Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Favorite Horror Character!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Ahriman
devil.gif
Jason is the best!
Care este peronajul "rau" favorit?
Spune-ne!
FaiLuRe
Chuckie
Ahriman
Chuckie is cool,too! laugh.gif
Dar despre Freddy Krueger ce ziceti?
halcyon_lll
Merge si Freddy. Tot ce are cutit, topor sau drujba merge!! laugh.gif
Ahriman
Pride! It's my favorite sin!
Cine a zis asta si unde? ohmy.gif
halcyon_lll
dunno.gif
Ahriman
Personajul interpretat de Al Pacino in filmul "Avocatul Diavolului". spoton.gif
Ahriman
Ce-mi place la Jason este ca nu au loc urmaririle alea pline de suspans ca in alte filme, nu apeleaza la diferite metode de vivisectie...I-a prins-pac!-le-a luat gatul!
Si mai ales imi place ca pune multa pasiune in ceea ce face! spoton.gif devil.gif
menthoru'
hmm ... as spune ca Freddy, desi sunt sigur ca-mi scapa cineva ....
Ahriman
Freddy merge...Trebuie sa recunosc ca ghearele pe care i le-au facut in ultimul film din serie imi plac la nebunie!!!! spoton.gif
Ahriman
In ordine cronologica,cei care l-au interpretat pe Jason Vorhees sunt:
Friday The 13th 1:Ari Lehman
Friday The 13th 2:Warrington Gillette
Friday The 13th 3:Richard Brooker
Friday The 13th 4:Ted White
Friday The 13th 5:Tom Morga
Friday The 13th 6:C.J.Graham
Friday The 13th 7:Kane Hodder
Friday The 13th 8:Kane Hodder
Friday The 13th 9:Kane Hodder
Jason X:Kane Hodder
Freddy vs. Jason:Ken Kirzinger
devil.gif thumb_yello.gif
FaiLuRe
Avand in vedere ca la vara se lanseaza si un film, cine va place mai mult? Alien sau Predator?
Ahriman
Desi e mai urat,imi place mai mult Alien! spoton.gif
yuanescu
………nu ai spus din ce « domeniu » …să fie personagiul ăsta negativ … aşa că iau
câteva domenii la întâmplare

1) domeniul « personal » - mintea mea … e un personagiu atât de nefast că distruge toată lumina şi optimismul …

2) domeniul « beletristic » - mefisto … că-şi dă silinţa să facă rău şi face numai bine …

3) domeniul botanic – iarba dracului (tutunul) … îmi face plămânii ciur … dar tot o inhalez

4) domeniul zoo – lupul … personaj periculos … cu care mă identific în idealuri

5) domeniul ştiinţific – aici personaj periculos e câmpul gravitaţional … că din cauza lui ne lovim atunci când cădem … da’ îl admir că are personalitate şi nu mă lasă să mă dezintegrez

6) domeniul financiar – ochiul dracului (banul) … o fi el personaj negativ în morală …dar când intru într-un magazin mă ajută întotdeauna …

7) domeniul “băuturilor” – alcoooooolul … şi el purtând etichetă de personaj negativ … dar conţinut deliciooooooooooooooos ! …. conţinut ce nu mă mai lasă să continui acum să scriu …aşa că voi continua când mă dezalcoooooolizez ! …
...hâc….hâC...hÂC... HÂC...HÂc….Hâc...hâc...
ypsilonalpha
QUOTE (Failure @ 5 Mar 2004, 02:37 AM)
Avand in vedere ca la vara se lanseaza si un film, cine va place mai mult? Alien sau Predator?

Mie imi place mai mult Predatorul, ca-i mai tare - in joc, cel putin rolleyes.gif

Daca avem voie sa votam Godzille si King-Kongi si altii asemenea tongue.gif , atunci votul meu merge catre tiranozaurii din Jurassic Park (toata seria), plus spinozaurul din JP3. Astia da elemente de groaza! biggrin.gif
Ahriman
Nu stiu cat de horror sunt tyranozaurii insa aici as putea adauga la scary-stuff pe "Musca";si 1 si 2. thumb_yello.gif
E.B.E.
Nu stiu daca e horror insa clar este favorite...

Diavolul din The Passion of Christ... Clar... Pana acum n-am mai vazut asa ceva... E super smile.gif
Ahriman
devil.gif Hmm...toata lumea vorbeste de filmul asta,insa eu nu l-am vazut inca.E chiar asa de bun?Am auzit ca e un film tare dur,nerecomandat celor suferinzi cu inima!
Contessina
Freddy Kruger
Michelle
QUOTE (Ahriman @ 16 Mar 2004, 12:02 AM)
devil.gif Hmm...toata lumea vorbeste de filmul asta,insa eu nu l-am vazut inca.E chiar asa de bun?Am auzit ca e un film tare dur,nerecomandat celor suferinzi cu inima!

e crud in masura in care zugraveste extrem de realist cruzimea oamenilor,a semenilor nostri...dar sincer pe mine nu m-a infricosat pentru cantitatea de vopsea rosie consumata ci pentru metaforele lui Mel ...vezi lacrima care cade din cer parca din ochiul lui Dumnezeu ...ca o uriasa lentila care ne supervizeaza atent,diavolul personificat in diverse fapturi chiar in chipuri de copii prezenta constanta pe toata durata procesiunii...una peste alta eu zic ca scopul filmului a cam fost atins...pentru ca asta a si vrut Mel ...o lovitura de box office !
gabitza ^
pai freddie si ghiarele lui mi-au dat muuulte nopti albe...si nu in sensul bun. blink.gif ohyeah.gif
apoi nenorocitul ala din jeepers creepers (1&2).
predator nu mi se pare de groaza...dar clar imi place mai mult decat alien...macar nu e asa balos. ohyeah.gif
G.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.