Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Internet Catv
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Internet - Siteuri Utile, SEO, Promovare, Hosting
black ice
Folositi aceste servicii de internet? M-ar interesa sa stiu care este cea mai avantajoasa oferta - cea de la RDS sau cea de la Astral - atat din punct de vedere a calitatii conexiunii oferite cat si a pretului.

Inca o intrebare: in conditii normale - adica fara download-uri de sute de mega - doar browsing, eventual si cateva programele se incadreaza in acei 1,5 sau 3 giga oferiti?
Ares
Din punct de vedere calitativ cele doua sunt asemanatoare. Am auzit oameni sa se planga si la Astral si la RDS... Cred ca depinde de zona, etc. Foarte concret nu pot sa dau un diagnostic, pot doar sa-ti spun ca am avut mici probleme la RDS - adica se mai pierdea conexiunea de net, dar nimic care sa dureze + de fiecare data cand am avut probleme (mi s-a ars un transformator la modemul de cablu - de exemplu) oamenii au fost foarte prompti si m-am trezit cu ei acasa imediat (maxim a 2-a zi).
Relativ la preturi... Daca nu vrei conexiune nelimitata, eu cred ca oferta RDS este mai buna... Pentru un utilizator normal de internet care nu face download ajung si cei 500MB... Dar ca sa nu ai absolut nici o problema, pachetul de 1500MB este super... Ai cam 50MB pe zi, care sunt suficienti... Mie deobicei imi mai raman si-i folosesc la alte activitati devil.gif
(ca sa-ti faci o idee si mai clara... eu fac update-uri de windows regulat, update-uri de anti-virus, stau pe formuri cateva ore pe zi, iau mailul cam din ora in ora, mai stau si pe MIRC, etc.)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.