Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Varsta Drumetilor in Condica
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4
Ares
Mersi wink.gif
Dar daca tot suntem "on topic"... Oameni buni, eu nu pot sa-mi sufar ziua de nastere... E ca un biletzel care vine anual si imi spune... "tocmai v-ati mai lins pe bot de un an din viatza... T minus X pana la final..." hh.gif
Elena Z
na ca am ajuns si pe aici! Je are 20 de ani fara cateva luni, imi vine sa ma impusc hh.gif
Crisse
QUOTE (Ares @ 7 Apr 2004, 12:08 AM)
Mersi wink.gif
Dar daca tot suntem "on topic"... Oameni buni, eu nu pot sa-mi sufar ziua de nastere... E ca un biletzel care vine anual si imi spune... "tocmai v-ati mai lins pe bot de un an din viatza... T minus X pana la final..." hh.gif

Nu esti singurul care gandeste asa. Te-ai gandit vreodata de ce tu sau altii gandesc asa? Ziua de nastere in definitiv e un prilej de bucurie.
Oare sunt egoista daca spun ca-mi iubesc ziua de nastere, numele...? Abia astept sa vina ziua si ma cam supar daca cineva din cei cunoscuti o uita. Toti stiu asta, asa ca nu se prea intampla, insa imi fac fitze multe laugh.gif

An de nastere, zi de nastere. Hmmm hh.gif
genicon
QUOTE (Smarandita @ 7 Apr 2004, 01:49 AM)
na ca am ajuns si pe aici! Je are 20 de ani fara cateva luni, imi vine sa ma impusc hh.gif

Las' ca vezi tu pe la 45 ce o ti se mai faca dor de varsta asta... tongue.gif tongue.gif rolleyes.gif
Mara
27, dar cu pasi repezi spre 28. tongue.gif
undone
Dupa cum arata avatarul meu...nu stiu ce sa zic, dar dupa buletin(am!!!), sa tot fie vreo 18 shi jumate...
Apropo de ziua de nastere, sunt nascut pe 4 iulie smile.gif si ma sarbatoreste toata America thumb_yello.gif
Vornicum
God bless America!
Avataru' tau n-are nimic, mie imi place. Dar nu te baza prea mult pe gusturile mele in ceea ce priveste avatarurile.
Ca un sfat totusi, fa moartea aia sa miste coasa aceea care este, ar fi mai amuzant.
Serenity
"O don`soara nu-si spune niciodata varsta..." zicea cineva odata...

Eu am 19 ani si-un picut...

Gata, mi-am pierdut statutul de domnisoara... cry.gif laugh.gif harhar.gif Problema e ca nu stiu ce-am devenit...

P.S: Vornicum.. nu corupe majorii cu avatarurile "miscatoare" wink.gif
Nico
Ce dreptate are Ares... Nici eu nu pot sa o sufar (ziua de nastere) mad.gif
Eu inca ma bucur ca n-am schimbat prefixul, am 29, dar la toamna... huh.gif cry.gif
laugh.gif
LigiaB
Nico, wow! in poza care ai pus-o, arati la 21. smile.gif Seriooooooos! tongue.gif

Pe mine nu ma mai deranjeaza ziua de nastere, probabil de la o virsta te intereseaza cit de tinar te simti nu cit spune buletinul... laugh.gif
Eu ma simt f tinara mind & body). rolleyes.gif laugh.gif Citeodata chiar pustioaica...poate se vede ca si actionez ca una... laugh.gif
Clopotel
Mie chiar imi place ziua de nastere: toti iti zambesc, se poarta bine cu tine, iti aduc cadouri, te pupa fetele sorry.gif , ce sa mai..... e excelent...

Apoi ma gandesc ca am mai rezistat un an, si sper sa mai rezist si de acum in colo.
Cu cat se aduna mai multi ani, cu atat eu sunt mai fericit, caci ma bucura tare mult sa-i dau cu flit la aia cu coasa spoton.gif , si cu cat fac mai multi ani, cu atat o necajesc mai tare si ii spun cat de nesemnificativa e ... devil.gif

