Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cei Mai Bogati Oameni Din Lume
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Afaceri si economie
Mihai
La sfarsitul lunii trecute Forbes.com a prezentat lista celor mai bogati oameni din lume.

In fruntea listei ramane Bill Gates, tatal Microsoft, cu o avere estimata la 46.6 de miliarde de dolari. (ohyeah.gif)
Acesta este urmat de Warren Buffett, o avere de aproape 43 de miliarde de dolari, din investitii.
Pe locul trei este Karl Albrecht, 23 de miliarde de dolari castigate din comert.
Printul Alwaleed Bin Talal Alsaud, din Arabia Saudita are o avere de 21.5 miliarde de dolari.
Paul Allen, colegul lui Gates la Microsoft se situeaza pe locul 5 cu o avere de 21 miliarde de dolari.

Lista completa poate fi gasita la adresa http://www.forbes.com/lists/results.jhtml?...egory2=category

La http://www.forbes.com/maserati/billionaire...4_newslide.html veti regasi o lista a celor mai bogati oameni din lume nou-intrati in top.
axel
Dar mostenitorii lui Sam Walton au 100 de miliarde in total!
Mistinguett
Da, axel, dar statistica e facuta pe persoane, nu familii.

Eu ma intreb daca a saracit sultanul Brunei-ului? ca parca era cam pe acolo cu Gates...
Kyklos
Cei mai bogati oamenii din lume sunt evrei pentru ca au un simt foarte bun al afacerilor .
sneferu
Bogatia si fericirea nu sta in lucruri exterioare noua , ci in interiorul nostru !
Privind din ungiul asta , cred ca si eu ma aflu printre cei mai bogati oameni din lume , chiar daca si la propriu se intampla sa fie la fel !
APOI , CRED CA LA FEL DE BOGATII SUNTETI SI VOI !
Cla
QUOTE (Colimator @ 26 Dec 2005, 08:06 PM)
Cei mai bogati oamenii din lume sunt evrei pentru ca au un simt foarte bun al afacerilor .

Zi-i asta doamnei Quant, cred ca te da in judecata si nici macar n-o doare ohyeah.gif
(Dac nu stii cine-i Mrs Quandt: cea mai bogata femeie din Germania, are vreo 6 miliarde Euro, conduce si îi apartine firma BMW)
Kyklos
Nu ştiam că duduia respectivă conduce Bavaria Motor Works , şi magnatul de pe Dâmboviţa, al nostru George se află în top 1000 unsure.gif .
ilie
Colimator, aia e o firma germana, ca urmare se cheama putin diferit thumb_yello.gif
Cla
QUOTE (Colimator @ 26 Dec 2005, 08:06 PM)
Cei mai bogati oamenii din lume sunt evrei pentru ca au un simt foarte bun al afacerilor .

jamie.gif

Kyklos
Evreul Isaac se afla pe patul de moarte si incepe sa-si intrebe membrii familiei:
- Sara, nevasta mea, esti aici, langa mine, in ultimele mele clipe de viata?
- Da, sotul meu, aici sunt, langa tine.
- Jonas, fiule, si tu esti langa mine?
- Da, tata, aici sunt.
- Abraham, fratiorul meu, si tu ma insotesti in acest clipe?
- Da, fratele meu drag, si eu sunt aici langa tine.
- ATUNCI, CINE DRACU' ARE GRIJA DE MAGAZIN????
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.