Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Centrul De Adoptii Gropi
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Mihai
Apropos de campania Antena 1, 'Adopta o groapa'... v-ati adoptat vreo groapa pana acum? O groapa pe care sa o ingrijiti, sa fiti atenti cu ea de fiecare daca cand rotile senzuale ale masinii se lipesc de gura ei... mare? rofl.gif

Pentru a o adopta, sunati la Antena 1, 021-20.30.135 sau 021-20.30.151. biggrin.gif

Dupa ce o adoptati, va invit sa anuntati aici, in cadrul Centrului de Adoptii Gropi.
Vor exista si concursuri:
  • Parintele celor mai multe gropi
  • Cel mai bun parinte
  • Groapa care creste cel mai repede
  • Cele mai multe sacrificii pentru groapa

Mult succes! spoton.gif
axel
Proasta ideea!
Unii vor incerca sa triseze, folosind instrumente gen lopeti, tarnacoape rofl.gif
Mihai
Nu-i nimic, asta intra la capitolul: 'tot ce e mai bun pentru groapa mea'. spoton.gif
E.B.E.
As avea niste intrebari:

Gropile trebuie neaparat sa fie din Bucuresti? Daca da, provincialii cum adopta o groapa?

Se poate adopta o fantana? O gaura de soarece sau de cartita? O vizuina de vulpe?Groapa de gunoi? Eventual o gaura neagra?

Odata adoptata o groapa, de fiecare data cand se trece prin preajma numitei gropi la volanul autovehicolului propriu, este sau nu obligatoriu sa se treaca (quote=Mihai)senzual(/quote) cu rotile respectivului prin groapa? Daca da, cat de tare?

In final, eu nu cred ca gropile ar avea nevoie de parinti... sunt de felul lor extrem de independente si se descurca foarte bine de capul lor in lumea asta mare si rea. Daca adopt o groapa, va fi una din (eventuala si viitoarea) curte a mea proprie, si voi avea grija ca nimeni altcineva sa nu treaca (senzual) cu rotile masinii prin ea in afara de mine, cand o garez la garaj (scuzati pleonasmul).

Dar la intrebari tot astept raspunsuri...

tongue.gif
mutulica
Canalul de la blocul meu se pune?
Mihai
Pentru ca suntem un centru de adoptii ce se respecta, raspundem prompt intrebarilor viitorilor parinti. Asadar:

QUOTE
Gropile trebuie neaparat sa fie din Bucuresti? Daca da, provincialii cum adopta o groapa?


Nu, gropile pot fi de oriunde din tara. Provincialii sunt invitatii sa se adreseze filialelor centrului de adoptii. spoton.gif

QUOTE
Se poate adopta o fantana? O gaura de soarece sau de cartita? O vizuina de vulpe? Groapa de gunoi? Eventual o gaura neagra?


Se poate adopta orice groapa care poate fi atinsa de roata masinii. Pentru groapa de gunoi regretam, dar trebuie sa va adresati unui alt centru, nu este atributia noastra. Pentru gaurile negre ne vom adresa superiorilor si va dam raspunsul.

QUOTE
Odata adoptata o groapa, de fiecare data cand se trece prin preajma numitei gropi la volanul autovehicolului propriu, este sau nu obligatoriu sa se treaca (quote=Mihai)senzual(/quote) cu rotile respectivului prin groapa?


In cazul in care nu treceti o data cu roata prin respectiva groapa, in momentul opririi masinii este obligatoriu sa ii dati puternic cu o ranga in toate 4 rotile, pentru a nu simti lipsa acestei senzatii extraordinare.

QUOTE
Daca da, cat de tare?


Senzual de tare. Sau, in functie de starea in care va aflati, tare de senzual.

QUOTE
Daca adopt o groapa, va fi una din (eventuala si viitoarea) curte a mea proprie, si voi avea grija ca nimeni altcineva sa nu treaca (senzual) cu rotile masinii prin ea in afara de mine, cand o garez la garaj (scuzati pleonasmul).


Da; insa, pentru ca alte roti sa nu se considere inferioare, va obligati sa puneti cuie peste fiecare groapa. spoton.gif
E.B.E.
QUOTE (Mihai)
In cazul in care nu treceti o data cu roata prin respectiva groapa, in momentul opririi masinii este obligatoriu sa ii dati puternic cu o ranga in toate 4 rotile, pentru a nu simti lipsa acestei senzatii extraordinare.


De acord. Intervine insa urmatoarea problema: senzatia extraordinara este in viziunea mea acea hurducatura (senzuala) insotita de doua bubuituri puternice (corespunzatoare axelor fata/spate). Senzatia nu poate fi resimtita in deplinatatea ei (cu toate accesoriile necesare: injuraturi, pumni in volan etc.) decat daca posesorul/soferul autovehicului se afla in acel moment inauntrul acestuia.

Propun asadar punerea la dispozitie de catre centrul dvs. de adoptii a unor muncitori calificati in datul cu ranga, pentru a caror denumire propun termenul de r?ngar. Acestia vor fi dotati cu rangi si vor fi alocati autovehicolelor parintilor de gropi in una din urmatoarele variante:

1. un singur rangar, caz in care acesta va lovi fie toate patru rotile pe rand, fie, pentru o senzatie autentica, se va strecura sub masina si va lovi in dreptul axelor de doua ori in secventa stransa.
2. doi rangari, care se vor repartiza dreapta/stanga si vor lovi simultan rotile de pe un anumit ax. Desigur in acest caz taxa de ranga platita de parintele gropii va fi mai mare.