Si eu sunt foarte tanar si imi place sa ma dau la pustioaice (nu ma refer numai la Ligia, daca la asta v-ati gandit, dar recunosc ca ea e prin topul listei tongue.gif ) wub.gif
mutulica
ziua mea de nastere este deprimanta... in fiecare an patesc la fel, toti sunt obositi, si nu au chef de nimic.
chiar si eu sunt prea obosit ca sa mai am chef de ceva. intr-o vreme, cind eram pustiulica, imi pica prost sa vad ca toti sarbatoresc altceva, dar in timp m-am obisnuit
cam asa e daca te nasti de revelion...
allexa
Cate 13 pe-un picior. Ce trece timpul. yikes.gif
babyblue
stiti voi greutatea si varsta nu se intreaba dar daca vreti sa vedeti care e media varstelor treaca mearga..20 de ani desi unii imi dau mai putin!! wink.gif
bucatareasa aleasa
si poftim intamplare, prima oara cand deschid gura la han (ca de cascat gura, o casc de dimineata, tot vizitand si vizitand...) e tocmai la pagina cu varstele drumetilor.
bine v-am gasit pe voi toti de toate varstele!
34 de ani. multi, putini? habar n-am wink.gif
un domn, neagu djuvara, pe care eu il iubesc tare mult, spunea ca intr-o buna zi o sa-ntelegem privind inapoi care e varsta noastra, cea adevarata. adica varsta in care ne-am simtit cel mai "confortabil", cel mai noi insine....
ei bine, daca e sa ma iau dupa el si fara sa fiu acuzat de cochetarie as zice ca am cam 32.
halcyon_lll
Propun sa pui o poza, sa ne dam si noi cu parerea spoton.gif
LigiaB
Bucatareasa aleasa welcome.gif la Han! smile.gif

Daca tot esti asa priceputa, vino si in poiana (Bucataria Hanului) sa bagi o reteta doua smile.gif
Mihai
Bine ai venit la Han! han.gif

QUOTE
ei bine, daca e sa ma iau dupa el si fara sa fiu acuzat de cochetarie as zice ca am cam 32.


Adica bucatareasa e... bucatar? Oricum, ai concurenta aici in privinta artelor culinare! Sper sa te simti bine la Han! thumb_yello.gif
milimetru
Eu am vīrsta lui E.B.E.

Da'... citită invers!
Cla
40...ce sa-i fac?? rofl.gif
Crisse
Clarence..minunat wink.gif
LigiaB
Crisse, ahaaaa, deci si tu (ca si Clarence rolleyes.gif ) ai virsta "minunata". smile.gif Stii ca ma interesa?? laugh.gif

Inca ceva, in avatar esti super sexy si frumusica, te pastrezi bine! wink.gif
Uite un hug.gif ca tu chiar imi esti f simpatica. tongue.gif
Cla
QUOTE (Crisse @ 8 May 2004, 05:05 PM)
Clarence..minunat wink.gif

...multumesc... rolleyes.gif
Pentru tine
user posted image
YOo
YOo are vreo 21 de ani si vreo jumatate... tongue.gif ... sunt tanar si ma bucur tongue.gif .... si vreau sa traiesc mult ca sunt curios din fire si vreau sa stiu cat mai multe ohyeah.gif
punctt
Am votat si eu.
Dar oare are importanta varsta, aici pe HA? Parerea mea este ca nu.
Cand eram mircomana, intr-un dialog, vorbeam pe canal, toti erau
curiosi. Atunci un vechi prieten a spus doar atat: "mami nu are varsta".
Mi-a placut. Nimeni nu a mai intrebat nimic, am continuat sa vorbim si
sa glumim. Prietenul imi stia varsta.
Va spun doar atat, am doi copii. Uitandu-ma cum cresc, cateodata ma
apuca nostalgia, ma intreb: Chiar atatia ani au trecut? Am copii atat de
mari? Sincer ma simt de aproximativ 24 de ani, deci 12 pe-un picior,
cum se spune pe aici. smile.gif Dar nu-i asa cu siguranta. Cum ati spus si voi,
importanta este varsta pe care simti ca o ai, si nu cea care reiese din
certificatul de nastere.
Apropo de ziua de nastere. Intr-un an, nici macar mama, nu mi-a zis:
"La multi ani". Am plans. Cum de s-a putut intampla asa ceva.
A fost foarte dureros. Din acel an, toti ai casei, de ziua mea, incep...
eu am fost primul, care am zis "la multi ani", ei... ba eu, zice altul...
E frumos acum, insa uneori tot singur te simti, oricati de multi si-ar
aminti de ziua ta de nastere.
Cand eram in liceu, pe o foaie de hartie, calculam cati ani voi avea
in anul 2000. Mi se pareau atat de multi... Iata ca suntem in 2004,
dar uneori, ma simt in fata acelei hartii, in clasa, in liceu, printre colegi.

