Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Raiul Animalelor
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
mcl
www.raiulanimalelor.ro

Care este parerea dumneavoastra?
Diana-Maria
O idee foarte buna.
O sa postez acolo fotografia catelusei mele.
andree
O ideee buna... Eu reprezint animalele care sunt mai putin norocoase in aceasta viata
mai exact animale fara stapan... dar care sigur ajung in "raiul animalelor" si sper sa aiba loc
si in site-ul pe care vrei sa-l faci. Eu una, care sunt iubitoare de animale de orice fel mi-ar placea
sa existe un club al tuturor iubitorilor de animale iar ca activitati, in afara de internet sa ne putem
intalni sa schimbam pareri pe tema interesului comun, sa ne si distram impreuna, sa facem seri dansante,
concursuri cu animalutele noastre, excursii.... si orice altceva ne mai trece prin cap, si binenteles sa
incercam sa ajutam animalele cu probleme; Oricum, ideea site-ului tau e grozava. Succes
Nico
Mi-ar fi placut sa am un loc pentru Miki al meu dar am inteles ca e doar pentru catei si pisici. Mi se pare un lucru de bun simt sa ai unde sa-ti ingropi animalutul care ti-a fost prieten atata timp. Unii s-ar putea sa spuna ca nu suntem normali, dar aceia nu au stuit niciodata ce inseamna iubirea neconditionata...
mcl
NICO, ce animalut de companie este Miki al tau?

Daca o sa privesti cu atentie sigla "Raiul Animalelor", ce se afla pe oricare din paginile site-ului www.raiulanimalelor.ro o sa observi o broasca testoasa, o pasare, o pisica, un catel, ba chiar si un calut.

Acesta este un loc pentru orice animalut fara deosebire de rasa, culoare sau religie!

Te rog sa deschizi daca ai timp pagina "In memoriam". Este pagina cimitirului virtual. Acolo o sa vezi epilogul unui hamster. Poti pune si tu poza "prietenului" pierdut. Nu te va costa nimic.

Este important ca-ti doresti sa ai un loc pentru Miki. Nu cred ca se poate pune problema de anormalitate. Anormal ar fi sa-l ingropi intr-un parc si sa-l dezgroape un catel comunitar sau un copil ce se joaca cu lopatica si galetusa...

ANDREE, cred ca si pentru animalutele fara stapan exista un loc in site-ul www.raiulanimalelor.ro
Este in cadrul paginii "Servicii" si se numeste ADOPTII. Te rogtrimite un email pe adresa office@raiulanimalelor.ro si detaliaza putin ceea ce faci.

DIANA-MARIA, daca ai timp sa trimiti o poza in format digital si cateva cuvinte, va ramane imortalizata in cimitirul nostru virtual.
Diana-Maria
Nu prea am avut timp...
Am trimis fotografia Judicutei noastre acum 2 minute.
Extraordinara idee,ma repet!
Nico
Am citit in graba sorry.gif si m-am pripit. Miki e un perus. In noaptea in care a murit, neavand alta idee l-am pus intr-o cutie metalica si l-am ingropat intr-un ghiveci mai mare care este si acum pe balcon. Am respins categoric ideea de a-l arunca pur si simplu si nici nu puteam sa ma duc sa sap gropi in fata blocului. Cred ca o sa ramna asa, e prea mic ca sa ma deranjeze in vreun fel. E ciudat poate, dar e langa mine.
Diana-Maria
Si va fi tot timpul linga tine,Nico. Pentru ca Miki traieste in inima ta. smile.gif
Nico
Asa e Diana! N-as fi crezut ca am sa sufar atat dupa el. Era atat de bland si neajutorat...
Diana-Maria
...Ca toti prietenii nostri necuvintatori, care ne-au oferit dragostea neconditionat si care ne-au lasat un gol in suflet si in casa atunci cind ne-au parasit...
sad.gif
Serenity
Sper ca Aspirinu` meu sa nu ajunga prea curand in raiul animalelor tongue.gif Dar e o idee buna.. bravo smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.