Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Produse Refurbished
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare > Hardware
black ice
Cautand ceva monitoare am dat peste acest site: www.monitoarebune.ro unde am dat peste acest termen, necunoscut de mine pana acum, refurbished.

Intrebarea mea e: v-ati incumeta sa cumparati un astfel de monitor? La preturile practicate in loc de unul nou la 17" imi pot lua unul de 19"....
axel
Refurbished = produs defect/returnat, returnat fabricantului (sau altei firme specializate) si refacut de fabricant.
Costul scade, riscul creste. Nu stiu daca intr-adevar scaderea de cost acopera cresterea riscului defectarii, dar stiu cu siguranta ca daca nu-ti permiti riscul de a se defecta, nu ti-l asuma.
AIWA
Acesta discutie este si pe forumul Computergames si acolo deja e un pic lamurita...la noi cam 98% din produsele SH mai nou se cheama REFURBISHED.
vlad_pat
Daca achizitionezi un produs refurbished si ti se ofera garantie, exact ca la un produs nou, si in plus platesti un pret avantajos, nu vad nici o problema. Dupa mine e chiar o afacere buna... jamie.gif
bdl
Refurbished este exact ce spune vlad pat.. in alte parti
In tara la noi insa e ce spune Aiwa....cred
axel
I'm confused.
Cum poate sa insemne refurbished altceva decat ce inseamna cuvantul refurbished?

pe www.dictionary.com:
refurbish = To make clean, bright, or fresh again; renovate.
AIWA
Axel sint convind ca nedumerirea lui BLACK ICE...nu sta in explicatia pur teoretica a termenului ci efectiv ce inseamnca acel cuvint in contextul dat adica la MONITOARELE ALEA ce simbolizeaza cuvintul!

Black...in orice tara civilizata poti cumpara un asemenea produs fara grija...insa vezi tu RO nu face parte din categoria tarilor civilizate!
black ice
Am inteles.
Cam asta era si parerea mea referitoare la aceste produse. Ma voi orienta spre ceva nou.

Multumesc pentru pareri.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.