Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Imposibil De Intrat Pe O Adresa De Net
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
Tomy
Salutare la toata lumea, nu stiu daca am scris exact unde trebuie dar sunt disperata si va rog sa ma ajutati daca puteti pentru ca eu nu ma prea pricep si nu reusesc sa intru pe un anume sait. Hai sa va povestesc ce sa intamplat care e treaba: de cateva luni sant membru la un sait cu animale din Franta si nu am avut niciodata probleme cu intrarea pe forum, de sapte zile nu mai pot sa intru de acasa, in schimb de la servici intru fara nici o problema, am uitat sa va spun ca acasa am net prin cablu iar la servici prin telefon. Am uitat sa va spun ca de acasa pot intra la orice adresa mai putin pe aceea cu animale. Credeti ca puteti sa ma ajutati?
Mihai
Buna Tomy:

Mai intai trebuie sa dai cateva detalii. biggrin.gif

Ne poti spune despre ce site e vorba?
La seriviciu si acasa folosesti acelasi browser (soft pentru navigare pe Internet)
Ai facut vreo 'fapta rea', ai incalcat regulamentul pe siteul respectiv, existand posibilitatea sa fi fost banata? smile.gif
flu
Sau e posibil ca sa fi facut altcineva care primeste net de la acelasi provider si sa fie banata intreaga clasa de ip-uri.

Incearca daca ai posibilitatea sa te conectezi la Internet de acasa prin alt provider.

Sau cu un alt browser... poate s-a jucat cineva cu setarile...
Tomy
Va multumesc ca mi-ati raspuns dar s-a rezolvat, se pare ca saitul acela a avut anumite probleme, iar acasa prin cablu nu puteam sa-l prind deloc; cat despre ceea ce m-ati intrebat nu prea pot sa va raspund ca nu ma pricep - am pe cineva care se ocupa de calculator dar cand am avut necazul asta nu a putut face nimic.
Inca ceva: nu inteleg cum prin telefon fix am putut intra pe sait desi erau probleme acolo iar prin super cablu nu am reusit... rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.