Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Trivia - Raspunde Si Pune Urmatoarea Intrebare!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
Ahriman
Primul volum de poezii al lui Mihai Eminescu a fost publicat in 1884 cu o prefata de Titu Maiorescu(care de altfel a fost si autorul moral al acestui volum).
rebel
Răspunsul lui georgeones este cel corect. Presupun că el are dreptul să continue cu o nouă întrebare.
georgeones
Side_Story tre' sa astepti ca cel care a pus intrebarea sa iti valideze raspunsul si pe urma pui si intrebarea ta thumb_yello.gif
side_story
sry.....
Ahriman
QUOTE (rebel @ 26 Mar 2004, 09:10 PM)
Răspunsul lui georgeones este cel corect. Presupun că el are dreptul să continue cu o nouă întrebare.

Dar daca tu nu ai raspuns corect la intrebarea mea?
rebel
sue me =)
georgeones
Imi editez mesajul pana se clarifica situatia rofl.gif
Ahriman
QUOTE (rebel @ 26 Mar 2004, 09:25 PM)
sue me =)

Si de unde avocat? rofl.gif
N-are a face!Dati-i mai departe!!! Si eu zic ca Michael Schumacher este cel mai bine platit sportiv la ora actuala...
side_story
hmm... deci cine continua?
hai sa votam rofl.gif
Ahriman
Mai continua cineva aici?Hello!!!!!
rebel
La 4 Aprilie, 1968 este asasinat, în Memphis (Tennessee, SUA), unul dintre cei mai renumiti luptători pentru drepturile omului. Cine a fost acela?
rossi
Martin Luther King

Care tara are cel mai mare parc national? ?
rebel
Namibia.

La 22 de ani si 210 zile, acest celebru jucător de sah îl învinge pe Anatoly Karpov si cucereste titlul mondial, fiind cel mai tânăr detinător al acestui trofeu. Cine este acesta?
Ahriman
Gary Kasparov
rossi
@Rebel...wait! stop! smile.gif Am zis parc national, nu rezervatie! thumbs-up.gif
Ahriman
Statele Unite
rossi
Esti cald..f cald!
rebel
Etosha National Park is the world's largest national park one of the most important game parks in Africa. It covers more than 22,000 kilometers of the country. The park has dense brush and open plains and lots of wild animals. The area does not have a lot of water so the game viewing at the water holes is what makes this place unique. There are three tourist camps in the national park with bungalows and campgrounds. We are staying at the Okaukuejo Camp which is 18 kilometers from the Andersson gate. It has a large active water hole that is floodlit at night, a store and a swimming pool. We arrived at 3 PM most campers set up their tents and headed straight for the swimming pool. It was not quite the pools we are used to in Florida but it was refreshing and did the trick.

Deci nu e Namibia? Ghrm.
Mrs. Rogers
Danemarca

Cat la suta din prescriiptiile pentru antibiotice in SUA se dau in mod gresit, fara ca pacientul sa aiba nevoie de antibiotic?

raspunsul corect se accepta cu o marja de +/- 10% . Deci ghiciti biggrin.gif
ypsilonalpha
Aloooo, mai e cineva p-aci ?!? smile.gif

Ahriman
@ TOXIC: 25%
Mihai
Tinand cont ca nu s-a dat raspunsul corect pana acum, revin cu o noua intrebare:

Cum se masoara formatul unui tablou?
cameron
in puncte?
Mihai
Da. Randul tau sa pui o intrebare. thumb_yello.gif
cameron
Merci !

Intrebare>
care este cel mai important ansamblu sculptural din Romania, si cui apartin respectivele opere?
bdl
La tg jiu cred si apartin lui Brincusi....
cameron
si totusi..nu..
bdl
Aleea clasicilor?
cameron
Pot sa-ti spun doar ca sculptorul este italian..
rebel
Castelul Peles, Sinaia.

Raffaello Romanelli.
cameron
Da.., acesta este raspunsul!
Rebel, te asteptam cu urmatoarea intrebare!
rebel
Î: Care este cel mai mare diamant din Univers?
Aramis
Steaua BPM 37093 este considerata a fi cel mai mare diamant din univers, de fapt miezul ei...
rebel
De acord =)
Aramis
adica pot sa pun urmatoarea intrebare?
rebel
Eu cred că n-ai tupeu =)
Aramis
hm... Piesa de treatru publicata pentru prima oara in 1916, apoi abia in 1946 dupa ce autorul a modificat-o de nenumarate ori... In 1918 a fost pe punctul de a fi jucata la Teatrul National, dar autorul s-a razgandit in ultima clipa... Care e titlul si cine e autorul?
punctt
QUOTE (Mihai @ 26 Mar 2003, 10:20 PM)

In cazul in care raspunsul nu apare in 24 de ore, cel care a postat intrebarea trebuie sa raspunda.


Oare nu m-am uitat bine la ceas? glases.gif
Aramis
imi cer scuze smile.gif Jocul ielelor - camil Petrescu
Aramis
Autor roman a peste 100 de romane, fiind considerat cel mai prolific prozator al sec XX
Mihai
HanuAncutei, ceva? wub.gif
Sadoveanu smile.gif
Aramis
Vai, Mihai, ce perspicace esti azi tongue.gif Corect smile.gif
Mihai
Urmatoarea intrebare: Care este documentul religios ce exista in doua versiuni, una numindu-se "din Ierusalim" si cealalta "din Babilon"?
Ahriman
Talmudul, cumva?
Mihai
El este. thumb_yello.gif
Asteptam noua intrebare. wink.gif
punctt
Ce plictiseala ... hmm.gif
Ahriman
Scuze de intarziere, dar n-am mai trecut pe aici de ceva vreme.Intrebare:
Inventatorul cuvantului "robotica", conform dictionarului Oxford.
Wluiki
Nu stiu ce scrie in Oxford, dar totusi ... Karel Capek?
ypsilonalpha
Parca era doctoru' ... adica Asimov ...
Rikita
nici nu stiu ce scrie in oxford, dar aici zice ca inventatorul era fratele lui karel capek
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.