Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Care Este Lucrul De Care Nu Va Puteti Lipsi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2
YoyoMan
Mi-a venit o idee: fiecare are un lucru (sentiment, senzatie, obiect, activitate etc etc) de care nu se poate lipsi - ceva fara de care stie ca poate merge mai departe. Va rog sa scrieti aici acel lucru. Ar fi interesanta si o anumita motivatie la ceea ce scrieti.

Incep eu:
eu nu m-as putea lipsi de muzica. Prin orice situatie dificila am trecut mi-a fost mult mai usor daca am dat drumul unei piese bine alese la momentul potrivit.
thumb_yello.gif
Spiridushu
Mobilul. Nu m as putea duce nici macar pana la baie fara el! yikes.gif
YoyoMan
welcome.gif Spiridushu! Te inteleg ohyeah.gif
LigiaB
M-am tot gindit si gindit... Singurul lucru de care nu ma pot lipsi este speranta, fara ea, m-as usca pe zi ce trece si apoi as inceta sa mai exist. La faze, e singurul lucru care ma mai tine... rolleyes.gif
E.B.E.
Netu!!!

just kidding... rofl.gif ... sau poate nu? unsure.gif
Zed
Nu pot sa spun ca numa unul , este imposibil .
Sinceritate , speranta , muzica , prieteni , primavara , muntele , zapada , cer senin , soare ... si mai sunt .
di@
Daca-i vorba de un obiect atunci nu ma pot lipsi de trusa de farduri rofl.gif

Iar daca e sa fie vb de o stare atunci nu ma pot lipsi de optimism in tot ceea ce fac thumb_yello.gif
BLANCA
tot muzica..nu as putea trai fara muzica si..ceva de prins parul ca daca nu am fac criza.... biggrin.gif
malric
Daca e vorba de un obiect, as alege soarele... wink.gif . Cat timp stiu ca o sa rasara si maine dimineata totul e ok. (mai greu iarna cand e mai scump la vedere).
cips


Sper sa vb la obiect...insa nu stiu ce m-as face fara mintea mea. Si spunea cineva..speranta.F adevarat
Geronimo
n-as putea sa traiesc fara sa visez.. din fericire e printre putinele lucruri care nu mi le poate lua cineva . ohmy.gif
mutulica
ochelarii
Ares
Dragii mei, cred ca nu putem trai fara aer... Desi unii cred ca mai degraba ar renunta la el decat la mobil tongue.gif (mai ales prin cinematografe / teatre, etc... tongue.gif)
Dar in alta ordine de idei, nu as putea sa traiesc fara vise, speranta, farame de optimism si mai ales fara cei dragi... ah... dar deja nu mai sunt doar lucruri...
menthoru'
Netul mama lui ....
Da dependenta ... plus ca mi-as pierde painea fara el biggrin.gif
Anthrax
Fara alcool, ar fi dezastru drunk.gif cloud9.gif
Tink
n-as putea trai daca as sti ca absolut nimeni nu se gandeste la mine
Nea' Caisa
spre nestiinta prietenei mele, flirtul tongue.gif
Ela
The day I'll loose my selfrespect...
@Ares: ai tintit bine!
Ahriman
Pot sa zic trei?
Prietenul cel mai bun
Logodnica
Cainele meu
baby_girl
n-as putea sa traiesc fara iubire,speranta,optimism.n-as putea sa traiesc fara doua persoane:fratele meu si iubitul.ah...era sa uit..ador marea,deci..e si ea pe lista:D
Nea' Caisa
<offtopic>de unde scoateti fetelor avatarurile astea.. tongue.gif</offtopic>
YoyoMan
welcome.gif baby_girl
Scarlett
Fara speranta ..si fara oameni

QUOTE
<offtopic>de unde scoateti fetelor avatarurile astea.. </offtopic>
rofl.gif rofl.gif rofl.gif ..din galeria hanului
Nea' Caisa
era o oarecare aluzie acolo tongue.gif
Scarlett
Da ??????????? Si eu care nu m-am prins rofl.gif rofl.gif

