Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Pentru Cei Ce Nu Pot Trimite Mesaje Pe Forum
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Nou-Venitilor > Bine ati venit! > Forum de Ajutor
Pagini: 1, 2
Mihai
Am primit mai multe e-mail-uri, de la cei care au vizitat acest forum, in care precizau ca, desi s-au inregistrat, nu pot trimite mesaje pe forum. Iata care este motivul:
Dupa ce va inregistrati, este trimis autmoat un e-mail, care contine un link pe care trebuie sa dati click, pentru a valida adresa de e-mail pe care ati furnizat-o la inscriere. Pana nu dati click pe acel link, sunteti considerat 'Spre validare', si nu aveti permisiunea sa postati pe acest forum. Dupa ce va activati contul, totul va decurge in regula.

Mult succes! wink.gif
(Brotacul)
daca nu primesc e-mail-ul(de confirmare a inregistrarii)?..ce pot sa fac?
Mihai
Problema s-a rezolvat. smile.gif
La inregistrare, ati scris un 'www' in fata adresei de emai, acesta fiind motivul pentru care nu ati primit mesajul de activare.
Ellas
Te rog sa imi spui cum pot atasa o poza la nick-ul meu ? Adica, de cate ori trimit un mesaj sa imi apara si mie o poza odata cun nick-ul!
Merci.
Mihai
Bine ai venit la Han, ellas! smile.gif

Pentru a seta un avatar, urmeaza acest link: http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...=UserCP&CODE=24
Ai optiunea de a alege un avatar din galerie, unul 'remote hosted' (gazduit in alta parte) sau sa incarci un avatar aflat pe calculatorul tau.

Daca ai in continuare probleme, anunta aici. smile.gif
Devils
Eu de exemplu am incarcat unul local...(avatar) si atunci cand am postat un mesaj nu a aparut. Ce este drept ca inca nu am facut un logout-login ..stiu eu pentru actualizare... si daca observi ...nici acum nu apare smile.gif
Mihai
Bine ai venit la Han, Devils! smile.gif

Sa inteleg ca ai incarcat avatarul de pe calculator?
Ai dat click pe butonul 'Actualizeaza avatar'?
Ce extensie are fisierul?
Devils
Bine v-am gasit.
Am rezolvat problema nu stiu de ce nu s-a actualizat de prima data
Merci!
aschiuta
Mihai am incercat sa-ti urmez sfatul pe care i l-ai dat lui ellas, pentru a-mi adauga o poza nick-ului. meu, dar din pacate am dat gres si nu imi dau seama unde gresesc. cry.gif Dupa ce am o poza in avatarul curent, ales din galeria de baza, si apas pe "actualizeaza avatar" imi apare urmatorul mesaj de eroare: "Nu a fost selectat nici un avatar, va rugam intorceti-va si corectati aceasta eroare"
Mihai
Vad ca ai un avatar; sau nu este cel pe care il doresti? unsure.gif

Bine ai venit la Han! welcome.gif
Storm
Sunt nou la han si abia m-am familiarizat cu regulile. Dar am o nelamurire. Explicati-mi si mie va rog ce trebuie sa fac ca sa pot cita un mesaj anterior ?
Mihai
Bine ai venit la Han! welcome.gif

In dreptul fiecarui mesaj exista butonul 'Quote'. Click pe el si in pagina de raspuns, apare si mesajul citat. Este recomandat sa nu citezi mesajul imediat precedent (nu are sens si iroseste fara rost resursele forumului).
Pentru a cita un fragment de text in general foloseste tagul Quote:

CODE
[quote]Aici textul citat[/quote]
.
buffy
Am reusit sa atasez nickului un avatar. tongue.gif
M-am chinuit un pic. rolleyes.gif
axel
Din ala care ai acum langa nick?
buffy
QUOTE (axel @ Jan 15 2004, 07:09 PM)
Din ala care ai acum langa nick?

Aham! Vrei sa-ti explic eu, un biet musteriu ce-i un avatar? devil.gif
axel
tongue.gif
Pai bine mersi, spui in mesaj ceva, si dupa il editezi!
rofl.gif
buffy
Sorry! Promit sa nu mai fac! wink.gif
Nu stiam ca vei raspunde so fast. Dar e bine sa editezi pentru ca modifici greselile si mai prinzi un dregator prea pe faza tongue.gif
axel
biggrin.gif
Mihai
Bine ai venit la Han, buffy! welcome.gif
buffy
Multumesc pentru "gazduire", hangiule! mwah1.gif
Nice to meet you all!
(Victoria Popescu)
Nu am primit nici un mesaj de validare chiar daca am cerut si o revalidare De ce? Ce pot face?
Mihai
Bine ati venit la Han! welcome.gif

V-am activat manual contul.
Nu ati primit mesajul din doua motive posibile: fie mesajul a fost redirectionat in folderul Bulk al contului de email, fie ati scris incorect adresa (user-ul acestei adrese este valloare?)

