Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Post TV Urmariti Cel Mai Des?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Mass-media
Pagini: 1, 2, 3
Mihai
Sondajele spun ca marea batalie se da intre Pro Tv si Antena 1. In spate, la mica distanta se afla Romania 1 si Prima TV.
Dumnevoastra ce televiziune preferati?
AIWA
De obicei ma cam uit dupa filme...nu prea ma dau in vint dupa o anumita televiziune...poate mai mult stationez pe prima datorita lui BIG si a lui Huidu tongue.gif

Am votat Discovery...ca merita 40.gif
genicon
Votat Prima datorita emisiunilor de pe acolo. Mi se pare ca au cele mai bune emisiuni la ora actuala - cele mai bune idei de emisiuni (chiar daca sunt preluate, acesta nu este un minus) ProTv a fost ceva mare, dar acum a cam inceput sa scada in amploare. Parerea mea este ca Prima va deveni cea mai puternica televiziune din Romania daca o va tine tot asa...
Mihai
Depinde de potentialul pe care il va avea National Tv. Si din cate se aude, va AVEA potential...
Afrodita
Eu am votat cu protv pt ca acolo o vad pe Teo(adica o vedeam) si, in general, dadeau filme bune.Oricum era postul pe care-l vizionam cel mai des.
BarManRap
Ma uit la Pro tv, pentru ca imi place teo, in primul rand. Apoi, intr-un timp, filmele lor erau bune. Acum ma enerveaza ca le repeta intr-una pe aceleasi. Dar si alte televiziuni o fac, asa ca nu poate fi un minus mare. Imi placea si emisiunea lui Gheorghe, da nu mai e acum. Ce sa-i faci... apa trece si pietrele raman mad.gif
zmugurel
Am votat altul si cel la care m-am referit este Euronews, in alta ordina ma mai uit la pro tv, la prima doar carcotasii si emisiunea de pescuit si vantoare in rest cosider internetul superior oricarui post de televiziune.
necromanc
Eu prefer sa nu votez nici un post.

Nu am facut o statistica in minte prin care sa imi dau seama la care ma uit mai mult si la care ma uit mai putin.

Dar totusi sa imi dau cu parerea: cred ca in ultima vreme m-am cam uitat la Big Brother adica prima ,... la filme pe mai toate canalele.Si ma uit ceva mai des pe Discovery !

Cam atat .. ps acesta nu sunt niste informatii exacte.Se schimba permanent in functie de starea mea de spirit ! smile.gif
ypsilonalpha
Fiecare post cu specificul lui. Ma uit la B1TV cind sint transmisiile de fotbal din campionatele Germaniei si Italiei, la Antena 1 cind e Divertis, la Prima cind apare nea Iantu (la Miliardar, nu la Big Brother ...), la stiri la Pro TV ... care va sa zica ma ghidez dupa emisiuni si nu dupa sigla postului. Ca atare nu cred ca am un post la care sa ma uit in mod special (ca durata de timp).
MeMe
Ma gandeam pe ce stau cel mai mult. Asa e, nu e nici PRO TV, nici ANTENA 1. Desi am votat PRO TV, eu stau cel mai mult pe Prima. Carcotasi, BigBro...

Dar...hai sa scoatem astea 2 emisiuni din grila Prima...ce-ar ramane?...mai nimic...Problema de la Prima e ca e un post fara unitate...PROTV e bloc...Antena 1 e bloc....Prima TV are doar 2 varfuri...

A doua problema pt Prima: stiri proaste, execrabile...Un post generalist fara stiri puternice nu poate fi niciodata campion.
Mihai
Televiziunea lui Burci o putem intitula ca una 'curajoasa'.
Sarbu n-a riscat pentru BB, Burci a facut-o. Ca nu a avut succesul scontat, nu cred ca se astepta nimeni.
Prima telenovela romaneasca apare la Prima. Lipsa unui scenariu solid si a unor actori de clasa insa nu a putut aduce serialul pe cote inalte de audienta.
O emisiune cu rating destul de ridicat este cea a lui Isopescu. De fapt, in general, toate emisiunile de joi seara sunt urmarite.
Stirile PrimaTV...aici prefer sa nu comentez.
Ma uit prin programul Prima si constat ca sunt mai multe emisiuni unice in Romania: Clubbing Show si Academia Mamicilor ar fi doar doua exemple.
Insa revin la problematica stirilor: intr-adevar, aici este punctul lor slab; sau unul dintre ele.
Si probabil ca nu este o intamplare ca in aproximativ 60% dintre greselile prezentate de carcotasi se numara cele ale reporterilor de stiri de la posturile concurente.
Oricum, un lucru este cert: televiziuni precum ProTV sau Antena1 nu pot fi demolate cu un Big Brother. wink.gif
Sagitarius
Ma gandeam pe ce stau cel mai mult. Asa e, nu e nici PRO TV, nici ANTENA 1 si nici un post romanesc...urmaresc f mult DISCOVERY ;ANIMAL PLANET si...NATIONAL GEOGRAFIC
cretze
... postul meu preferat?!? ... Cartoon Network 35.gif ...