Las' ca beau laptic ...si n-o sa se mai intimple tongue.gif
Arktu
aer
apa
mancare
sex
si altele.
YoyoMan
Scurt si la obiect ca de obicei biggrin.gif
clara
ma pot lipsi de orice, nu exista "n-as putea trai fara ceva", intotdeauna se gaseste altceva, un susbstitut
YoyoMan
welcome.gif clara
O parere inedita! E acuma sa va vaz ce comentati! smile.gif
Scarlett
Pai comentarii sunt mereu .. ce-ar fi sa ne exemplifice ... ce cu ce se inlocuieste .Unele imi dau seama dar unele imi scapa ...mi-ar fi mai usor sa-nteleg .
clara
Thks YoyoMan
Scarlett daca stau sa exemplific lucrurile ce pot fi inlocuite, adica toate, mi-ar trebui saptamani iti imaginezi:) Mai bine imi zici ce nelamuriri ai si eu iti raspund no pb:)
Scarlett
Poti sa incepi cu ceva simplu .. aerul , apa .. cateva din lucrurile astea mai necesare , mai pamintesti ..ca sa ma exprim asa
clara
pai apa cu orice alt lichid, iar daca n-am aer ma duc dincolo devil.gif si-ncepe distractia:)
Scarlett
thumb_yello.gif ... da' ...banuiam eu ca asta'i raspunsul ..
sfantul
apa(si netul...smile.gif
trustbyte
muzica

smile.gif





si smantana tongue.gif





YoyoMan
welcome.gif sfantul

La mine mai nou e muzica (din comp) biggrin.gif si compu' - chestia care ma inspaimanta e ca tre sa-mi iau altul.... cry.gif
Aramis
Sa vedem... evident, nu ma pot lipsi de computer cu tot ce am prin el si de net... din restul posesiunilor mele nu stiu ce m-as face fara ceasul meu (anul asta a implinit 12 anishori dragul de el) si nu m-as lipsi de inelul meu (singurul de altfel, primit cadoul la 14 ani) In rest, numai lucruri de care ma pot "lipsi" linistita: mancare, apa, somn, o casa a mea, chestii din astea, minore tongue.gif
jkd
tigarile...
Vornicum
Sa zic de ce pot sa ma lipsesc:
da, pot sa ma lipsesc de tzigari fiindca ... nu sunt fumator wink.gif
dar in rest, ma pot lipsi de urmatoarele:
prietena - pt. 3 zile maximum
bautura - 1 luna
televizor - 1 sapt.
fratiorul meu - 1 an
de ce nu pot sa ma lipsesc : computerul meu cel pretios ( "my pretious")
Renata
In clipa asta nu cred ca ma pot lipsi de idea ca pot sa ajung Undeva, ca exista ceva si ca eu tb sa ajung acolo
de Iubitul si Stapanul meu, dar poate se lipseste el de mine smile.gif
Lizard
In afara de aer , apa si mancare nu m as putea lipsi de telefon .
gonen
increderea in sine!
Ioana Nosta
Exceptand elementele vitale (aer, apa etc) nu cred ca m-as putea lipsi amintirile frumoase.
Tyra
E vorba de ce nu te poti lipsi... nu neaparat ceva fara de care nu poti trai.
Nu as VREA sa ma lipsesc de fondul de ten sau de masina.
KodiaK
Nu cred ca m-as putea lipsi de prietenii. Cred ca ar fi oribil sa am chef sa ies la o bere si sa nu am cu cine, sau sa cer sfatul cuiva si sa nu am cui. In rest de chestiile mai materiale sa zic asa m-as putea lipsi dak ar fi o chestie de viata si de moarte. Cu toate ca de calculator cred ca m-as desparti cel mai greu.
Ovidius
Prietenii, internetul si masina.
Serenity
Daca intrebarea asta ar fi venit acum cateva luni probabil lista ar fi fost muuult mai lunga.. tongue.gif Am descoperit ca ma pot lipsi linistita de lucruri fara de care pana atunci nu concepeam viata (computer, internet, televizor, curent, caldura, lumina rofl.gif) dar am ajuns dependenta de altele carora nu le dadeam prea mare importanta pana atunci. Desi nu fac exces, nu-mi mai pot imagina viata fara telefonul mobil ohyeah.gif Alte lucruri foarte "dragi" mie: CD playerul si CD-urile mele, ceasul, un locsor cat de mic pe care sa-l simt al meu si-asa mai departe (in momentul asta imi trec numai tampenii prin cap sorry.gif laugh.gif)
Afrodita
Io nu ma pot lipsi de nimic!! Car dupa mine peste tot toate nimicurile si toate prostiile rofl.gif Chiar ieri mi-am facut curat prin haine si am dat deoparte ce nu mai folosesc, dar cu maaaaare greutate rofl.gif Si chiar daca poseta mea e mai grea decat o piatra de moara, tot nu am tot ce-mi trebuie in ea rofl.gif
Cat despre prietenii, iubit , familie si alte alea nici nu mai zic biggrin.gif
cipdecip
Ca parte materiala eu nu ma pot lipsi de scumpul meu aparat foto Zenit







cu cat ca este fabricat prin 1980 wub.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.