Oricum, dupa cum spuneam, v-am activat contul si va invit sa participati la discutiile din cadrul Hanului. thumb_yello.gif
Storm
Mihai, am citit undeva in forumul de ajutor despre afisarea semnaturii dupa un mesaj, dar nu am inteles. Acum din pacate nu mai gasesc pagina respectiva si te rog pe tine sa-mi explici ce trebuie sa fac pt a-mi pune semnatura dupa mesaj.
Iti multumesc.
Mihai
Pentru a seta o semnatura, mergi la aceasta adresa (trebuie sa fii logat smile.gif ): http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...=UserCP&CODE=22

Semnatura trebuie sa contina maxim 500 de caractere si sa nu fie mai mare de 4 randuri.
Daca ai in continuare nelamuriri, te rog sa ma anunti.
maf
am si eu o nelamurire; dc nu imi apre nr de postari?. nu ca ar conta f mult, dar asa ca idee, poate am gresit eu pe undeva
Mihai
Mesajele trimise la 'Poiana lu Iocan' nu sunt contorizate. wink.gif
maf
multumesc Mihai. spoton.gif
Mihai
Cu placere, daca mai ai intrebari, le astept. smile.gif
(D4rk Loreley)
cry.gif Vreau si eu sa pun un mesaj si sa intreb cateva lucruri, si inca nu am primit confirmarea in e-mail! Ce fac? Ca ma chinui deja de o jumatate de ora, si e-mailul "nu mai vine"... cry.gif
Mihai
Mai nou, este necesara validarea administratorului inainte de a putea trimite mesaje.

V-am validat contul si va invit sa participati in cadrul subiectelor de discutie! thumb_yello.gif
D4rk Loreley
smile.gif Am primit validarea si iti multumesc mult:)
Mihai
Cu placere, bine ai venit la Han! han.gif flowers.gif
(Motanu')
Buna Mihai,
Astept si eu validare ... cry.gif
O zi buna!
Mihai
Bine ai venit la Han! han.gif

Am validat contul. wink.gif
(Motanu')
Multzam fain thumb_yello.gif
XOX
lolza asta e faina, ca utilizator neinregistrat pot trimite reply dar ca user neactivat nu pot smile.gif) probabil ca dureaza mai mult pana vine mailu de confirmare. anywayz prefer php-ul, dar sa speram ca o sa ma obisnuiesc si cu v-bulletin-ul smile.gif)
(Ema3)
XOX forumul este facut in php smile.gif

mda... si eu astept mailul de conf.
Mihai
Ema, de ce astepti acel email din moment ce ai completat ca nu apreciezi nimic in cadrul acestei comunitati? smile.gif
Atunci de ce ne mai inregistram? rolleyes.gif
(Ema3)
biggrin.gif

hai ca-i buna!

mai initai un utilizator participa la discutiile unui forum dupa aceea isi da cu parerea!
NU?

sau nu inteleg eu bine?

oricum este cam urat din partea ta sa ma lasi sa astept. nu mai 3 pic de respect in ziua de azi!
Mihai
Se presupune ca inainte de a te inscrie in cadrul unei comunitati stii cate ceva despre acea comunitate, ai analizat-o putin.
Daca nu ai facut acest lucru, se raspunde de obicei 'Nu stiu inca'. Un raspuns de genul 'Nimic' presupune ca ai citit mai multe subiecte, nu ti-a placut nici unul, prin urmare nu apreciezi nimic. Atunci de ce sa te mai inregistrezi?
In general, cei care nu apreciaza nimic la Han se incriu doar pentru a mai completa un formular si a da click pe butonul 'Trimite'. Motiv pentru care nu-i las mult sa astepte, le sterg contul direct. tongue.gif
Dar prea multe presupuneri, asa-i? biggrin.gif

Intre timp insa ti-am validat contul, bine ai venit la Han! han.gif flowers.gif
Sa vedem ce vei aprecia pe parcurs in cadrul Hanului. rolleyes.gif
(Ema3)
De obicei analiza se face in timpul unui discurs, nu privind din afara. Sa presupunem ca vrei sa-ti cumperi un costum pt. un eveniment. Ce faci? Doar te uiti la el si constati pe loc (sau eventula dupa ce te mai holbezi la el vreo jum. de ora) ca-ti vine bine, e bun, il cumperi... doar asa ca un ex.

