Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Varsta Drumetilor in Condica
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2, 3, 4
Minerval
"Sunt un nor de lumina, aruncat in plasa stelelor. Sunt un spirit liber al timpurilor moderne, un cutezator spre absolut, un nemuritor intesat de praful viselor. Sunt om si zeu, om prin carnalitate si zeu prin darul ratiunii primite. Sunt o repetare continua a unei existenti trecute, ma ospatez din spectacolul vietii si ma simt aidoma lui Icar, pictat cu pene. Sunt insasi orizontul imaginatiei, materie si spirit, culoare si sunet.
Nu am varsta pentru ca nu m-am nascut. Doar lumina in jur, lumina si aripi catre insolit. Cine sunt eu? Sunt o idee.
"

(M:.)
mutulica
Sa inteleg ca te consideri nemuritor?
SORIN
QUOTE (mutulica @ 14 Aug 2004, 08:21 AM)
ce babalic ma simt pe aici...

Pai daca-l luam si pe Ghostu cu noi, poate atunci Mihai o sa deschida si o sectie de gheriatrie....ca cea de handicapati e deschisa deja si lumea sta la coada la intrare rofl.gif rofl.gif

user posted image
Sorin.
Minerval
Draga mutu, exista o lume fara margini care pulseaza mereu in jurul nostru, aceasta lume ne indruma pasii din umbra, ne instiga si ne intriga, creeaza ori distruge prin inovatiile sale teribile, umanizeaza ori dezumanizeaza conditia vietii in univers. Aceasta lume este cea a imaginatiei. Herb caen avea o vorba de duh remarcabila, "singurul lucru gresit la nemurire este acela ca tinde sa dureze vesnic." Ce imagini iti tresar in minte la vazul cuvintelor lui Caen?
O zi buna.
genicon
Esti offtopic.
Mickydutza
Eu mai am vreo luna jumate de 22 si apoi schimb cifra si trec in 23....ce repede trece vreme. dat macar ma simt bine in ppielea mea si incerc sa imi ascund ridurile cat pot. ph34r.gif
Melcucu
Eu am 21 dar ma simt uneori de parca as avea 100 (atunci cand ma simt obosita de o gramada de chestii) sau alteori de 5 (cand simt ca sun o gramada de chestii care ma depasesc)...hmm...complicat hh.gif
YoyoMan
Eu in 27 am 27... biggrin.gif
Hmmmmm ce trece vremeeeeeaaaa.....
Corydalis
nu cu mult timp in urma am implinit 24. dar ma simt de 17-18
cri-cri_d'Amour
am si eu 19 ani si juma'. ma simt bine la varsta asta si nu vreau sa regret nimic, vreau doar sa opresc timpul. wink.gif
Eclectic
22 de ani, in august voi face 23. Oare am mai scris pe aici ? hh.gif
Kitty
19 anishori si 3 luni voi face pe data de 13 luna aceasta.... tongue.gif
Endgegner
cry.gif 32 cry.gif
da jur ca arat ca si cum as avea 27 hh.gif
ausländer
la ora la care a fost lansat on-line acest post, eram fericitul posesor a 20 de anisori, 8 luni, 5 zile, 16 ore, 9 minute si cateva secunde.
Alma
nu imi ascund niciodata varsta : deci 42...in curand 43 !
dar nu cred ca varsta conteaza , nu ? ohmy.gif ci mai degraba varsta sufletului ! thumb_yello.gif
nemurirea
dance.gif in curand voi implini venerabila varsta de 38 de ani si......18 primaveri 38.gif
44.gif
YoyoMan
Multi inainte! smile.gif
Felina
Eu am 28 ( blink.gif ) si ma simt mai bine ca nicioadata! tanara, frumoasa si ambitioasa si devreme-acasa ohyeah.gif
iniya
17 smile.gif
YoyoMan
QUOTE (Nushi @ 6 Apr 2005, 12:51 PM)
Eu am 28 ( blink.gif ) si ma simt mai bine ca nicioadata! tanara, frumoasa si ambitioasa si devreme-acasa ohyeah.gif

Io 27 si si io zic lafel. Ma simt f bine in pielea mea la varsta mea! Vb aia - "Bine razi la boala ta!" rofl.gif
Cla
La vara fac 42 si inca ma simt ca la 41... spoton.gif dance.gif
Oiski-Poiski
Multi inainte Cla smile.gif !

Ce-mi place mie devil.gif ca sondajul se termina cu "peste 35 de ani".
De parca o viata dupa 35 nu mai exista sau daca exista vorbim in soapta de ea rofl.gif .
Cla , eu ma simt ca un dinozaur roflmao.gif .
Felina
QUOTE (Oiski-Poiski @ 8 Apr 2005, 09:56 AM)

Cla , eu ma simt ca un dinozaur roflmao.gif .


