Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Trivia - Raspunde Si Pune Urmatoarea Intrebare!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
Rehael
Da, numa'.

Care era numele de boxer al lui Muhamad Ali?... ca nu reusesc sa-mi aduc aminte. Cred ca incep sa ma sclerozez. hh.gif

Cla
Cassius Clay?

Nu, nu te sclerozezi, si mie-mi scapa câteva... cu cât mai mult input îti bagi în creier, cu atât mai mult uiti...
Rehael
Sarumana Cla! mwah1.gif N-as fi putut sa adorm daca nu-mi spuneai! rofl.gif

E randul tau. smile.gif
Cla
Dormi linistita flowers.gif
Ce e un Quetzal?
Aramis
O pasare mai colorata (un soi de papagal )
Cla
Cam asa smile.gif E rândul tau
Aramis
In ce tara a fost inventata inghetata?
Cla
In China?
Aramis
true!
Cla
ok smile.gif Cu se numeste "Miorita" pe englezeste?
Hai s-o dezvoltam: "The miority report"? rofl.gif
YoyoMan
Mioritis? (citit Maioraitis) biggrin.gif
Rehael
Cica-i spune ewe.
Cla
QUOTE(YoyoMan @ 5 Aug 2009, 04:58 PM) *
Mioritis? (citit Maioraitis) biggrin.gif

Hihi... da biggrin.gif cica ewe ar fi africani, asa ca pica

YoyoMan, tu pui urmatoarea smile.gif
Rehael
Ok, sa puna Yoyoman urmatoarea intrebare. smile.gif

Dar ia uite aici ce spune aici:"Adult female sheep are referred to as ewes"..
Cla
QUOTE(Rehael @ 5 Aug 2009, 06:07 PM) *
Ok, sa puna Yoyoman urmatoarea intrebare. smile.gif
Dar ia uite aici ce spune aici:"Adult female sheep are referred to as ewes"..

Da rofl.gif dar eu ma refeream la Balada Miorita, nu la oi negre biggrin.gif
Rehael
maybe "the ballad of the ewe"? tongue.gif
Cla
rofl.gif hahahaaaaaa

No, cred ca ne-am incurcat, care-i cu intrebarea? smile.gif
Rovaniemi
QUOTE(Rehael @ 5 Aug 2009, 08:05 PM) *
maybe "the ballad of the ewe"? tongue.gif


Sau "the Ballad of the Green Berets"

http://www.youtube.com/watch?v=b215OKSrxPg

Primele 2 versuri sînt mortale, nici nu se compară cu "On a plai's leg / On a heaven's mouth" ... rofl.gif
Rehael
hmm.gif

As zice ca seamana bine cu balada lui Toma Alimos...

@Cla

QUOTE
No, cred ca ne-am incurcat, care-i cu intrebarea?


Io, io, man! laugh.gif ca YoyoMan vad ca a intins-o si cred ca mai vine la anu'... cool.gif

Deci: ce mamifere terestre fara par pe corp cunoasteti?
Cla
Simplu: o nevasta epilata rofl.gif
abis
Balenele. Si unele neveste (epilate sau nu) pot fi balene. smile.gif

PS: Scuze, nu am fost atent, balenele sunt acvatice. Raspuns gresit...
Rehael
Acum saream!.. rofl.gif

@Cla
Femeile isi mai pastreaza totusi ceva par pe ici pe colo. smile.gif
Cla
QUOTE(Rehael @ 5 Aug 2009, 09:49 PM) *
@Cla
Femeile isi mai pastreaza totusi ceva par pe ici pe colo. smile.gif

Pai asa le si vrem!!! wub.gif
abis
Daca balenele nu sunt, nici nevestele, ce animale or fi alea? Stiu ca e o specie de pisici fara blana, arata ca dracu' dupa parerea mea, la ele te gandeai? Dar nu mai stiu cum se cheama...
Cla
Dar apropo acum, si o intrebare: de unde vine parul pentru scalpii barbatesti? rofl.gif
Rehael
QUOTE(abis @ 6 Aug 2009, 12:00 AM) *
Daca balenele nu sunt, nici nevestele, ce animale or fi alea? Stiu ca e o specie de pisici fara blana, arata ca dracu' dupa parerea mea, la ele te gandeai? Dar nu mai stiu cum se cheama...


Deci nu-i vorba despre pisica sfinx, care cica are totusi par, dar care este foarte fin, aproape de insesizabil.
Hint: traiesc in Africa si desi au copite stau mai mult in apa. smile.gif
Aramis
hipopotamii?
Rehael
Da, Aramis! clapping.gif yay.gif

@Cla
Cica se face dintr-o zona donatoare a propriului scalp; citeste aici. smile.gif
Cla
Hmm.. la asa ceva nu m-am gandit, ca n-am nevoie. smile.gif

Dar, Rehael: Te-ai inselat un pic. Cel mai "fara par"animal este ala alb care arata ca o cârtita, sau si mai nasol
Hmm daca-i gasesc acuma numele... aha, numa pe engleza http://en.wikipedia.org/wiki/Naked_mole_rat
Aramis
Rehael, te las pe tine "in charge" cu intrebarea urmatoare tongue.gif
Rehael
Multumesc frumos.
Dar pentru ca Cla crede ca m-am inselat mai mult sau mai putin, il las pe el sa vina cu urmatoarea intrebare. smile.gif