Cretze ph34r.gif
Antont
Eu am votat "Altele", ca ma uit pe HBO cel mai mult...
Hamleet
Discovery - ptr ca vad emisiuni bune facute de oameni inteligenti (punct!)
Ares
Eu subscriu la parerea lui Hamleet.
Discovery (toate cele 4 canale Discovery, mai exact) este ceea ce urmaresc cel mai mult. Super emisiuni! thumb_yello.gif
Nu vreau sa comentez relativ la televiziunile noastre devil.gif
Scarlet
Cu siguranta cel mai mult imi plac Discovery, mai ales cele referitoare la medicina si civilizatie egipteana, National Geographic, si cand sunt trista ascult muzica, de cele mai multe ori, VH-1, caci MTV si Atomic nu au o muzica pe placul meu, dar nu zic nu - le ascult cateodata...... iar in ceea ce priveste optiunea mea pentru posturile romanesti, imi plac filmele de pe Antena 1.....!

Scarlet wink.gif
nefertiti-old
in general, butonez telecomanda pe toate, in primul rind cind sint stiri. asta ma intereseaza. antena1 cistiga teren, prima incearca sa tina pasul, pro-ul a cam ramas in urma, dar va fi ajutat sa-si revina. cit priveste discovery, e altceva.... ma uit, normal. aaa, plus euronews, bbc, cnn... e vorba doar de nevoia de informatie.
katia
Am renuntat de ceva timp sa stau pe ProTV (din cand in cand la un film bun). Daca is pe acasa ziua TV-ul e pe DISCOVERY, SCIENCE sau CIVILIZATION, iar pentru stiri pe EURONEWS. Filmele cele mai bune - shi mai noi - sunt pe HBO, deci acolo sunt si eu thumb_yello.gif
allexa
National Geographic, Discovery, CNN, VH1 si Cartoon.
Black_lady
Discovery, National Geographic, Animal Planet si, last, but not least VH1. Ascultam si MTV inainte sa apara MTV Romania, zi pe care o regret din tot sufletul... 50.gif
srazvi
Musicmax, pentru ca au muzica de calitate spre deosebire de posturile celelalte.
RamonaV
Am votat Discovery - incluzand aici toata "suita" Discovery din RO + National Geographic.
Din cand in cand HBO, dar nu ma dau in laturi sa vad unele emisiuni de la TVR1, TVR2, ProTV, Antena 1 thumb_yello.gif
unul
CNN, EURONEWS,BBC,TV5, National Georfafic,
Discovery imi place, dar ce e nasol la ei, e ca Al Doilea Razboi Mondial tine de vreo 7 ani, si nu se vede nici un semn de capitulare (!!!). In rest, super. Emisiuni de calitate facute de profesionisti.
TVR2 in ultimul timp are cateva emisiuni bune, iar PRO TV tine capul de afis cu "Bucataria lui Radu".
Nana Floare
Am renuntat la TV in 1996. Si nu imi pare rau. Acum Hanul ii ia locul...
kristina
QUOTE (Mihai @ Mar 29 2003, 09:13 AM)
Sondajele spun ca marea batalie se da intre Pro Tv si Antena 1.

Si totusi oamenii se uita mai mult pe Discovery, Animal Planet.......
kristina
QUOTE (BarManRap @ Apr 7 2003, 07:58 PM)
Ma uit la Pro tv, pentru ca imi place teo, in primul rand.

Daca ati sti cati bani primeste Teo ca sa rada atat de natural probabil ca nu ati mai aprecia-o atat. wink.gif
Mihai
Am adaugat in cadrul sondajului si National TV.
47462
Eu votez altul...si anume HBO! Sunt multe multe filme si majoritatea destul de bune, in rest ma plictisesc uitandu-ma pe Acasa biggrin.gif
Serenity
Si eu am votat cu "Altele" => HBO --> Daca dau un ban in plus apai sa nu-l dau degeaba wink.gif
Animal Planet --> Pentru Jeff Corwin, papusa masculina.. wub.gif
Vornicum
Romania 1.
Imi plac mult stirile difuzate aici. Profesionisti baietii ! spoton.gif
Eclectic
In afara monopolului pus pe transmisiuni de la evenimente sportive de mare anvergura, TVR nu ma atrage cu nimic.
E o televiyiune de nomenclaturisti.
Am votat National TV.
Prietenii stiu de ce.
Aramis
Altele: HBO si ProCinema, cu toate ca pe HBO nu am mai vazut de mult un film care sa-mi placa, in schimb ProCinema are vreo 2 seriale faine iar filmele de la sf de saptamana sunt si ele bune.
milimetru
Mă uit foarte rar la televizor pentru că nu am prea mult timp liber la dispoziţie, iar atunci apare cīte o "fereastră" sīnt destule de făcut. Sīnt īn pierdere sau īn cīştig?

