Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Acceleratoare pentru Download
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
Mihai
Ce download manager folositi? Care vi se pare a fi cel mai bun?

Pana acum am utilizat Download Accelerator Plus ( http://www.speedbit.com ), GetRight (http://www.getright.com/) si Internet Download Manager (http://www.internetdownloadmanager.com/). Cel mai bun mi s-a parut a fi ultimul, desi mai apar erori la fisierele mari descarcate.
Nea' Caisa
inclin spre getright.

desi e mai greoi la segmentare, mi se pare cel mai "de incredere". spre deosebire de dap si idm intotdeauna isi face treaba. bine.
axel
GetRight 4.5 este bun
GetRight 5 era plin de buguri, astfel incat era de neutilizat.
E.B.E.
Mass Downloader rulez! ohyeah.gif

Cand pui pe o conexiune calumea la net treizeci de threaduri pe fisier si iti vine cu 800 de Kilo nimic nu-i sta in cale!

Si GetRightul e dragut... dar nu l-am mai urmarit demult... nu stiu daca stie multithreaded downloading... Din cauza aia MassDl este preferatul meu.

Edit: Desi de cand folosesc Mozilla Firefox cu extensia Download Statusbar instalata imi permit sa nu mai fac uz de download managere... chiar daca e single threaded, de obicei vine suficient de repede ca sa downloadez numai din 1 click/fisier.
iuli
Eu folosesc cu succes LeechGet (http://www.leechget.net/en/). Arata foarte bine si optiunea "parse web page" e super.
axel
A, un lucru important de amintit despre download managere, majoritatea vin pline de spyware. Prefer GetRight si din cauza ca poti sa-l folosesti si fara spyware.
Mihai
QUOTE (axel @ Feb 21 2004, 07:53 PM)
GetRight 4.5 este bun
GetRight 5 era plin de buguri, astfel incat era de neutilizat.

Nu e invers? hmm.gif Din cate am observat la versiunea 5.0 au scapat de adware. smile.gif

Mass Downloader si LeechGet inca nu le-am incercat...
GExGE
Eu folosesc FlashGet ... e destul de misto.
axel
QUOTE (Mihai @ Feb 21 2004, 11:05 PM)
QUOTE (axel @ Feb 21 2004, 07:53 PM)
GetRight 4.5 este bun
GetRight 5 era plin de buguri, astfel incat era de neutilizat.

Nu e invers? shifty.gif Din cate am observat la versiunea 5.0 au scapat de adware. smile.gif

Mass Downloader si LeechGet inca nu le-am incercat...

Nu e invers. Cel putin prima versiune de GetRight 5 avea niste probleme care ma enervau cumplit. Nu mai imi aduc aminte exact. Pierdea fisiere din lista de download sau corupea fisierele.
GetRight 4.5 il poti avea in 3 versiuni:
- inregistrat si fara reclame
- reclame cu spyware
- reclame fara spyware (reclame afisate cu control de IE)
black ice
FlashGet folosesc si eu. Il folosesc deja de peste un an si cred ca obisnuinta si-a spus cuvantul. Oricum, fiind pe dial-up nu prea fac multe downloaduri...
trustbyte
Mass Downloader inainte...
Pe linux are Mozilla integrat unul dar in principiu nu folosesc.
Am banda suficienta pentru a nu astepta mai mult de 10-20 de minute pentru a lua vreun fisier maricel (din Europa)... biggrin.gif



smile.gif


Ares
Tot FlashGet si aici... Imi place ca "prinde" cam tot ce trebuie, dar ma deranjeaza ca se integreaza mai greu cu Netscape-ul pe care-l mai folosesc din cand in cand... Totusi, dupa ce m-am "jucat" cu Download Accelerator si GetRight, am ramas la FlashGet.
hellmaker
FlashGet. Am folosit si DAP si GetRight dar tot la FlashGet raman. Pacat ca nu mai exista pagina de mirror-uri (www.shareurl.com)
Mihai
Bine ai venit la Han, hellmaker! han.gif
rebel
QUOTE (\GetRight\readme.txt)
What registering will get you:
[•] A registration code which will remove the occasional Shareware Reminder and advertising banners.
[•] Information on upgrades to GetRight.
[•] A warm fuzzy feeling that you did the right thing.
cactus
Am si io o problema si plz. help... Acasa avem o retea de 5 calculatoare conectate la un server cu antena parabolica. Si, nushkum si nici de ce, atunci cand deschid Yahoo si vreau sa-mi accesez posta, merge ca ochii mortului. La fel patesc si cu hotmail. Nu exista ceva care sa accelereze download-ul ? Colegii dim retea jura (?????) ca nu descarca nici filme nici muzica....Pe vremuri aveam reteaua conectata la cablu si un jaf de PC cu 96 SDRAM si era mult mai sprinten....Am instalat Windows XP Professional. Ar fi o solutie sa revin la Windows 98 ? Plz. un sfat...Multzam

Daca se poate pm - ca io mi-s taaaaaare afon


rebel
Acceleratoarele de download nu ajuta la incarcarea mai rapida a paginilor, ci la duuh accelerarea download-urilor executate. Ar trebui sa verifici intai de toate cum merge netu', in ideea ca merge.

Langa ora din tray-ul calculatorului, - in dreapta barii de start deci -, apare iconita conexiunii tale la net (reprezentata prin doua monitoare legate intre ele). Apasa cu click-dreapta pe el si alege 'Properties'. Vezi apoi care este rata dintre pachetele primite ('received') si cele trimise ('sent'). In cazul in care sunt prea putine venite, conexia ta nu straluceste deloc.

Ma rog, procesul acesta de verificare ar trebui executat in momentul cand ceri incarcarea unei pagini, nu cand se deschide calculatorul pur si simplu. Atunci e normal ca acele pachete primite sa fie reprezentate de un numar mult prea foarte mic.

Am ales sa-ti raspund aici in ideea c-ar putea exista si alte persoane cu aceeasi problema ce-ar putea folosi informatiile prezente aici, fara a deschide o discutie separata.
milimetru
QUOTE (rebel @ 14 Feb 2005, 04:18 PM)
GetRight 5.2b thumb_yello.gif

"b" sau "d"? unsure.gif

La IE folosesc getright-ul obligat. La Opera numai cīnd am dispoziţie tongue.gif. Am mai folosit şi DAP ul, asta pīnă să dau de get right. Eu am fost şi sīnt mulţumit de toate! rolleyes.gif
rebel
La vremea respectivă nu apăruse varianta d. Uită-te la ce dată a fost depus mesajul meu.

Īn orice caz, cineva mi-a recomandat recent Meta Products Download Express. I-am dat drumul pentru nişte melodii şi peste vreun sfert de oră cineva din reţea a sunat la provider să-ntrebe de ce nu merge netu'.

Vi-l recomand călduros.
milimetru
Wow, ce mişto!! thumb_yello.gif Mulţumiri rebel hug.gif
YoyoMan
Eu am instalat DAP, dar problema e ca nu mi l-a inclus in Firefox... Adica nu am posibilitatea sa downloadez cu DAp la click dreapta pe un link de download. Si nici nu prea stiu cum sa il introduc in casuta aia de URL... sad.gif In fine - m-am debarasat e el in cele din urma.

Sa vedem GetRight asta... hmm.gif
dojo
DAp am folosit si eu o vreme, acum am linie buna de net si mereu ceva de facut in timp ce se descarca fisierul .. nu am mai avut nevoie de "steroizi" de ceva vreme. ..
milimetru
Orbit
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.