PS Oricum sunt destul de ocupata astazi, asta insemnand ca nu trebuie sa se conteze pe mine.
Cla
No scuze... credeam ca am dreptate, na egal.
De ce au barbatii sfârcuri la sân?
LINICA
Pentru ca sa nu stiu eu ce sa raspund. smile.gif

Intrebare: Intrebarea lui Cla este stiintifica? biggrin.gif
Cla
O fi... vrei sa stii de ce? Dar mi-as raspunde eu singur, unde-i farmecul... biggrin.gif
Justitiarul
QUOTE(Cla @ 6 Aug 2009, 04:22 PM) *
No scuze... credeam ca am dreptate, na egal.
De ce au barbatii sfârcuri la sân?



Ca sa aiba si alte zone de agatat piercing.
Justitiarul
Consider ca raspunsul meu a fost corect, de vreme ce nu s-a raspuns de aproape un an pe subiectul asta.
Lansez o noua intrebare:
Cine l-a asasinat pe presedintele american John Fitzgerald Kennedy?
a) Lee Harvey Oswald
b) Conspiratia Guvernului
c) Fidel Castro
d) Mafia
e) CIA
f) KGB

Argumentati raspunsul!

Marduk
Eu cred ca nu exista persoana in viata care sa-ti raspunda la aceasta intrebare. Poti incerca sa gasesti singur raspunsul, "argumentat" in doua carti care au fost traduse in romana. "O judecata pripita" Mark Lane si "Raportul Comisiei Warren".
Justitiarul
Raportul "Waren" sustine ca presedintele Kennedy a fost asasinat de o conspiratie comunista internationala, din cauza ca nu-i servea asa cum promisese ca o va face.

Eu merg pe varianta b), conform careia Kennedy a fost asasinat de propiul guvern intr-o incercare de-a compromite programul spatial. Amatorii de conspiratii afirma ca guvernul a comandat asasinarea lui JFK dupa incidentul Roswell, acestia pastrand o atitudine foarte secretoasa in legatura cu adevarul despre evenimentele acelei zilei. Este logic ca guvernul sa nu fi fost prea incantat de perspectiva ca societatea sa afle adevarul in urma calatoriilor in cosmos, fiindca oricare ar fi fost secretul pe care il protejau, acesta ar fi iesit in final la iveala. Printre ideile legate de natura acestui secret s-a numarat presupusa descoperire a unor extraterestri care luasera deja legatura cu rasa umana si cu care, se crede, guvernul se intelesese ca acestia sa poata rapi oameni si sa faca teste pe ei, in schimbul unor tehnologii avansate. Deoarece guvernul voia sa treaca sub tacere intelegerile incheiate cu vizitatorii de pe alte planete, a comandat asasinarea lui JFK astfel ca acesta sa nu mai faca presiuni privind calatoriile in spatiu, in urma carora s-ar fi putut face descoperiri socante.

E o varianta. Si nu cred ca nimeni in viata nu mi-ar putea raspunde la aceasta intrebare. Dan Mihai Pacepa mai traieste, nu? unsure.gif
Marcus
Oswald. Ai mai pus intrebarea asta pe 24 mai 2008, si ai raspuns tot tu la ea pe 21 august 2008, tot in acest topic. harhar.gif Oricum stiam raspunsul, vazusem un film pe tema asta. tongue.gif

Partea cu argumentatul nu face parte din ideea topicului, si oricum s-ar putea dezbate zeci de pagini pe acest subiect, asa ca sarim peste. tongue.gif
Justitiarul
Hai mai omule, Oswald a fost o marioneta, un pion teleghidat de Agenti Psi ai guvernului care a orchestrat complotul.
Cum ar fi putut sa existe un asemena volum de dovezi care sa-l incrimeze pe Oswald intr-un timp atat de scurt?
Marduk
Posibil sa aflam raspunsul din dosarele FBI scoase recent din arhiva.
Rovaniemi
Cum îl chema de-adevăratelea pe omul nostru din Havana?
Rovaniemi
James Wormold

Fotbal: Cine a ratat penaltyurile Stelei în finala de la Sevilla din 1986?
Energie
Boloni si Majearu, parca.
In ordinea inversa, daca nu ma insel.

Care este ultima carte scrisa de Marin Preda si publicata in timpul vietii acestuia ?

Erwin
Delirul, partea I-a. Partea a doua a scris-o altcineva, copiind stilul, dar nu prea i-a ieşit... tongue.gif
Antilopa
QUOTE(Erwin @ 11 Oct 2010, 11:41 PM) *
Delirul, partea I-a. Partea a doua a scris-o altcineva, copiind stilul, dar nu prea i-a ieşit... tongue.gif


Pune intrebarea! tongue.gif
Cla
Hai c-o pun eu: Daca o girafa are asa un gât înalt, câte vertebre are la gât ?

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.