Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Heroes 5
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
dr.agy
E clar deja ca cei de la 3do vor sa continue seria cu un heroes 5,asa cum ni l-am dorit,in care vom avea "rectificat" tot ce am reclamat atatia ani.

Comentariile sunt de prisos.Vedeti cu ochii vostrii smile.gif :


--------------------------------------------------------------------------------

http://dynamic3.gamespy.com/~homm/
necromanc
Cei de la 3DO au lansat dupa o indelunga vreme Heroes 4 care a fost un esec total fata de Heroes 3 + Addons.

Acum deja se arunca prea repede sa se apuce de Heroes 5.

Macar sa iasa ceva frumos din asta,chiar daca o sa dureze mai mult pana il vor finaliza.
dr.agy
cica au zis ca revin la sistemul heroes 3.....
necromanc
Eu nu am auzit nimic ca s-ar putea sa revina la interfata h3.

Dar cred ca ar trebui deoarece aceasta se misca mai bine & looks Better ! cool.gif
Zod
... HOMM 4 ... mad.gif
Chiar si 2-ul este mai bun.
Astept cu nerabdare 5-ul.
ypsilonalpha
Compania 3DO tocmai a binevoit sa dea faliment, deci pentru o vreme, pina se va stabili cine cumpara drepturile asupra marcilor Might and Magic si Heroes of Might and Magic, nu se va mai putea vorbi de dezvoltarea lui HOMM 5 sau a vreunui add-on. Pacat!
black ice
Cand am vazut acest topic acelasi lucru ma pregateam sa anuntz si eu ypsi.
Eu asteptam cu nerabdare The 4 horseman of the apocalyps...
ypsilonalpha
O stire mai veche pentru cine nu este la curent: in luna august a avut loc o licitatie a activelor companiei 3DO la care au participat 7 publisheri de jocuri, intre care cei mai cunoscuti erau Eidos, Microsoft si Ubisoft. In ceea ce priveste licenta Might and Magic (care cuprinde si HOMM), ea a fost adjudecata de Ubisoft; acestia se pare ca au de gind sa contacteze echipa New World Computing (daca nu ma-nseala memoria), adica cei care au creat efectiv jocul HOMM, si sa le "puna in circa" realizarea lui HOMM 5. De fapt, inainte de toata tarasenia cu falimentul 3DO, cei de la NWC chiar asta faceau, lucrau la HOMM 5, dec sperante inca mai sint. Termenul de aparitie insa nu poate fi pronosticat - peste cel putin 2 ani, as zice eu.
dr.agy
2 ani mai mult ca sigur....3do...blizzard....a fost un an negru pentru strategii.
black ice
Si pentru ca tot ziceam eu de The 4 horseman of the Apocalypse, se pare ca acest proiect dupa ce ca a beneficiat de un buget de 8 milioane de dolari, licenta nu a fost cumparata de nici unul dintre cei prezenti la licitatie. Ceea ce inseamna, bye,bye, T.F.H.o.t.A. dry.gif
Cipangoo
Mie mi-a placut H4. E adevarat ca se apropie mai mult de un un RPG, adica poti sa-l joci si asa pe harti destul de mari, dar asta nu e neaparat un lucru rau.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.