Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Ati Mancat La Micul Dejun?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Bucataria si Barul Hanului
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Tyra
Avand in vedere ca mi se pare cea mai importanta masa a zilei, sunt curioasa ce mananca forumistii Hanului imediat ce se trezesc. Sa nu cumva sa iesiti pe usa cu burta goala!
Mistinguett
O cana mare cu cafea. smoke.gif hh.gif
Tyra
Misti, of!!! Sa nu va mai prind ca nu mancati dimineata!
Eu am mancat supa de pui cu taitei facuti in casa si Tiramisu facut de mama. Nu conteaza ca nu semana a mic dejun, eu am mancat! Asa sa faceti si voi!

Uite, trebuie sa incepem instructajul laugh.gif
Mistinguett
Tiramisu poate ca as manca la orice ora, si in somn eventual. rofl.gif
Zau, stiu ca este bine sa mananci dimineata (in maxim 2 ore de la sculare) dar fac parte din categoria celor carora li se face rau numai daca se gandesc la mancare. Pur si simplu nu pot sa inghit nimic decat cafea.
Aramis
dat fiind ca e miercuri: paine prajita cu margarina (2 felii) si o cana cu ciocolata fierbinte (cu apa nu cu lapte)
Jazz
Misti,
Daca vrei sa mananci dimineata incearca sa ... blink.gif mananci seara mai putin si ai sa vezi ca in zori nu ai sa mai nimeresti usa frigiderului. wink.gif

Eu am avut ovaz( impart mancarea cu caii rofl.gif ) cu nuci, miere si lapte...
Marcus
Banane si iaurt cu fructe de caise ... in fiecare dimineata! Asta mananc eu...

LigiaB
Eu deobicei maninc cereale integrale cu lapte. rolleyes.gif Sau imi fac milkshakes cu fructe congelate (berries) si iaurt, mai bag flax seed (seminte de in), almonds (migdale) si praf de soia sa fie mai consistenta. licklips.gif

Si eu intotdeauna maninc dimineata. smile.gif

Acum aici e dimi, inca nu am mincat, wink.gif dar ieri dimi am mincat un english muffin integral (e ca piinea) cu unt de alune si gem de visine + o cana de ceai de menta... tongue.gif
Tyra
Nota 10 Ligia! clapping.gif

Dupa ce m-am trezit am mancat orez (ramas de aseara tongue.gif) , branza, o cipercuta pane si salata de sfecla rosie.
Scarlett
Ar fi super daca as putea minca ceva dimineata ..dar de cele mai multe ori cafeaua inlocuieste micul dejun , chiar si in zilele cand stau acasa .
Deci ..conform regulei personale ..cafea simpla fara imbunatatiri .
Vegas2002
Eu beau doar cafeaua dimineata,.....atunci cind trebuie sa ma scol devreme sad.gif sad.gif
Nu-mi place sa ma scol "devreme" 50.gif
mutulica
un red bull ...
rossi
Niste lamaie...la tequila
Aramis
muschiulet prajit, o cana de lapte cu ciocolata si cu o felie de paine cu margarina rama. Eu nu rezist daca nu mananc ceva dimineata, iar acest ceva e mai mereu compus dintr-o cana de lapte (sau ciocolata fierbinte daca tin post), o felie de paine cu margarina sau unt plus inca ceva (muschiulet, ou... depinde de cat timp am la dispozitie si de cat de foame imi este).
fargakos
Nimic...aveam emotii. Am baut doar o cana cu ceai. rolleyes.gif smile.gif
TriRegnum
Paine de secara cu Rama si Pate Vegetal si pe deasupra si branza topita cu smantana plus o cana de lapte. In seara asta cred ca-mi fac cartofi copti cu coaja crocanta si o sa-i mananc cu Rama multa si putin sare, chiar mi-e pofta.
Elena Z
Paine neagra cu margarina vegetala si cu dulceata + o cana de ceai, caci e post
LigiaB
Un bol de cereale integrale (Wheat Chex) cu lapte. Bun! tongue.gif
Aramis
o cana de ceai de fructe+ 2 felii de paine prajita cu margarina si miere
mutulica
Un baton de cereale (pt axel - secara e organica?) si un redbull
Diana-Maria
Din pacate, la micul dejun "pap" numai cafea si tigari - cit incape! Chit ca e nesanatos, nu ma pot dezbara de obiceiurile astea...
sad.gif
BLANCA
inca nimik..e vineri poate tin post negru..desi imi e o foame biggrin.gif
Marcus
Diana-Maria, incearca tigari cu dulceata spoton.gif
Tyra
In dimineata asta, tarta cu branza dulce si prune, tarta cu ciocolata, o cana de cola light si cateva tigari.
axel
Inghetata cu ciocolata.
Ares
Lapte cu cereale Dr. Otker... absolut delicioase... pacat ca sunt mai scumpe decat benzina rofl.gif
Scarlett
Citiva covrigei cu susan ... sa nu beau cafeaua chiar pe stomacul gol
Diana-Maria
3,1415926535, cu dulceata nu pot si pace buna!
Imi sta in git, fir-ar sa fie!
smile.gif
Tyra
O portocala. Mai mult n-am putut din cauza mahmurelii. Nici macar n-am fumat azi!
Aramis
un ou fiert si 2 feliute de muschiulet prajit
LigiaB
O cana mare de chefir (kefir) cu o lingura de drojdie granule rolleyes.gif (brewer's yeast) + un kiwi mare. licklips.gif

