Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Scrabble
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport
ypsilonalpha
Chiar asa, e cineva amator de o partida de scrabble online aici pe forum? Daca ne-om stringe suficient de multi, poate organizam ceva rolleyes.gif ... daca nu, close topic. smile.gif
mutulica
Cine aduce caciula cu litere?
bubu
Pai caciula o luam din avatarul tau, sa vedem literele...
Parca as juca si eu...
mutulica
Ati ajuns la caciula lu' mutu... halal

stiai ca dupa regulament nu poti sa pui veioza? si e cuvint greu nene...
ypsilonalpha
"Caciula" o face domn' arbitru (care, fireste, nu joaca sad.gif )
LigiaB
Ypsi, mie imi place scrabble, eu as juca smile.gif ...dar nu am jucat on line niciodata, numai live... rolleyes.gif Crezi ca ma voi descurca, sau te voi incurca? laugh.gif
ypsilonalpha
N-ai cum incurca pe nimeni smile.gif; eu unul ma gindeam la o partida de scrabble duplicat, care se preteaza la fix pt. jocul online.

Modul de lucru ar fi urmatorul:
- Arbitrul anunta cele 7 litere ale turului curent
- In rastimp de 3 zile (sau 7 zile, sau cit cadem de acord sa fie) concurentii incearca sa realizeze o depunere cu punctaj maxim
- Concurentii expediaza arbitrului depunerea pe care o socotesc cea mai buna (arbitrul primeste depunerile concurentilor fie pe PM fie pe mail)
- Arbitrul valideaza depunerile, calculeaza punctajele si afiseaza clasamentul turului curent si cel general.

Daca sinteti interesati si/sau daca aveti alte propuneri, nu va sfiiti! smile.gif
LigiaB
In Romaneste? sau Engleza? se poate mix? rolleyes.gif
ypsilonalpha
In romaneste, in principiu, pentru ca 1. eu unul cunosc doar numarul si valoarea celor 100 de litere in versiunea romaneasca; 2. stiu doar dictionarele romaneste (DEX-ul & stuff)

Putem incerca si-n engleza, o partida separata, da' mix nu stiu daca merge wink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.