auzeam insa acum e ok. ramane pe vibratii. tongue.gif si l-am luat la oferta de la connex

a si mai nou am si un telefon in reteaua zapp , hyundai...dar nu prea imi place ca e mare unsure.gif insa daca e musai, cu placere 6.gif cel putin suna ca un greieras



Sagitarius
Am avut un Ericsson 1018 dar l-am lasat tatalui meu dar in curand imi voi cumpara si eu unul.Inca nu stiu ce model dar...vreau sa fie ceva marfa! wink.gif
HowHigh
me Siemens C45 .. Very happy cu el tongue.gif
Mihai
Bine ai venit la Han, HowHigh! smile.gif
AcidMan
H100 Pt web ( zapp) Nokia 3410 pt GSM ( orange PrePay) si un.. Z510 de teste pt voce Zapp smile.gif
AIWA
De 6 ani ...mi-au tot trecut prin mana mobile asa ca de ceva vreme...m-am hotarit sa nu le mai vind ci sa le colectionez...asa ca in prezent am 28 de bucati!
Zi de zi folosesc 3 telefoane(de..serviciul ma obliga) Un Siemens Me45 , un Panasonic GD92 si un Nokia 6110
chatonel
nu folosesc niciunul, am oroare de asa ceva smile.gif am impresia ca sint controlata in permanenta cu o chestie dinaia asupra mea. Imi ajunge ca am telefon la slujba, acasa + mobilul de servici cind sint "de straja patriei" smile.gif
L3D_Z3PP
Am un Hyundai H-100 pe Zapp de care sunt super multumit (daca ar avea antena un pic mai micuta, ar fi ceva) si un mai vechi Alcatel 302 pe care nu ma-ndur sa-l schimb, ca tare mi-i drag...(pe Connex)
1,618033
cu fericire anunt ca am upgradat la un Sony Ericsson T 310! spoton.gif

e demential, si l-am luat ff ieftin. nu spun de unde, ca ar fi reclama, dar la 170$ (fara conectare), si fiind sigilat, mi s-a parut o afacere extra.

daca vreti 256 culori (ecran foarte lizibil si placut), MMS, port infrarosu, super sunete polifonice, design ultramodern, WAP, GPRS si alte chestii de ultima ora dar mai putin utile, plus o camera digitala atasabila... nu ezitati! (camera nu intra in pret, asa ca n-am mai dat banii - 50$ - si pe ea)

singurul lucru mai putin misto la el este durata de viata a bateriei: circa 6 zile...

ceea ce e cam putin... sad.gif

dar suna super misto, vibreaza, si are si calendar!!! ohyeah.gif
Copernic
Eu, personal, m-am cam saturat de mobilele pe care le detin. Compania mi-a incredintat un Nokia cu o camera video in auxiliar, iar ironia este ca mobilul personal, cel mai recent, este tot un Nokia, NSM-2NX, model 8850. Mai am un Ericsson, model vechi, respectiv A2628s. Cam atat referitor la telefoanele mobile.

-------
AVE!
-------
F.'.
genicon
Am inceput cu un motorola T90 sau T190 sau naiba sa-l ia cum il cheama (d-ala de-i acum la promotie cu 600 000) - pe care l-am pierdut in taxi.
Am umblat apoi cu un Sony nush de care pe care il puteam folosi fara probleme pe post de piatra de temelie laugh.gif
Am facut apoi rost prin mijloace obscure de un motorola v51, pe care mi l-a ars colegu' de camera dupa doar 3 zile de folosire cry.gif
Acum am un sagem myx2 si sper ca peste o saptamana nu voi scrie aici ca i s-a intamplat ceva....
TriRegnum
smile.gif
Eu am Nokia 3210

Oden>> Ceea ce spui tu nu este nici vorba de mita. Panasonic adopta aceasta strategie de marketing pentru a nu pierde firma ta de client, fii sigur ca ceea ce-ti ofera tie, le ofera si celorlalti clienti fideli. Este o orientare strategica din partea firmei Panasonic, din cate imi aduc eu aminte chiar si Philip Kotler (parintele marketing-ului modern) o recomanda agentilor economici care vor sa-si pastreze clientela. (din pacate cartile lui Kotler aici in Romania sunt extrem de scumpe, mai ales pentru studenti, pleaca de la 990.000 lei)
Daca primesti de la vreo firma o felicitare de Craciun de la vreo firma cu care faci afaceri, nu fi prea entuziastmat, caci a trimis la toti partenerii, nu trimite pentru ca e o firma ¨mai speciala¨(forma incorecta, dar am scris-o pentru a sublinia anumite aspecte) ca cealalta.