ps: Aramis, tu urmezi dieta lui Atkins? rolleyes.gif
Marcus
Azi o cana de ceai si niste cascaval (de maine incep cu bananele si iaurtul)




menthoru'
azi nimic ... iata de ce sunt acum ruuuuuupt de fomicios. ma duc sa pap.
chatonel
eu? nimic, ca de obi ....
Aramis
branza cu smantana
fargakos
TORT!!! ca-i ziua lu' sora-mea 39.gif
Scarlett
omleta cu cascaval ...si nelipsita cafea
Tyra
Ciorbita de vacuta cu ardei iute si o chifla.
mutulica
m-am trezit de foame...
am halit o felie mare de tort, cred ca se poate pune la micul dejun.
pufuletz
as fi vrut sa iau o portie sanatoasa de cianura ... mad.gif dar nu mai aveam in stoc...asa ca am baut o cafea amara
niky
Buna dimineata tuturor!
M-am gandit sa vad si io cum e cu "haleala" laugh.gif
Micul dejun este pentru mine, de fapt, Marele Dejun - intrucat o consider cea mai importanta masa a zilei (e si cea mai sanatoasa, de altfel)
Asa ca, primul gand al zilei....."ce bine, pot sa mananc ce vreau si cat vreau!" laugh.gif
"Marele dejun" e constituit pentru mine din mai multe feluri, dintre care - obligatoriu - desert.
Cel mai mult imi place ciocolata pe paine! E super!
Va urez pofta buna!

Cafeaua o beau intotdeauna dupa ; dupa masa, evident. biggrin.gif
Tyra
niky, in sfarsit cineva care ma aproba! Asa e, Marele Dejun laugh.gif e cea mai importanta masa.

Acum astept sa vina Lizard cu painea sa facem niste oua prajite sau o omletica.
Jazz
Pufuletz... sad.gif
De acord cu tine Niky!
Eu nu am avut nimic (inca) am baut o mare cafea (fara cofeina) cu lapte si cred ca o sa am oua ca mi-a facut Tyra pofta. Ah, am avut si vreo cateva GS cookies.
Aramis
Tyra, si eu te aprob wink.gif
Azi am mancat un ou ochi, muschiulet prajit + o cana cu lapte, ca a stat mama acasa si a avut cine sa aiba grija de mic-dejunul meu, ca daca stateam singura iar mancam paine prajita cu miere si o cana cu lapte tongue.gif
Tyra
2 oua prajite ochiuri, cascaval si salata de rosii. Si cateva pateuri cu ciuperci ca desert smile.gif
Scarlett
Tyra ..teoretic si eu stiu ca ai dreptate cu micul dejun ..numai ca in general mai mult de o cafea nu merge ..ce sa-i fac sad.gif

Asa ca normal si azi ..tot cafea
BLANCA
mananc de zor covrigei sarati cu ceai de afine
menthoru'
ca de obicei nimic si mi-e foame biggrin.gif
Aramis
snitel de pui si un sfintisor cu o cana de lapte smile.gif
Tyra
Oameni buni, m-ati innebunit! Ce sunt sfintisorii astia?

Scarlett, fortat si tot trebuie sa mancati ceva dimineata.

Azi am papat un sandwich cu cascaval, ardei copt si maioneza. Mi-era pofta de niste salata de vinete, dar n-aveau azi. Iar mi-e foame.
Oricum, trebuie sa recunosc ca pana la ora asta am fumat deja vreo 10 tigari. Eh... o sa vina si vremuri mai bune...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.