Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:SUA
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Diasporei > Prin Lumea Intreaga > America de Nord
leTus
Iaca poate mai gasesc pe cineva pe aici, ma aflu in SUA de 2 luni si anume in Texas. biggrin.gif
Mihai
In momentul de fata (forumul fiind lansat de 2 zile), sunt relativ putini membri.
Sper insa, ca o data cu cresterea numarului de membri, sa cream aici o comunitate a romanilor din SUA, in care sa participati cu placere.
leTus
Si daca sunt din Basarabia? biggrin.gif
Mihai
Tot roman esti. wink.gif
leTus
Bine biggrin.gif Mai astept poate mai intra cineva de aici pe forum. rolleyes.gif
go_west
hmm, cam aglomerat pe aici
michaela
biggrin.gif Eu am dat din coate sa ajung in fata. Votez tot cu sua si tot sudista!
Marcus
Am inteles ca Jasmine e stabilita in SUA (sau e studenta acolo, nu stiu sigur)... Cred ca ea inca nu a gasit forumul asta...
go_west
salutare,
bintuind pe internet am mai gasit un alt forum foarte util celor care locuiesc in State:
http://www.romanian-portal.com/forum
Oana
hiya.gif iu-huuu, chiar daca mai mult citesc decat scriu si eu sunt prin zona.
Vegas2002
Oana, han.gif
jeasminee
cineva din chicago?

Jeasminee
Ovi
Tocmai se intampla ca sunt in Chicago... poate toata vara. Stiam ca sunt multi romani in Chicago, dar n-am cunoscut decat vreo 4-5 sorry.gif
jeasminee
sunt in chicago de 7 luni si imi place la nebunie...
evident dorul de casa este enorm dar ma ajuta f mult prietenii si iubitul meu pe care, desi in rom statea la nici jumate de ora de orasul meu natal, l-am cunoscut aici si e minunat....
intradevar sunt fff multzi romani aici si de multe ori uit ca sunt in state:)

Jeasminee
matt.us
QUOTE (jeasminee @ 17 May 2004, 06:42 PM)
cineva din chicago?

Jeasminee

hey jasmine. eu sunt din chicago...
rebel
han.gif, matt.us!
matt.us
multumesc!
dar cam slaba activitatea pe aici...
alex2004
ehi! se mai gaseste cineva dar trebuie rabdare! in america intai se fac parale,mai tarziu taclale pe net!
Maria Luiza
Hello, New Haven, Connecticut mwah1.gif
bdl
Nimeni prin Delaware?
Aramis
Scutur si eu de praf topicul asta cu o intrebare: vine vreun "american" de Paste prin RO?
Cla
Scutur si eu: "be nice to America, otherwise we will DEMOCRATISE you".

Cla
Nu va fie frica de TTIP, va aduce doar bine, zice morcovu.
Cla
Ieri am vazut un reportaj despre Mark Twain,
S-a îmbârligat prin Germania, bineînteleses prin zona Heidelberg, Neckar samd.
I-a placut totul, frumumos... dar nu prea s-a înteles cu limba germana.
Cum el despre totul a facut misto, asa si asta:
- Cum se face ca o fata se numeste "das Mädchen", de parca n-ar avea un gen feminin, adica sie, pâna si o ridiche e sie.
Zice batrânul taran...: Cum e la voi, egoistilor, toti se numesc "I" cu i mare, restul e doar "the".
Cla
Uite cum se creeaza panica https://travel.state.gov/content/passports/...ngs/Europe.html

Pe de-alta parte, la ei se anunta un razboi civil, tot mai multi americani se înarmeaza.

Pute propaganda, si iarasi o sa fie de vina Rusia.

O prietena de-a mea e acum în Alabama, asta o sa-i arat când o vad bine acasa.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.