Nu ca o dinozaurita? tongue.gif
Cla
Multam, Oiski mwah1.gif
QUOTE (Oiski)
Cla , eu ma simt ca un dinozaur roflmao.gif

Sper ca nu din vreo specie urata... tongue.gif
Oiski-Poiski
Oh, ba da.Rex ala sau cum il cheama.Care cand apare la telembizor in prim plan si-i curg balele pana la coada simti de-a dreptul cum trebuie sa-i miroasa dintii drool.gif .
IoanV
20 ani si 202 ..... luni
Cla
QUOTE (Oiski-Poiski @ 8 Apr 2005, 07:23 PM)
Oh, ba da.Rex ala sau cum il cheama.Care cand apare la telembizor in prim plan si-i curg balele pana la coada simti de-a dreptul cum trebuie sa-i miroasa dintii  drool.gif .

Ei, na si tu acuma... cea mai rea specie si care (culmea!!) a supravietuit pana acum e "Soacrosaurus"... ohyeah.gif

spoton.gif
Chime of Night
Eu nici nu stiu cand am ajuns la 26, parca mai ieri aveam 18 ani. Sa fi dormit nitel cam mult?... sad.gif
matz
22 dar am impresia ca imbatranesc din ce in ce mai repede cry.gif
Diana-Maria
Trebuie sa actualizez informatia. Am facut 32 ... si ma simt de o suta...
sad.gif
bdl
Nu conteaza cum te simti.....ci cum arati... wink.gif
Eu arat la toata lumea si ma simt bine cind pot......
Lotte
19 ... ierni tongue.gif
dascalita
Ma tem ca eu sunt cam "matusalemica"!!!Am 48 de ani...tinerica,nu?
nefertiti-old
Multi inainte. flowers.gif
Mihai
Bine ati poposit la Han! han.gif flowers.gif
dascalita
Multam'! E placut aici,e multa tinerete!
surzi
21 de ani bestiali, intensi, plini de evenimente, tampenii, fericire, complicatii, placere biker.gif ...........keep on walking
axyutza
16, desi mica parca nu-mi trebuie sa cresc...
Marcus
han.gif axyutza!! flowers.gif
Unleashed
23 zice actele....
Methewaiting
Si cum ziceam....M-a intrebat odata careva cati ani am.Si ce sa zic si eu?19...repede!Adevaru' e ca si daca ziceam 23 as fi fost la fel de convinsa. Acu'...de ce oi fi zis eu ca am 19 ani?
Asa ca, buletinu zice 18 si niste luni. Aia e.
N.V.
Am trecut de curand cu multe depresii de pragul de 20 de ani cry.gif Dar de-acum 5 ani voi implini tot 20 de ani rolleyes.gif
cineva
am 26 de ani... parca as avea cu 100 mai mult. Poate e si vinerea asta de vina... munca asta...
Marcus
Bine ai poposit la Han, cineva! welcome.gif
Deci ai tineretea unei fete de 26 de ani si intelepciunea uneia de 126? smile.gif
Tinkerbell
37. Asa scrie in CI. Cateodata simt nevoia sa verific ca asa e, pentru ca nu stiu cand au trecut.
Fantasee
Am 27 si abia astept sa mai cresc smile.gif. Niciodata nu mi-am dorit sa fiu mai tanara, mereu mi-am dorit sa fiu mare...desi nu prea ma ajuta fatza. rofl.gif
Quasar
28 fara cateva secunde , minute , ore , zile sorry.gif
undone
Ca mai trecu ceva vreme de anu` trecut, asta...asta o stiu si eu.Si cum mi se pare si normal,mai crescui o tzârã,mai murira niste neoroni...si cum nu am mai postat nica de ceva vreme , de parca acu ceva vreme as fi postat prea mult, da` nu asta conteaza ca iar intru in paranteza si raman in ea, gata zic ce am de zâs si gata:am facut dooj` de ani si, vorba aia...vârsta creste, da` pe noi nu ne priveste.
Sushi
La multi ani!
punctt
QUOTE (punctt @ 9 May 2004, 01:30 PM)
Intr-un an, nici macar mama, nu mi-a zis:
"La multi ani". Am plans. Cum de s-a putut intampla asa ceva.
A fost foarte dureros.

Ieri a fost ziua mea de nastere. Mama... iar a uitat sa-mi spuna un simplu "La multi ani". Nu mai e la fel de dureros, n-am mai plans... totusi... de ce? Ce se intampla?... Nu stiu. Nu inteleg.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.