Oricum e frumos ca agentii economici sa pastreze legatura.
GExGE
Eu am avut un Ericsson T20e .. un telefon gras .. dar acumulator f bun .. ma tzinea pana la 6-7 zile ... insa l`am pierdut la mare ...

In curand o sa`mi iau un Alcatel OT 512: mic, polifonic, practic si ieftin.

Pe viitor (mai indepartat) as vrea sa`mi iau un Ericsson T65 sau T66 sau un Nokia ... depinde ... ;p
Devils
Am un Nokia 6110 de 2 ani si este ca nou....parerea mea este ca este unul din cele mai reusite telefoane
Arktu
QUOTE (GExGE @ Oct 25 2003, 10:48 PM)
Eu am avut un Ericsson T20e .. un telefon gras .. dar acumulator f bun .. ma tzinea pana la 6-7 zile ... insa l`am pierdut la mare ...

In curand o sa`mi iau un Alcatel OT 512: mic, polifonic, practic si ieftin.

Pe viitor (mai indepartat) as vrea sa`mi iau un Ericsson T65 sau T66 sau un Nokia ... depinde ... ;p

T20s
Grasutz dar dragutz
6 zile standby cu vorbit, agenda groasa, mute rapid, clapeta, etc. etc.
genicon
Mda... asa cum banuiam... s-a intamplat imprevizibilul si cu actualul telefon - de data aceasta s-a bulit incarcatorul... sad.gif Si, spre surprinderea mea, nu am gasit inca in Bucurestiul tuturor posibilitatilor un incarcator pentru MYX-ul meu... 50.gif Deci... iar stau pe tusa un timp (se pare ca sunt blestemat in ceea ce priveste telefoanele mobile...)
YoyoMan
Eu am un 6210. Dupa parerea mea e cel mai adevarat telefon. Nu face poze si nu stie Java si bluetooth si toate tampeniile dar nu l-as da pe nici un alt telefon. E fix ceea ce am nevoie de la un telefon. thumb_yello.gif
katman
Looks weird, Sounds Great!
Nokia 5510 cu 64 Mb de mp3 ceea ce ma face f fericit. Inregistreaza 2 ore in format AAC(mai bun decat mp3) si are radio, o baterie super sanatoasa si tot asa.
I love my phone!
GExGE
Grrrrrr .. nu`mi mai iau Alcatel 512 .... ci Alcatel 320, ca 512 nu use mai gasesc ... nasoooooool !
srazvi
huh.gif am un Alcatel de 2 ani si ma tine bateria o saptamina , mi-s multumit spoton.gif
Scarlett
Am un Alcatel .. e cam vechi dar pentru ce-mi trebuie e bun ..nu-l folosesc la capacitate decat atunci cand parasesc localitatea si sunt intr-adevar izolata de civilizatie .. adica pe munte . E adevarat ca acumulatorul nu mai tine mai mult de 5 zile ..dar e de ajuns . Asta e scopul ..sa te tina in contact cu civilizatia .. nu sa fie in ton cu rochia ... wink.gif
fishy
Salut! Eu am un Ericsson A2618s..smile.gif..de vreun an. Acuma vreau sa-mi iau un Nokia 3510 sau Siemens C55.
Auggie
Un Handspring si un Sony ericsson t 600
secunda
eu am nokia 3410 spoton.gif
l-am primit in oferta de la connex, adica nu am dat pe el jamie.gif asa ca adios motorola t 190 rolleyes.gif

Hydra
Sony-ericsson t610 si nokia 8910, unul, amandoua sunt foarte bune, Sony are soft-ul refacut, web-cam-ul este net superior etc., Nokia este dragostea mea din tei... orice Nokia apare ma dau peste cap sa il iau... stiu ca sunt "plecat cu sorcova" dar fiecare are o pasarica... Si folosesc si un 6310i, care este dupa parerea mea cel mai bun Nokia de pe piata.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.