Ar fi bine daca ai seta aceasta cerinta de inscriere ca cerinta optionala! sau si mai bine: un buton cu valoarea "Nu stiu inca" smile.gif

Ramane de vazut... acum mi-e cam somn!

"... bine ai venit la han! usa ti-o poti deschide si singur!..."
cam asa pot sa carcatezizez discutia...

ps: 10x de flori... dar zau ca nu era nevoie... barbatilor nu li se dau flori! biggrin.gif
Mihai
QUOTE
De obicei analiza se face in timpul unui discurs, nu privind din afara.

Hanul nu se rezuma la un discurs. Iar un discurs il creezi inainte de a-l prezenta de obicei.

QUOTE
Sa presupunem ca vrei sa-ti cumperi un costum pt. un eveniment. Ce faci? Doar te uiti la el si constati pe loc (sau eventula dupa ce te mai holbezi la el vreo jum. de ora) ca-ti vine bine, e bun, il cumperi... doar asa ca un ex.


Exact. La fel si in cazul unei comunitati: citesti mesajele, vezi daca iti place, analizezi ce apreciezi in cadrul acelei comunitati, dupa care te inregistrezi. Nu dai buzna, nu dai click imediat pe 'Inregistrare' fara a sti nimic despre acea comunitate, la fel de bine cum nici nu intri intr-un magazin, te duci brusc si cumperi al doilea costum. wink.gif Cei ce se inregistreaza fara a analiza in prealabil un forum au de obicei o activitate aproape inexistenta in cadrula acelei comunitati... sa vedem daca esti exceptia care va confirma regula.

QUOTE
10x de flori... dar zau ca nu era nevoie... barbatilor nu li se dau flori!

Scuze, a fost o confuzie cauzata de nick... smile.gif
Ema3
Llegat de "un" discurs... nu m-am referit la nr. ci in general.

Legat de costum... poate nu m-am exprimat cum trebuie, nu stai sa te uiti la el si apoi il cumperi ci il probezi, itrebi sotia sau prietena cum vine... si daca vine bine il cumperi.

Parca am specificat acel M in profil, nu? wink.gif

Anyway, don't mind if I do!
(otto)
hello, e duminica si trebuie sa recunosc ca ma cam plictisesc la serviciu. astept sa se faca ora de plecat acasa, mai am cam trei sferturi de ora. actiunea e foarte monotonain weekend, dar trebuie sa fim aici de orice eventualitate. partea buna e ca avem tehnologie avansata si-mi permit sa stau toata ziua pe internet, de-acasa n-as putea sa fac asa ceva. am ajuns aici din intimplare, cautind pe google informatii despre ford sierra. binenteles ca majoritatea rezultatelor erau trimiteri catre forum. nu stiu ce m-a impins spre han. e prima oara cind ma inscriu la un astfel de forum. am mai fostin vizite si prin alte parti. sper sa primesc mailul de validare si sa pot participa si la topicurile care m-au adus aici (masini si motociclete in special).
see ya
(otto)
multumesc, mihai, tocmai a venit mailul de validare
Pongo
slava Domnului; da`tare greu a fost sa se valideze....oricum, multzumesc thumb_yello.gif wub.gif
cactus
QUOTE (buffy @ 15 Jan 2004, 08:34 PM)
QUOTE (axel @ Jan 15 2004, 07:09 PM)
Din ala care ai acum langa nick?

Aham! Vrei sa-ti explic eu, un biet musteriu ce-i un avatar? devil.gif

buffy, draga, mie nu-mi gasesti un avatar simpatic de tot ? multam - cactus
(Justice)
Salutari, cam cat dureaza aproximativ pana adminul verifica datele de inregistrare ? Ca astept cam de 2 ore. Mailul nu l-am primit ( nici la bulk nu este ), imi cer scuze dar nu prea sunt un om cu rabdare hmm.gif .
Olaf
Editat: sorry.gif
Uneori mai sunt probleme cu "viteza"... smile.gif
(Justice)
Huh, aproximativ + intarzieri = cat timp ? laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.