In concluzie: sunt ^mami^6 si atat, nu am o varsta, pentru ca zilnic,
ma simt ba de 18, ba de 20, azi am 24... rofl.gif , uneori, ma vad
strabunica.... rofl.gif

Crisse
Mami, esti simpatica rau de tot. Bine ai sosit pe aici. Suntem din aceeasi generatie de ..pustoaice wink.gif
punctt
Multumesc Crisse hug.gif
Crisse
Cu placere smile.gif
loredaria
26 de ani si un picut wink.gif
Turcoaz
Crisse, Mami...sunteti superbe. Si cred ca am fost pe aceleasi bancute la scoala.. wink.gif
47462
Eu ma incadrez in prima optiune..acolo unde e procentajul cel mai mic..si anume am 17 ani si ma mandresc cu asta!
rebel
Ah, noroc cu Augustu', altfel m-ai fi luat premiul de 'cel mai kinder'. Multi īnainte, 47462.
Turcoaz
47462 .... Te mandresti cu varsta??


unsure.gif
morfeus


22
47462
@rebel mersi mult pentru urare
@Turcoaz ma refeream la faptul ca majoritatea adolescentilor de varsa mea abia asteapta sa ajunga la facultate, sa savureze viata de student, cand esti pe cont propriu si parintii nu te mai bat la cap, in schimb mie imi place sa am 17 ani si incerc sa profit cat mai mult de fiecare zi ca licean!
Liv
Am 31... si nu varsta ma deranjeaza, ci faptul ca majoritatea prietenilor mei inca sunt studenti, iar de ziua mea sunt toti in sesiune... dunno.gif
Dark Angel
Inca 30.
... Sau 15 pe-un picior!

Scuze, Diana-Maria, da' mi-a fost mai usor sa copiez raspunsul tau...acum gasesc raspunsuri la multe intrebari, legate de afinitati virtuale.... smile.gif


Mihai
Bine ai revenit la Han, Liv! han.gif
-=XoX=-
si eu 23, merg pe 80... cry.gif
F.U.B.A.R
23 si ma simt batran...cu toate cu nu am copii (sper...)
Vreau iarasi 18!!!!!!Era mai frumoasa lumea atunci....Si tineretul era mai cuminte... ohyeah.gif
mdA!
yo's de 23, dar tot timpul imi vine sa zic ca am 24.
oare ... am innebunit? .. buletinul e de baza!
................
yup! am 23. inca.
YoyoMan
26 si nush ce sa mai zic... laugh.gif
liliana_caracas
Eu am 36 of! of!of! Da' nu stiu sa raspund repede ca ma incurc si tre sa stau sa calculez blink.gif
aurasupacurasu
Eu 33 ca la doctor ! doar ca trebuie s amai pun ceva pe ling as a ajung la virsta din cartea de identitate! ranting.gif 44.gif
mamour
si eu 26. si abia astept sa vad ce-mi rezerva viata pe urmatorii 26, ca pina acum a fost super!!
Eclectic
Eu am 22.
AIWA
QUOTE (bdl @ 28 Mar 2004, 05:52 AM)
Om batrin, si .... nu mai zic nimica, gata.... jamie.gif

Un pic mai tinar decat BDL rofl.gif
Afrodita
Vezi? Si io cand ziceam ca esti tanar,nu ma credeai tongue.gif rofl.gif

Io? Am ras cand mi-am citit postu de la inceput, "ma simt perfect ca la 79", auzi? rofl.gif Ce naiba o fi fost in capul meu?? rofl.gif

Implinesc in septembrie 22 ani...Dar imi doresc sa se fi grabit mama si sa fi implinit 29 , nu 22 ... Pt ca nah, la 29 ani nu mai esti considerat un pustiulica cu cash la gura tongue.gif
Si da, imi plac aniversarile, mai ales cand le pregatesc io biggrin.gif Nu de putine ori am facut surprize super placuta , soldate cu lacrimi de fericire si sunt tare mandra de asta smile.gif biggrin.gif Sper sa am ocazia asta si anu' urmator, pt cineva drag... wub.gif
mutulica
ce babalic ma simt pe aici...
Antont
Si io sint batrin...De aia ma mai ajut cu bonboane...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.