Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Free E-mail
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
Mihai
Ce serviciu de free-web-based e-mail folositi?
Antont
mail.yahoo.com si www.home.ro
Cain
home.ro este bestial, datorita faptului ca te poti lega la el cu un client de mail, nu numai pe WWW. Asa au fost si yahoo, hotmail, si restul... dar s-au boierit. Sa speram ca astia nu vor face la fel. Si parca mai vazusem ceva la Idilis... mai sap...

Si yahoo, vine automat cu messengerul. Si hotmail, la fel. smile.gif
genicon
Si io-s tot cu Yahoo-ul, pentru ca am aceeasi adresa de mail, neschimbata, cam de cand intru pe internet (prima adresa am avut-o totusi pe un site, codec.ro, care cred ca nici nu mai exista... smile.gif )
Ce m-a deranjat pe mine la yahoo - a trebuit sa imi schimb parola de mai multe ori, pentru ca pur si simplu azi mergea, maine nu. Si nu cred ca imi fusese sparta "impresionanta" casuta de mesaje smile.gif
necromanc
Conturi de email am o gramada nici nu le mai stiu pe ce adrese smile.gif

Normal folosesc 1-2 conturi de la yahoo.com !
Ulysses.Odyossus
yahoo, hotmail (care e naspa) si private
ypsilonalpha
Yahoo, Hotmail, Kappa.ro si Home.ro. Si, pe vremea cind era free, Altavista.

Mihai
Se pare ca Hotmail a introdus o limita de 100 de mesaje trimise/zi, ca o actiune impotriva SPAM-ului.
ypsilonalpha
Nici asta nu-i bine. Adica, vreau sa zic, eu primesc pe Hotmail notificari de la diverse forumuri cum ca au aparut noi post-uri la cine stie ce topic, si ele au toate sansele sa treaca de cifra fatala de 100. Nu mai vorbesc de restul de mailuri de la persoane fizice. Inseamna ca e momentul sa-mi mai fac vreo trei conturi ...
Mihai
Am spus trimise, adica cele pe care le expediezi. wink.gif
Cain
Acuma stau si ma gandesc.. cine o fi indiotul care sa faca SPAM cu hotmailu ' ?!?! Adica daca tot exista atitea softuri de trimis SPAM-uri.. sa intri pe un web, sa tot dai send.. wink.gif
Mihai
Majoritatea spamerilor folosesc Hotmail. tongue.gif
Campurile "to", "cc" si "bcc" sunt de ajuns...
Stefan
Eu folosesc :: www.inbox.net (au domenii cool , spatiu destul si nu pun bannere) ... am contul la ei de mult timp. ( mai au probleme dns uneori pe unele domenii dar pe al meu nu au avut.. au si skinuri calumea.

si am si unul personal pe domeniul meu ..
black ice
Eu foloseam altavista cand exista. Acum mymail.ro si una privata.
mafi
Am foarte multe adrese da mail, dar dintre cele pe care mi le aduc aminte acum, enumar: yahoomail.com, hotmail.com, cosmo.com, kashan.com, xyz.ro, 12.ro, k.ro... and the road goes one for ever! smile.gif
GExGE
Am avut pe personal.ro, email.ro, rol.ro. Apoi m`am convins ca nu merita sa ai mail pe .ro si am trecut pe yahoo.com. De cand au bagat plata la pop3, am trecut pe mail.com (defapt domeniu email.com) si acolo am ramas, insa nu prea sunt multumit de grafica si nu prea are optiuni k lumea. Abia astept momentul cand voi avea pe gexge.ro wink.gif
Tudy
Contul pe home.ro il am de vreo 6 ani. Mai am pe yahoo si pe hotmail, dar le folosesc doar pentru instant messaging (Yahoo! si MSN Messenger). In afara de astea, Zapp mi-a oferit un cont (pseudo-gratuit, pt ca am abonament la ei) pe zappmobile.ro. Si mai e contul meu de pe tudy.ro. Dar astea doua nu sunt free. Deci ramane home.ro... smile.gif
adi2003
Exista vreun email care sa ataseze un fisier de 3,5 MB?
WaaZZZuuP
Parerea mea... renuntati la serviciile externe... provider bun www.home.ro;)
Pop3 excelent!
ph34r.gif
axel
... dar se misca ca melcul si face pauze de tigara cam des si pe deasupra mai trage si cate o betie...
Polonic
Pentru cei care cauta un free mail cu destul loc, cu tot tacamul unui "free-email elegant" eu recomand as.ro. De asemenea, nu stiu cine este de vina, dar comunicarea yahoo-hotmail (in ambele sensuri) nu prea se mai realizeaza.... o gramada de mailuri trimise de pe yahoo (sau de pe hotmail) nu au mai ajuns la "final destination". Zic aceasta pentru ca eu am dat doar adresa mea de pe yahoo mai multor oameni si ma miram de ce nu-mi raspund la email-uri. Am trecut prin momente groaznice pana cand m-am "prins" jamie.gif si mi-am facut o 9 adresa. Poate va ajuta pe cineva ceea ce povestesc eu aici. !
black ice
In momentul de fata cel mai bun freemail mi se pare mymail. Are casuta de 10MB, filtre pt spam, pop3, antivirus rav, etc.

adi2003
Ultimul email mi l-am facut pe www.atlastelecom.ro care are o capacitate de stocare de 20Mb, si posibilitate de atasare pana la 20Mb.
Avand in vedere ca imi trebuia sa trimit emailuri cu fisiere atasate destul de mari, ma bucur ca am gasit aceasta varianta de "free email".
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.