Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mototolule
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Publicitate
FM!
De ceva vreme ruleaza la principalele posturi de radio o reclama la un serviciu de mobile banking.
Scenariul e simplu. Tipul pleaca iar nevasta/prietena il intreaba :
-"Unde te duci"
-"Pana la banca sa imi verific contul"

Raspunsul vine prompt...... "MOTOTOLULE"

"morala" nu te mai du la banca sa iti verifici contul pentru ca exista noul serviciu prin sms care iti permite sa iti verifici contul direct de pe telefonul mobil.

Acum vreau sa va puneti imaginatia la incercare si sa va spuneti parerile...
De ce l-a numit Mototol ? (in viziunea voastra)

biggrin.gif
AIWA
Pentru simplu fapt ca e mototol biggrin.gif
Daca nu era ....nu mergea la banca! Isi activa serviciul si statea linga sotie! tongue.gif
Mihai
Reclama subliminala la Motorola laugh.gif
Cain
Stia ce barbat mototol si-a luat, si vroia sa evidentieze faptul.
FM!
blink.gif recunosc ca la asta nu m-am gandit hehehe 6.gif

Operatiunea Mototolul continua.
Yoda
E mai subtila treaba, de fapt nevasta se refera la performantele sotului in noaptea precedenta.
Cain
Yoda, e scris adanc... Cunosti sotul ? tongue.gif
Figaro
-"Unde te duci?"
-"Pana la banca, sa-mi verific contul."
-"Mototolule!"
-"Proasto!"

P.S.: Scuze, completarea a facut-o un coleg de serviciu.
Cain
Bai, si ala nui arde una, sa-i sara ochii ? CLAR e MOTOTOL !!! Deci, cum am spus, evidentiaza un lucru.. si asa evident. wink.gif
BarManRap
Frate, eu nu prea le ascult cu radiou' ca nu prea am timp nici sa mananc. Hahaha. Oricum, nu am nici cea mai mica idee, dar mi-am zis ca daca tot am intrat si citit subiectu' asta, macar sa ma dau si eu cu parerea, sa ramana scris. 19.gif
Nush ce sa zic - poa' voia sa zica motanelule - referitor tot la performantele de cu o seara inainte trase, si anume sforaind ca motanul. Nush?!? Pax!
bdl
Ea e proasta rau. Pai ce barbat ii spune nevestei ca se duce sa-si verifice contul? Asta pe bune.
Dar eu sint sigur ca tipul se ducea la prietena lui sa-si verifice "contul".
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.