QUOTE (Mihai)
Da; insa, pentru ca alte roti sa nu se considere inferioare, va obligati sa puneti cuie peste fiecare groapa.

Solicit precizari suplimentare. Care "fiecare groapa"? Nu voi putea, desigur, sa pun cuie in toate gropile diferite de groapa fiica adoptiva a mea.
Cuiele vor fi furnizate de catre feronerii cu preturi scazute pentru parintii de gropi sau nu? Eventual pe baza unor adeverinte tip eliberate de centrul dvs.

Va multumesc. Cu respect si in speranta rezolvarii cat mai grabnice a cererilor mele,

E.B.E.

tongue.gif
Mihai
QUOTE
Propun asadar punerea la dispozitie de catre centrul dvs. de adoptii a unor muncitori calificati in datul cu ranga, pentru a caror denumire propun termenul de rangar.


Regretam, insa muncitorii din cadrul centrului nostru sunt intr-o continua alerta pentru a va furniza gropi de calitate, cat mai frumoase, pe care sa le puteti adopta cu tot dragul.
Va recomandam sa mergeti insa alaturi de masina prietenilor dumneavoastra. Cand va opriti, prietenul da cu ranga in masina dumneavoastra, dupa care vine randul dumneavoastra sa dati cu ranga in masina sa.

QUOTE
Solicit precizari suplimentare. Care "fiecare groapa"? Nu voi putea, desigur, sa pun cuie in toate gropile diferite de groapa fiica adoptiva a mea.


Groapa dumneavoastra are intaietate! Daca aveti placerea sa puneti cuie si in alte gropi, sunteti liber sa o faceti! spoton.gif

QUOTE
Cuiele vor fi furnizate de catre feronerii cu preturi scazute pentru parintii de gropi sau nu?


Nu; cu acesti bani putem cumpara materiale pentru a moderniza gropile.
E.B.E.
Protestez.

Sub masca unei false dedicari a centrului dvs. prosperitatii si propasirii gropilor, prolifereaza o grava ignorare a si lipsa de sustinere pentru celula de baza a societatii - si anume familia, in instanta de fata familia unei gropi.

Nu se face nimic pentru ca viata acestor oameni, care adopta o groapa, o ingrijesc, se devota ei, sa fie mai usoara. Trebuie totusi tinut cont ca acesti oameni traiesc in Romania, unde conditiile de trai sunt si asa precare - dar cu intretinutul unei gropi acestea devin de-a dreptul inumane. Se refuza sistematic orice ajutor material acordat acestor oameni, pe motiv ca fondurile ar fi canalizate inspre modernizarea vechilor gropi si constructia altora noi.

Eu unul incep sa suspectez ca acel vierme marsav care mananca din sudoarea boborului romanesc, si anume coruptia, s-a strecurat si in sanul CAG (Centrului pentru Adoptia de Gropi). Ca atare, pana cand nici o actiune in sensul ajutarii sincere si dezinteresate a parintilor de gropi nu este abordata de catre structurile de conducere ale acestei organizatii, voi refuza orice colaborare cu aceasta.

Cu indignare, al dvs. (fost) colaborator:

E.B.E.

tongue.gif
mogaldeatza
Adresa


In atentia Directorului Centrului "O gropa pentru fiecare"

Domnule Director,

Ma adresez domniei voastre, vrednicul conducator al acestui centru cu intrebarea daca este posibil sa adopte si pietonii o groapa. Personal ma intalnesc tongue.gif cu una zilnic (chiar la intrarea in curtea institutiei 6.gif ) si vrand-nevrand am prins drag de ea.

Cu respect ph34r.gif,
Pietonus anonimus
Tyra
Pot adopta o jumatate de strada? Revin cu poze sa va lamuresc!
mutulica
Da, ia toata strada. O sa fii baroneasa locala a gropilor
Tyra
Stati ca va arat! Maine fac poze. Sa vedeti si voi ce e in spatele Primariei Sectorului 1, Bucuresti. Erau azi aia de la ADP1 si se uitau la o gropita. Astea mari sunt deja consacrate. Nu mai are rost sa fie astupate.

E.B.E.
Eu unu as adopta un drum judetean intreg... de vreo 20 de kilometri in total... pe undeva prin judetul Alba... oricat ar fi de rea strada Tyrei, mai rea ca drumul ala nu cred ca poate fi... numai eu si batrana mea Dacie stim cate am tras saracii de noi...

Din pacate eu nu pot veni cu poze sa-mi sprijin afirmatiile... sad.gif
Tyra
Azi ma hotarasem sa pozez. Din pacate, a plouat. Jumatatea mea de starda arata acum a mini-lac. Degeaba pozez lacul. Gropile e baza! Desi e peste 50 la mine.
Afrodita
rofl.gif rofl.gif Mamaaa, ce va mai pricepeti sa aberaaati rofl.gif rofl.gif
rebel
La mine-n sat nu sunt multe gropi, iar cele care sunt, sunt deja luate, ma tem. O sa fac tot posibilul sa fac o schimbare de proprietar al gropii din fata blocului, in speranta ca am varsta necesara.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.