Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Bancnota De 1 Milion De Dolari
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Mihai
O persoana din Georgia, SUA, a incercat sa faca cumpere dintr-un magazin cu o bancnota falsa de un milion de dolari. A omis insa un lucru: monetaria SUA nu emite asemenea bancnote. rofl.gif

Detalii la http://www.cnn.com/2004/US/South/03/09/mil...l.ap/index.html

Parca mai demult era o campanie publictara la un tip de tigari cu bancnote de 10 milioane de lei. hmm.gif Merita incercat. laugh.gif
Ahriman
O fi in America ca in basme, dar individul ala o fi uitat ca "Bancnotq de un milion de lire sterline",chiar daca a existat o astfel de bancnota, pana la urma n-a fost decat o povestire!!!!
Si sa mai zica cineva ca aia din South Park n-au dreptate!Poate vor face un episod despre asta!
rossi
Interesant... tongue.gif Dar nu prea inventiv gagiul....
Vornicum
Linkul nu mai duce nicaieri, dar banuiesc despre ce e vorba.
Toata lumea stie ca cei mai inventivi falsificatori sunt romani.
Peste tot in Europa, lumea afla de la compatriotii nostri noi metode de a insela bunul simt al omului civilizat.

Eu cred ca persoana aia din Georgia este totusi roman. A gasit o modalitate sa-si fasifice si nationalitatea.
axel
QUOTE (PatricianuS @ 31 Aug 2005, 09:23 AM)
Eu cred ca persoana aia din Georgia este totusi roman. A gasit o modalitate sa-si fasifice si nationalitatea.

Asa e, Vornicum, asa e... Vezi cum le stii tu pe toate, ca un om mare?
Vornicum
Azi ai fost offtopic de 2 ori, si asta numai pana acum. Dar ziua e luuuuuunga, axel maica, mai ai sanse sa-ti imbunatatesti performanta.
Bravo! spoton.gif
PS: Ma tot urmaresti cam peste tot, iesim la o cafea si rezolvam pasiunea ta pentru mine? Sunt dispus sa negociez.

Rog un moderator sa stearga off-urile de aici. Multumesc
ausländer
Din cate stiu eu, bancnota de 1 milion de verzisori existã, sau cel putin exista, dar era folosita numai pentru tranzactii interbancare.
axel
@auslander: numai in filmele cu James Bond
Olaf
QUOTE (ausländer @ 31 Aug 2005, 11:05 AM)
era folosita numai pentru tranzactii interbancare.

Ce rost ar avea? blink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.