Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Desertul !
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Natura si Turism
SORIN
Salut dragi prieteni smile.gif

S-au vorbit multe despre munte, mare, orase, civilizatii, arheologie, arhitectura si istorie thumb_yello.gif

Aici as dorii sa deschid un loc nou despre una din cele mai frumoase haruri ale naturii...Desertul !!

Daca aveti amintiri, poze sau orice fel de informatie, va invit s-o puneti aici....iar cine nu, aici e locul de a indragostii aceasta forma de natura mai putin cunoscuta.

Am sa incep eu cu ceva din una din recentele excursii in desert !!

Iar ca sa fiu mai clar am sa incep cu o poza care sa starneasca imaginatia !!

Sorin.
SORIN
Inca una dedicata !!

Sorin.
Nana Floare
Super pozele, Sorine...Eu ador filmele si cartile despre deserturi, dar din pacate n-am avut ocazia sa vizitez nici un desert...Poate intr-o zi ma va rapi un print arab si ma va duce in oaza lui... rofl.gif sorry.gif rolleyes.gif biggrin.gif
SORIN
Merci Nico, dar ai grija ca se povesteste din gura batranilor ca Arabii in general au scu** mare rau de tot rofl.gif rofl.gif

Sigur e ca inca nimeni n-a dovedit...mai lunga ca grosime sau mai groasa ca lungime roflmao.gif roflmao.gif

Si daca -ti plac pozele ...priveste inca una.....Eu vad doar Land-uri dar unii vad altceva rofl.gif

Sorin .
SORIN
Nisipuri Virgine si mult granit ce impreuna cu razele soarelui dau un peisaj de parca lut de pe luna!!

Sorin.
Ares
Absolut superbe pozele Sorin... Altceva nu stiu ce sa mai spun... Poate ne povestesti tu mai multe, ca pe mine m-ai facut curios in legatura cu "povestea" din spatele pozelor... wink.gif
SORIN
Cu mare placere Ares smile.gif cand o sa se intoarca muzele!!

Nu de mult am lipsit de la Han...atunci s-au petrecut imaginile din acest topic...undeva in Iordania, la sfarsitul 2003' impreuna cu niste prieteni calare pe cateva 4x4.

Au fost timpuri cand acest loc ( Natura si Turismul ) a fost refugiul si insula mea la care trageam cu drag!!!

Placerea deosebita de a impartasii impresiile cu restul forumistilor a fost disturbata nu odata de tot felul de mai 'catolici ' decat papa....la ora actuala nu prea am chef, dar poate in viitor.....

Sorin.

ps. tie ti-am promis personal ca ne intalnim cand vin...poate atunci mai multe detalii smile.gif

Ares
OK. Atunci ai scapat... pe moment smile.gif
Da' cu pozele poti sa continui, ca daca nu visez noaptea, macar sa o fac ziua cu ochii deschisi...
menthoru'
absolut superba poza teatrului. de fapt toate sunt fabuloase thumb_yello.gif
SORIN
Merci Prieteni smile.gif

Una dintre 'minunile lumii' vazude de ochii mei e Petra, fosta capitala a imperiului Nabatian. Acest popor ( strabunicii arabilor ) este unul din cele mai interesante popoare si culturi de care am fost fascinat. Se zice ca au fost primii bancari din lume, dar cu alta ocazie...au stiut sa faca bani din nimic, iar pt. cine nu crede sa priveasca pozele!!

Sorin.
SORIN
Marea Moarte privita de pe munte !!

Sorin.
SORIN
Acolo am si facut un mic rappel smile.gif
menthoru'
mirific ... mirific ... mai baga ... thumb_yello.gif
Mistinguett
Sorin, superb! mwah1.gif

p.s. mai "stii tu minte" un subiect despre Celestine....care a ramas neterminat...si ne-ai lasat cam in coada de peste cu el...si unii din noi inca mai spera in continuarea lui... (nu te iert deloc laugh.gif )
SORIN
Un apus de soare smile.gif

Sorin.
Nana Floare
Doamne ce lume de vis...asa le-as lasa dracului pe toate si m-as duce si io intr-o expeditie din asta ca a ta... rolleyes.gif sad.gif smile.gif
menthoru'
In apusul ala minunat nu vad decat asta ... cort ... eu ... foc ... cafea in cana de metal ... o narghilea ... paturi muuuulte. god cat de bestial poate fi peisajul ala...
SORIN
Special pt. Mentoru smile.gif
Adriana Vd
Pe 22 aprilie voi pleca si eu in Iordania yeah.gif clapping.gif
Pana o sa va pot arata poze din propria experienta...ce ziceti de o poza din propriul hard...
SORIN
QUOTE
In apusul ala minunat nu vad decat asta ... cort ... eu ... foc ... cafea in cana de metal ... o narghilea ... paturi muuuulte. god cat de bestial poate fi peisajul ala...


Crede ca si asta e suficient pt. relaxare thumb_yello.gif
menthoru'
multam frumos Sorin. iti dau cuvantul meu de onoare ca sunt invidios pe tine. sper sa nu te supere asta. ia-o cu titlu admirativ. esti unul din putinii oameni care traiesc cu adevarat, din cei care ies din custile rutinei zilnice. felicitari si revino cu poze.
SORIN
Merci Menthoru smile.gif

Adriana...bine ai venit la Han si daca vrei detalii...cu placere...

Sorin.
ursitoare
iti dau cuvantul meu de onoare ca sunt invidios pe tine. sper sa nu te supere asta. ia-o cu titlu admirativ. esti unul din putinii oameni care traiesc cu adevarat, din cei care ies din custile rutinei zilnice. felicitari si revino cu poze Subscriu si eu aici thumb_yello.gif Felicitarile mele si ale celor care vad pozele astea. Admiratie, un pic de invidie ca nu suntem noi acolo, un sentiment de liniste si de dorinta de a lupta ca sa ajungem si noi acolo. Pana cand o sa ajungem sa calcam pe acele taramuri, traim datorita imaginatiei in pozele tale? Daca te uiti mai bine ne vezi si pe noi acolo tongue.gif daca nu inseamna ca drool.gif pe langa ele, hihihi wub.gif
Adriana Vd
My Webpage
Intrati pe threadul asta si va garantez ca iesiti dupa o ora. sad.gif cry.gif
Nu e chiar asa de rau sa fi fotograf... cry.gif
BLANCA
Piramide enjoy..
BLANCA
urmatoarele poze sunt de la muzeul de egiptologie sin Cairo...masca lui Tuth ank amon si Blanca obosita..
BLANCA
tot de la muzeu
BLANCA
crocodil mumificat...
Leon
QUOTE (BLANCA @ 5 Apr 2004, 12:57 PM)
Piramide enjoy..

Parca si Sfincxul thumb_yello.gif

Oricum pls.gif
SORIN
Saint George in valea Hozeviei!!

user posted image

user posted image

Sorin.
Felina
Bine ai revenit Sorin! Doamne, prin ce locuri mai umbli si tu!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.