Fără a fi postul meu preferat (nici n-aş putea să zic despre aşa ceva īn condiţiile de mai sus), mi-a atras atenţia postul PAX, singurul pe acest profil, deocamdată, ale cărui emisiuni "cuminţi" spun, de multe ori, mai multe decīt cele ale "coloşilor" TV.
Fausta
Discovery... si nu cred ca mai are nevoie de vreo motivatie.... numa ca in timpul anului universitar, mai greu... sad.gif
dsrk3r
Discovery Travel & Adventure, National Geographic, Discovery Science, Animal Planet, BBC, in ordinea preferintelor mele.
contraste
Eu am votat sentimental - c u TVR 1 singura televiziune din copilaria mea, dar frecvent sunt pe HBO,National Geographic, Discovery Science, Animal Planet.
YoyoMan
Discovery fara doar si poate! smile.gif
Ma mai uit si la ProTV...
Olaf
Am votat HBO, dar ma invart intre HBO, Discovery si National Geographic... Si mai este unul, dar nu-mi vine acum in cap.
Magenta
Altele... pen'ca cel mai des urmaresc TCM... acolo da... desi daca ma gandesc puteam foarte bine sa votez si discovery... eh...ata ete
rebel
Depinde cum sunt aşezate butoanele de canale pe telecomandă biggrin.gif
punctt
Am votat Discovery.
Cand sunt cu telecomanda in mana, incep sa caut o emisiune, un film care sa-mi mearga la suflet. De obicei nu ma uit pe ce post sunt. Dar cand apar reclamele lungi, imi cam pierd rabdarea... Mi-am propus sa-mi cumpar o revista cu program si sa-mi notez emisiunile ce-mi plac, ca sa nu le pierd. Mai nou, am descoperit postul TvrCultural.
N.V.
Eu cel mai frecvent urmaresc Realitatea TV, desi mi se pare ca in ultimul timp stirile nu mai sunt prezentate obiectiv. Oricum, stirile sunt selelctate, iar genul de informatii ca cele care sunt prezentate de alte emisiuni la 17h00 nu sunt des intalnite.
solipso
Televizorul meu nu mai este utilizat decat 5% din timp. In aceasta perioada se urmaresc meciuri (steaua, rapid, dinamo) sau filme. Deci preferintele s-ar grupa in jurul ProTV, Antena1, TVR1 si HBO&Discovery. Se mai nimereste din cand in cand pe Realitatea...
cobra verde
Nu urmaresc , indobitoceste. Ma uit doar la fime de calitate : tvr cultural , procinema. Foarte rare , trebuie "vanate".
valentinu
Realitatea TV e postul pe care il urmaresc cel mai des
imi plac emisiunile pe care le realizeaza si cred ca sunt un exemplu bun pentru o activitate eficienta si profesionala in Romania
xti
post de televiziune ... hmmmmmmm ... imi place ala la care se da surprize surprize ... din dragoste ... ciao darwin ... iarta-ma ... stirile de la ora 5 ... etno tv (sau mai bine cunoscut sub numele minune-tv) ... acum abia astept sa-mi blochez telecomanda pe canalul lui becali (cand o sa apara) ... pentru ca toate astea sunt emisiuni de suflet ... care te induioseaza ... si te fac sa te simti MANDRU ca esti roman - asta ca sa fac trimitere la un alt topic unde lumea e mandra ...

doice
Top 5

1. Discovery - pt ca au documentare gen MythBusters, FBI Profiler, Orange County Choppers, Scrappyard Chalenge
2. Pro cinema - Seinfeld wub.gif
3. Animal Planet - unele emisiuni sunt super biggrin.gif
4.HBO - premiera de sambata seara si Totul despre sex tongue.gif
andraa
eram fidela Antenei 1 pana la inceputul campaniei electorale, in timpul campaniei m-am uitat pe Realitatea Tv si nu ma mai intorc la Antena1....Ma uit la Realitatea bineinteles datorita stirilor.
iniya
de mai bine de 1 an am renuntat la tele; il pun pe ultimul loc mereu;des uit de el; rolleyes.gif wink.gif ...tot timpul am ceva mai bun de facut....am ales insa realitatea....doar dimineata il deschis ca sa ma trezesc smile.gif .......si 38.gif vh1 ; mai rar.......dar........trebe urmarit pe secvente.........nu-mi place muzica....si-l mai dau pe mut......... devil.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.