Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Noul Vw Golf5
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Masini si Motociclete
EPoX
Asteptam cometarii uitati un link de proba: www.automotorclub.com/vw_Golf_5.htm

Ce parere aveti? smile.gif
Tyra
Singurul golf care mi-a placut si-mi place e 3 ul. Arata foarte bine. 5 ul scos recent e mult prea rotunjit, parca se departeaza si mai mult de forma istorica deja o golfurilor 1 si 2.

Antont
E ceva de capu' lui? tongue.gif M-a chemat un prieten dealer la un drive-test smile.gif
axel
Se pare ca au mai invatat cate ceva designerii de la VW intre timp smile.gif
Tyra
Poate sunt eu ma "scortoasa", dar intotdeauna am preferat modelele ceva mai patratoase. De aceea prefer golful 2 celui 5 si BMW urile din '96 in jos.
N-am putut sa ma abtin sa nu zic si de BMW uri smile.gif
axel
Si mie-mi plac masinile patratoase. Corvette, Vector... rolleyes.gif
mutulica
Si mie tot Golf 2 mi-a placut cel mai mult
si 4 destul de ok, dar 5 mi se pare fara personalitate

acuma ma gindesc la un A3 mai degraba
Ares
Mi se pare absolut superb, o forma care o sa devina clasica in timp... Spre diferenta de Broscuta, cu seria Golf, VW-ul a reusit sa "intretina" o legenda si sa-i ofere o noua tinerete cu fiecare generatie.
Nu am auzit lucruri bune despre calitate / vanzari (ba chiar am auzit ca uzinele au concediat o gramada de muncitori din cauza ca noul model nu a fost un succes asa de mare precum se preconiza) dar eu cred ca este unul dintre cele mai reusite modele noi de pe piata (pacat de pret... sad.gif )
side_story
este un design foarte reusit. ma mir insa ca nu ati vazut cat de mult seamana cu Phaeton. si ca tot veni vorba, poze cu Passat 2005 ati vazut?
Carmi
Am facut eu un drive test la Golful 5. Si se comporta excelent.(asta bineinteles deoarece avea 150 de cai sub capota)
Si look-ul prea rotunjit care nu este pe gustul unora seamana cu noua linie pe care VW o va avea la cam toate masinile.
Comparati spatele unui Touareg cu spatele Golfului 5!!

Pretul este intr-adevar piperat cry.gif
side_story
Carmi, sa stii ca pretul nu este deloc piperat. Nu ai fost atenta la optionale. Este vorba numai de o "ridicare a stafetei" la nivelul dotarilor. Daca ai calcula un golf 4 cu toate dotarile pe care le are 5 (ca standard), ai fi socata sa vezi ca este MAI IEFTIN decat predecesorul sau. VW a adoptat o strategie foarte agresiva si nu doreste sa isi piarda clientii pentru o crestere a preturilor la modelele noi, care oricum nu le-ar aduce mare profit pt. ca ar fi nevoiti sa renunte la ea in 2-3 ani cel mult.
Si, la design nu va faceti probleme deoarece in curand o sa apara un nou Phaeton si toate modelele vor avea apoi "motive" noi de inspiratie. thumb_yello.gif
Carmi
Side_story intr-adevar nici nu mi-am dat seama de ceea ce ziceai tu. Eu m-am uitat doar la dotarile noului opel Astra (cu care am facut deja in aprilie drive test ) care sunt variate chiar la masina de serie. Optionalele la astra sunt mai ieftine decat cele ale golfului 5 . Insa marea diferenta este ca motoarele nici macar nu se compara.Golf Rules biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.